Keystone logo
University of Eastern Finland

University of Eastern Finland

University of Eastern Finland

Tanıtım

University of Eastern Finland a hoş geldiniz!

University of Eastern Finland (UEF), Finlandiya'daki en çok disiplinli üniversitedir. Disiplinler arası yüksek standartlı araştırma ve eğitimimiz, küresel zorluklara yanıt verir ve sürdürülebilir bir gelecek inşa eder. Araştırmamız, çeşitli alanlarda dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. 100'e yakın ana konuda eğitim veriyor ve yarının değişen işgücü piyasası ihtiyaçları için uzmanlar yetiştiriyoruz.

Araştırma ve eğitimdeki profil alanlarımız:

-Yaşlanma, yaşam tarzı ve sağlık

-Çevresel değişim ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı

-Kültürel karşılaşmalar, hareketlilikler ve sınırlar

-Çeşitli öğrenme ve etkileşim

En son araştırmalara dayalı öğretimimiz ve çeşitli akademik tekliflerimizin yanı sıra esnek çalışma fırsatlarımız ve öğrencilere ücretsiz olarak sunulan yan dal konularımız sayesinde, eğitim almak için aranan bir yeriz. Sürekli öğrenmenin öncüsüyüz.

Öğrenciler, üst düzey öğrenme süreçleri ve öğrenci refahı, faaliyetlerimizin merkezinde yer alır. Öğrencilerimize ilham verici, açık ve sürekli gelişen öğrenme ortamları sunuyoruz: rahat tesis çözümleri ve modern dijital ortamlar öğrenmeyi destekliyor.

UEF'te ayrıca kapsamlı uluslararası ilişkilere sahibiz ve öğretim ve araştırma kadromuz olarak çeşitli uluslararası ağlarda yer alıyoruz ve öğrenciler çeşitli programlara katılıyor. Ayrıca 100'e yakın uluslararası üniversite ile ikili iş birliği anlaşmaları imzaladık.

Kampüslerimiz Joensuu ve Kuopio şehirlerinde bulunmaktadır. Yaklaşık 15.500 derece öğrencisine ve 2.700 personele ev sahipliği yapıyoruz.

Konumlar

 • Joensuu

  Yliopistokatu 2 P.O.Box 111, FI-80101, Joensuu

  • Kuopio

   Yliopistonranta,1, 70210, Kuopio

   sorular