Keystone logo
University of Bialystok

University of Bialystok

University of Bialystok

Tanıtım

128670_student-3500990_1920.jpg

University of Bialystok , 29 yıllık varlığının ardından 1997 yılında Varşova Üniversitesi Şubesi'nden kuruldu.

Bugün UwB, bilimsel standartları ve potansiyeli nedeniyle Kuzey-Doğu Polonya'daki en büyük ve en güçlü akademik merkezlerden biridir. Üniversite, biri yurtdışında Vilnius'ta olmak üzere dokuz fakülteden oluşmaktadır. Sınıflar ve dersler yaklaşık 900 akademik öğretmen tarafından verilmektedir.

Şu anda Üniversite, yaklaşık 30 çalışma alanında yaklaşık 17.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Yaklaşık 100 farklı lisansüstü ders sunmaktadır. Öğrenci hareketi gelişiyor: Üniversitede yaklaşık 70 öğrenci araştırma kulübü var.

Doktora Derece çalışmaları beş Üniversite biriminde yürütülmektedir: Hukuk Fakültesi, İktisat ve Yönetim Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Biyoloji ve Kimya Fakültesi ve Tarih ve Sosyoloji Fakültesi.

UwB, 10 üniversite derecesi ve 4 doktora sonrası derecesi verme hakkına sahiptir. Bölgenin kendine özgü doğası ve bilimsel çalışmaları kendine çeken kültürel çeşitliliği, Üniversitede yürütülen bilimsel araştırmalarda uygulanmaktadır.

Üniversite, LLP Erasmus Programı, Leonardo da Vinci Programı ve Çerçeve Programlarında bilimsel işbirliği için 50'ye yakın anlaşma çerçevesinde yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarıyla işbirliği yapmaktadır. Üniversiteler arası ve uluslararası işbirliği sayesinde UwB öğrencileri yurtdışında mesleki staj eğitimlerine katılırlar.

Konumlar

  • Bialystok

    ul. Świerkowa,20B, 15-328, Bialystok

sorular