Keystone logo
University of Basel

University of Basel

University of Basel

Tanıtım

İşletme ve Ekonomi Fakültesi'ne hoş geldiniz, WWZ'ye (Wirtschaftswissenschaftliches Zentrum) hoş geldiniz

1460 yılında kurulan University of Basel , İsviçre'deki en eski üniversitedir. İşletme ve İktisat Fakültesi 1995 yılında kurulmuştur ve University of Basel 'deki toplam yedi fakültenin en genç ikincisidir. Ancak ekonomi konusu Basel'de neredeyse 150 yıldır öğretiliyor.

İnovasyonun itici gücü olarak bilgiye duyulan susuzluk

Araştırma ve öğretimde aktif olan 30 profesör ve yaklaşık 100 akademik çalışandan oluşan bir fakülte kadromuz var. Büyüklüğü göz önüne alındığında, fakülte geniş bir bilimsel konu alanını kapsamaktadır. Odak alanlarımız “Para ve Finans”, “Enerji ve Çevre” (Yetkinlik Merkezi SCCER CREST) ve “Ekonomi Politikası”dır. Buna ek olarak, fakülte diğer birçok konuda uluslararası kabul görmüş bir araştırma çıktısına sahiptir.

Güncel konularda araştırma

Fakülte, hem ulusal hem de uluslararası bir bakış açısıyla araştırma ve öğretimde yüksek bir seviyeye sahiptir. Mükemmel araştırmanın ve bunun toplum ve politika yapıcılar için uygulamalı öneminin birbiriyle çelişmediğine inanıyoruz. Bu nedenle, hem temel araştırmalarda hem de bunun politika sonuçlarında aktifiz. Akademik kadromuz üst düzey dergilerde yayın yapmakta ve uluslararası seminerlere katılmaktadır. Yüksek vasıflı konuk profesörler, Küreselleşme ve Ekonominin Uluslararasılaşması üzerine sunduğumuz özel kursların yanı sıra öğrencilerin ünlü üniversitelerle uluslararası bağlantılar kurmak için mükemmel bir fırsata sahip oldukları Hukuk, Ekonomi ve Kamu Politikası Yaz Okulu'nda eğitim vermektedir. Bilimsel ağımız, bir dizi disiplin ve alanda çeşitli akademik ve akademik olmayan işbirliklerini içerir (örn. psikoloji, tıp, matematik ve bilgisayar bilimleri, BIS, özel sektör).

Araştırmaya dayalı öğretim

İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme ve Ekonomi alanlarını birleştirerek öğrencilere İsviçre'de benzersiz bir müfredat sunmayı amaçlamaktadır. Akademik deneyim ve mezunlarımız için gelecekteki kariyer fırsatları ışığında, bunun kazanan bir kombinasyon olduğuna inanıyoruz.

Basel İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı olarak sizi bizimle iletişime geçmeye davet ediyorum. Birlikte, İsviçre araştırmalarının yenilikçiliğine katkıda bulunalım.

Prof. Dr. Rolf Weder

İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı, University of Basel

Konumlar

  • Basel

    Petersplatz,1, 4001, Basel

    sorular