Keystone logo
University of Bucharest

University of Bucharest

University of Bucharest

Tanıtım

Hakkımızda

University of Bucharest her düzeyde ve üniversite eğitiminde çeşitli çalışma programları sunmaktadır: 93 lisans programı, 208 yüksek lisans programı ve 21 doktora programı bulunmaktadır. Bunların tümü akredite veya yetkilidir. University of Bucharest ayrıca TIFFIN EMBA ana programına sahiptir.

University of Bucharest tarafından verilen diplomalar, dünyanın birçok ülkesinde kabul edilmektedir. University of Bucharest Üniversitesi'nde yurtdışındaki diğer prestijli üniversitelerle işbirliği içinde düzenlenen çalışma programları bulunmaktadır. Bu programların mezunları, hem University of Bucharest hem de ortak üniversitelerden diploma alabilirler.

University of Bucharest ülke çapındaki en önemli bilimsel araştırma merkezlerinden biridir. Üniversite içinde, çoğu yurtdışında benzer bilimsel merkezlerle işbirliği yapan 50'nin üzerinde araştırma enstitüsü, departmanı ve merkezi bulunmaktadır.

Son yıllarda, kurumumuz araştırma fonları için ulusal yarışmalarda sürekli olarak birinci olmayı başardı. Araştırmaya ayrılan varlıklardan bazıları, Avrupa düzeyinde mükemmellik statüsüne atandı. Üniversite, Sinaia, Brăila, Orşova ve ülkenin diğer yerlerindeki diğer pilot iştiraklerinde kendi araştırma merkezlerine sahiptir.

University of Bucharest güvenilir bir uluslararası işbirliği ağının bir parçası - 52 ülkedeki üniversitelerle 300 tane ikili işbirliği anlaşması imzalandı. Her yıl, Batı Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya vb. Üniversitelerde çok sayıda akademik programda çeşitli geliştirme veya iyileştirme etkinlikleri gerçekleştiren 1000'den fazla University of Bucharest öğrencisi vardır.

University of Bucharest , ülke çapındaki diğer üniversiteler tarafından da devralınan ya da çeşitli yasaların ve ulusal mevzuatın hazırlanması için gerekçelerini temsil eden yüksek öğrenimin gelişmesi için önemli reform önlemlerinin motoru olmuştur ve halen devam etmektedir. düzenlemeler.

2000 yılında University of Bucharest , Milli Eğitim Bakanı tarafından sunulan Mükemmellik Diplomasını almıştır.

2011 yılında University of Bucharest Eğitim, Araştırma, Gençlik ve Spor Bakanı tarafından ilk gelişmiş araştırma ve eğitim üniversitesi olarak sınıflandırılmıştır.

2014 yılında University of Bucharest açıldığından bu yana 150 yılını kutladı.

Şu anda University of Bucharest yaklaşık 32.000 öğrenciye ve 1300'den fazla profesöre sahiptir.

Konumlar

  • Bucharest

    Mihail Kogalniceanu Blvd. no. 36-46, sector 5, 060024, Bucharest

sorular