Keystone logo
© Anna Sigge
University of Borås

University of Borås

University of Borås

Tanıtım

İsveç tekstil inovasyonu ve endüstrisinin kalbinde, Viskan Vadisi'nde, İsveç'in ikinci büyük şehrine kısa bir sürüş mesafesinde üniversitemiz ve Borå şehri bulunmaktadır.

Borå Üniversitesi'nde, uluslararası bir ortamda ve önemli ölçüde sosyal öneme sahip yüksek kalitede öğrenmeyi, bilgiyi ve yeniliği geliştiriyoruz. Odak noktamız gelecek için birlikte çalışmak, fark yaratmaktır.

Burada gelecekteki kariyerinizle ilgili birçok farklı Lisans ve Yüksek Lisans programı arasından seçim yapabilirsiniz. Birçoğu yalnızca burada bulunabilen ve dünyanın her yerinden öğrencilerin ilgisini çeken birçok konu alanında benzersiz programlar sunuyoruz.

Borå Üniversitesi'nde eğitim programlarımızda sürdürülebilir kalkınma konusunda işbirliği önemlidir. Bir öğrenci olarak eğitiminizde eleştirel düşünmeye teşvik edilirsiniz ve sürdürülebilir bir toplum için ve bu toplum içinde çalışmak için sağlam bir temel alırsınız.

kabul

1. Çevrimiçi başvurun

Universityadmissions.se web sitesi (harici bağlantı), İsveç'te yüksek öğrenime başvuru için resmi web sitesidir. UHR - İsveç Yüksek Öğrenim Konseyi tarafından yönetilmektedir. UHR, kabul sürecini İsveç üniversiteleriyle birlikte yönetir. Halen Borås Üniversitesi ile değişim anlaşması olan bir üniversiteden değişim öğrencisi olarak başvuruyorsanız, lütfen bunun yerine değişim öğrencileri için başvuru sürecine bakın. AB/AEA vatandaşı değilseniz, başvurunuz geçerli olmadan önce 900 SEK tutarında başvuru ücreti ödemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Ancak bu kuralın bazı istisnaları vardır. Başvuru ücretini ödemeniz gerekip gerekmediğini öğrenmek için lütfen üniversiteadmissions.se adresini ziyaret edin (harici bağlantı)

2. Destekleyici belgeleri gönderin

Çevrimiçi başvurunuzu tamamladıktan sonra pasaportunuzun kopyaları, lise/üniversite diplomalarınız, transkriptleriniz ve İngilizce dil sertifikalarınız gibi destekleyici belgeleri sunmanız gerekir.

Belgelerinizi www.universityadmissions.se web sitesindeki yükleme işlevini kullanarak yükleyebilirsiniz; bu, başvurunuzu tamamlamanın en hızlı ve en kolay yoludur. Belgelerinizi normal posta veya teslimat hizmeti yoluyla da aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:

İsveç'te Üniversite Kabulleri

R312

SE-106 53 Stokholm

İSVEÇ

Uygunluğunuzun belgelenmesiyle ilgili ve ülkeniz için geçerli olabilecek özel talimatlar hakkında, üniversiteadmissions.se adresindeki bilgileri okuduğunuzdan emin olun.

3. Başvurunuzun ilk değerlendirmesi

Ulusal Kabul Ofisi destekleyici belgelerinizi aldıktan sonra, bunlar merkezi bir birime iletilecek ve bu birim başvurunuzun genel giriş koşullarını karşıladığından emin olmak için başvurunuzun ilk değerlendirmesini yapacaktır.

4. Deneyimli personel başvurunuzu değerlendirir ve başvurunuzun özel giriş koşullarını karşıladığından emin olur

Başvurunuz genel giriş koşullarını karşılıyorsa, deneyimli personelin başvurunuzu değerlendirdiği ve özel giriş koşullarını karşıladığından emin olduğu Borås Üniversitesi'ndeki yerel Kabul Ofisine gönderilir.

5. Seçim süreci

Yerel Kabul Ofisi tüm başvuruları değerlendirdiğinde seçim başlar. Borå Üniversitesi, özellikle ücret ödeyen öğrenciler için seçim grupları kullanmaz.

6. Seçim Sonuçlarının Bildirilmesi

Seçim sonuçları yayınlandıktan sonra Ulusal Kabul Ofisinden, üniversiteadmission.se adresindeki 'Sayfalarım'a giriş yapmanız ve sonuçlarınızı kontrol etmeniz için bir e-posta hatırlatıcısı alacaksınız.

Bildiriminize çevrimiçi olarak ve yazdırılabilir bir PDF dosyası olarak erişilebilecek.

Kabul edilen öğrencilere Seçim Sonuçlarının Bildirilmesi konusunda üniversiteden genel bilgi verilecektir.

7. Kayıt olun

Kabul edilen öğrencilerin programdaki yerlerini koruyabilmeleri için programlarına ve derslerine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt dönemi genellikle yarıyılın başlamasından önceki hafta yapılır. Borå Üniversitesi, kabul edilen tüm öğrencilere e-posta yoluyla nasıl kayıt yaptıracaklarına ilişkin talimatlar içeren bilgi gönderecektir.

ingilizce dil yeterliliği

Çoğu yüksek lisans düzeyindeki kurs ve program için gereklilik, İsveç Ortaokulu'ndaki (lise) İngilizce B/6 kursuna eşdeğerdir.

İngilizce yeterliliği, uluslararası kabul görmüş bir dizi testten alınan test puanlarıyla kanıtlanabilir.

Burslar ve fon sağlama

Borås Üniversitesi'nden Burslar

Borås Üniversitesi'nin sunduğu burslar öğrenim ücretinin yaklaşık yüzde 75'ini karşılamayı amaçlamaktadır, yaşam masraflarını karşılayacak şekilde tasarlanmamıştır. Ödeme parasal olarak yapılmaz; bunun yerine öğrenim ücretinden, öğrenim ücretinden feragat edilen miktar kadar kesinti yapılacaktır.

Üniversitenin burs verme kriterleri, Üniversitenin öncelikli eğitim veya araştırma alanlarıyla uyumlu olarak değerlendirdiği iyi çalışma kayıtları ve niteliklerdir.

Koşulların tamamı için Borås Üniversitesi'nde öğrenim ücreti ödeyen öğrencilere burs verilmesine ilişkin Yönergelerimize bakın (pdf)

Öğrenim ücreti ödemeniz gerekip gerekmediğinden emin değil misiniz? Öğrenim Ücretleri altında daha fazlasını okuyun

Uygulama

2024 yılı burs başvuruları 1 Aralık'ta başlıyor.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere, seçim sonuçlarının Mart 2024'te yayınlanmasından kısa bir süre sonra bilgi verilecektir.

Borås Üniversitesi'ndeki mevcut öğrenciler için burslar

Borås Üniversitesi'nde iki yıllık bir programa kayıtlı olan öğrenciler için, programın geri kalan iki yarıyılı için öğrenim ücretlerinin yüzde 75'ine kadarını kapsayan bir burs başvurusunda bulunma olanağı bulunmaktadır. Bilgi ve başvuru formları 2024 bahar döneminde web sitesinde yayınlanacaktır.

2023 sonbaharının ikinci yılı için burs başvurusu artık kapalı.

Mezun İstatistikleri

Konumlar

  • Borås

    HÖGSKOLAN I BORÅS , S-501 90, Borås

    sorular