Keystone logo
University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

University of Concepción del Uruguay (Universidad de Concepción del Uruguay (UCU))

Tanıtım

Entre Ríos vilayetinin tarihinin bir kısmı şüphesiz "La Fraternidad" Eğitim Derneği'nden geçti. Eski binanın duvarlarının arkasında, ihtişamla dolu bir geçmişin görüntüleri ve sesleri hala var.

19. yüzyılın sonunda Concepción del Uruguay, asfaltsız sokakları, dar kaldırımları ve gül ağaçlarıyla kaplı çitleriyle bir şehirden çok bir köye benziyordu; küçük kasaba ortamında hayat huzur içinde süzülüyordu.

Bu bağlamda, 1870 civarında, tarihi Colegio del Uruguay "Justo José de Urquiza" durmaksızın büyüdü. Öğrenciler neredeyse ülkenin farklı yerlerinden hac yolculuğuna çıktılar ve orada, sınıflarında ve galerilerinde, farklı menşe melodileriyle ama aynı öğrenci kalıbıyla konuşana kadar şehirler ve iller birleşti.

1877'ye doğru, okulun gençliği, öğrencilerin büyük bir kısmının, Colegio del Uruguay ve Yatılı Okul öğrencilerinin çoğunun lehine olan bursların Ulusal ve İl Hükümeti tarafından bastırılmasına neden olan üzücü sonuçlarla mücadele ediyordu barındırılıyorlardı.

Bu keyfi tedbir, Ulusal Okula katılımı azaltmaya güçlü bir şekilde katkıda bulundu ve sınıflara yalnızca bu şehrin çocuklarına ve ülkenin diğer bölgelerinden zengin insanların çocuklarına erişime izin verdi.

Bu bursların kaldırılması, yaklaşık kırk gencin orta öğrenimlerine devam etmesini imkansız hale getirdi ve bunların bir kısmı onları bitirmek üzereydi.

Temel amacı burslarından mahrum kalan öğrencilerin korunması olan "Socorro de Socorros" un yaratılması fikrinin ana başlatıcısı, Juan Vidart adında aktif ve girişimci bir genç adamdı. İhtiyaç sahibi öğrenciler lehine yoğun bir kampanya başlattı, böylece 14 Mayıs 1877'de "La Fraternidad" Eğitim Derneği'nin doğumunu sağladı.

Konumlar

  • Concepción del Uruguay

    8 de Junio,522, E3260, Concepción del Uruguay

    sorular