Keystone logo
University of Bayreuth

University of Bayreuth

University of Bayreuth

Tanıtım

University of Bayreuth

University of Bayreuth dinamik, araştırma odaklı bir kampüs üniversitesidir. 1975 yılında, disiplinlerarası bir kurucu misyonla Almanya'daki ilk üniversitelerden biri olarak kurulan, şimdi yenilikçi araştırma ve öğretimde öncü olarak kabul edilir. Çekirdek konu alanlarının ve stratejik olarak seçilen odak alanlarının gücüyle, Üniversite, Almanya ve yurtdışından gelen yaklaşık 13.500 öğrencisine ideal bir öğrenme ortamı, yakın denetim ve tamamen İngilizce dilinde yapılan çekici, uluslararası odaklı eğitim programları sunmaktadır.

University of Bayreuth , Times Higher Education (THE) dünya çapındaki üniversitelerin “50 yaş altı” sıralamasında görüldüğü gibi, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında sayılmaktadır. University of Bayreuth etkileyici bir uluslararası ağa sahiptir ve sosyal değişimlere ve süreçlere yeni standartlar koymaya devam eden yeniliklerle cevap vermektedir. Bu nedenle, disiplinlerarası düşünme, eşsiz yeşil kampüsümüzde yürütülen ortak çalışmalarla sınırlı değildir. Disiplinlerarası birçok çalışma programımızda da kilit bir unsurdur. Halen, Üniversitenin yedi fakültesi tarafından sunulan yaklaşık 150 farklı çalışma programına kayıtlı yaklaşık 13.500 öğrenci bulunmaktadır.

University of Bayreuth disiplinlerarası araştırmalara odaklanır ve modern araştırma kuruluşları ve birinci sınıf araştırma altyapısı sayesinde mükemmel fırsatlar sunar. University of Bayreuth yabancı araştırmacılar arasında mutlu bir şekilde en popüler Alman üniversitelerinden biridir ve düzenli olarak Humboldt sıralamasında liderler arasında yer almaktadır.

Uzun yıllardır Afrika Çalışmaları alanında uluslararası bir lider olmuştur; Bayreuth Uluslararası Afrika Çalışmaları Enstitüsü (BIGSAS), Alman federal ve eyalet hükümetleri tarafından finanse edilen Mükemmellik Kümemiz “Africa Multiple”nin bir parçasıdır. Bavyera Deneysel Jeokimya ve Jeofizik Araştırma Enstitüsü'nde yürütülen Yüksek Basınç ve Yüksek Sıcaklık Araştırmaları da dünya çapında güçlü bir itibar oluşturmuştur. Üniversitedeki polimer araştırması, Alman Araştırma Vakfı (DFG) tarafından yayınlanan finansman sıralamasında öncüdür. University of Bayreuth stratejik olarak seçilmiş üniversite ortaklıklarından oluşan sıkı bir uluslararası ağa sahiptir.

Üniversite, öğrencilerine ve araştırmacılarına yaratıcılık için bolca alana sahip bir öğretim ve araştırma ortamı sunar ve böylece kendisini akademik özgürlük, bilimsel ilerleme, uygulama yönelimi ile sosyal ve kültürel sorumluluk arasındaki gerilim alanında konumlandırır.

Evinizden uzaktaki yeni evinizi keşfedin. Bayreuth topluluğunun bir parçası olun. Kampüste veya çevrimiçi görüşmek üzere!

Konumlar

  • Bayreuth

    University of Bayreuth 95440 Bayreuth Germany, , Bayreuth

sorular