Keystone logo
© © Università di Bologna
University of Bologna

University of Bologna

University of Bologna

kabul

Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri: kayıt için nasıl hazırlanılır

Kayıt olmak için atmanız gereken adımlar ve University of Bologna sunduğu mali yardım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kabul prosedürleri ve gereklilikleri programdan programa farklılık gösterebilir. Her programın web sitesinde, Kabul sekmesi altında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Daha fazlasını bul

Tanıtım

Batı dünyasının en eski üniversitesi olan Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, giderek daha zengin bir program kataloğu, en yeni araştırmalar, sürekli ve giderek daha geniş bir uluslararası bakış açısı ve güçlü bir üçüncü misyon aracılığıyla yeniliğin yolunu açıyor.

Alma Mater Studiorum, kurulduğu 1088 yılından bu yana öğrenci merkezli olup bilim ve sanat camiasının önde gelen isimlerini ağırlamaktadır. Beş kampüsü (Bologna, Cesena, Forlì, Ravenna, Rimini) ve Buenos Aires'teki bir şubesi ile günümüz toplumunun ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çeşitlendirilmiş bir kurs kataloğu sunmaktadır: 32 bölümü ve 5'i arasında 200'ün üzerinde derece programı. okullar. 90.000'den fazla öğrenciden oluşan topluluğu, University of Bologna İtalya'nın en büyük üniversitelerinden biri haline getiriyor ; yurtdışındaki değişim programlarındaki öğrenci sayısı açısından İtalya'da birinci, değişim öğrencisi sayısı açısından Avrupa'nın en iyi 5 üniversitesi arasında yer alıyor. . Ayrıca University of Bologna , önemli uluslararası sıralamalarda (Shanghai, Times Higher Education, GreenMetric ) en iyi 5 İtalyan üniversitesi arasında yer almaktadır.

University of Bologna sürdürülebilir kalkınmaya derinden bağlıdır ve BM'nin 2030 Gündemi'nin 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinin gerçekleştirilmesine aktif olarak katkıda bulunur. Kapsamlı bir araştırma üniversitesi olan University of Bologna , araştırma ve öğretime yönelik çok disiplinli kültürlerarası yaklaşıma yatırım yapmaktadır. Avrupa araştırma ve akademik işbirliği ortamında University of Bologna kesinlikle en aktif kurumlar arasındadır. Gerçekten de endüstrilerle ve kamu/özel kuruluşlarla ittifaklar kurmuş ve bu ittifakları sürdürmüş olup aynı zamanda Avrupa'daki büyük ağlarına eklenen Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya ile canlı ilişkileriyle uluslararası ağlar için önemli bir merkezi temsil etmektedir . Aslında geleceğin entegre üniversitesini inşa etme çabasında olan prestijli Una Europa ittifakının kurucularından biridir.

Sıralamalar

 • En iyi 5 İtalyan Üniversitesi arasında yer aldı, dünyada 167. sırada – QS Dünya Üniversitesi
 • İtalya'daki En İyi Üniversite – QS Dünya Üniversitesi (Konulara Göre Sıralamalar)
 • İtalya'daki En İyi Üniversite, Dünyada 161. - Times Higher Education
 • Dünyanınen sürdürülebilir 11. Üniversitesi – GreenMetric
 • “Kapsamlı uluslararasılaşma elde etme” öğrenme rozeti – Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU)

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Bologna

  Via Zamboni, 33, 40126, Bologna

 • Cesena

  Piazza Aldo Moro, 90, , Cesena

 • Forli

  Piazzale Sante Solieri,1, 47121, Forli

 • Ravenna

  Ravenna, İtalya

 • Rimini

  Rimini, İtalya

 • Buenos Aires

  Buenos Aires, Arjantin

  programlar

  sorular