Keystone logo
University of Education Freiburg

University of Education Freiburg

University of Education Freiburg

Tanıtım

(Almanca: kısa Pädagogische Hochschule veya PH) Eğitim Freiburg Üniversitesi 1962 yılında kurulan ve 1971 yılında üniversite statüsü kazandı. Onun yüksek eğitim kalitesi Almanya genelinde bilinen Baden-Württemberg, federal devlet Eğitim altı Üniversitelerin en büyüğüdür.

Eğitim Freiburg Üniversitesi'nde bazı 5.100 öğrenci bulunmaktadır 250 akademik personel şu anda ve. Öğretmen yetiştirme programları ile birlikte lisans ve Master kursları geniş yelpazesi ile, Üniversite mükemmel araştırmaya dayalı birinci derece seviye nitelik ve profesyonel eşlik pratik ve uygulama tabanlı modülleri geniş bir pay ile tamamlanmaktadır ileri eğitim vermektedir. Bologna yapısına Devlet Sınavından değişiklik Üniversitesi Eğitim geç Albert Ludwigs Üniversitesi, Freiburg ile yakın işbirliği içinde çalışır anlamına gelir. Eğitim yeni Freiburg Gelişmiş Merkezi (FACE) Öğretmen Eğitiminde ortak çalışma için bir forum sağlar ve tüm önemli oyuncular için merkezi odak noktasıdır. YÜZ Öncesi Öğretmen Eğitimi, Uygulama ve Hizmet-Eğitim, Eğitim Araştırma ve Kalite Güvence birleştirir. Face online kampüs fikir alışverişinde ve böylece onların mesleki kimliklerini geliştirmek için bir alan için tüm önemli bilgiler, reformlar ve fırsatlarla öğretmenlik mesleğine girenler sağlar.

Bu işbirliği Üniversitesi Eğitim tüm düzeyleri için Öğretmen Eğitimi kapsar anlamına gelir: 1 İkincil ve 2 İkincil İlköğretim,. Ayrıca, sık sık Üniversitesi'nin uluslararası / dil ve matematik / doğa bilimleri profili Freiburg Üniversitesi seçtiğiniz için belirleyici faktör olarak hizmet vermektedir.

Ana akademik odak alanları

Avrupa üzerinde durularak Kültürlerarası ve sınır ötesi kurslar Araştırma

Bu çalışma alanı, bir lisans ve lisansüstü dersleri çok çeşitli yanı sıra tam ve sistematik Freiburg konumsal avantaj istismar ünlü araştırma projeleri içermektedir.

araştırma ve öğretim matematik vurgu / doğa bilimleri

Bu çalışma alanı Üniversitesi tarafından yürütülen bir kurs çok çeşitli yanı sıra çok sayıda ilginç araştırma projeleri kapsar. Buna ek olarak, çeşitli kimya, fizik, coğrafya ve matematik "öğrenme laboratuarı" yeterli gelecek (pratik ve deneysel) görevler için hazırlar. Burada da, teori ve pratik yakından bağlantılıdır: NAWIlino projesinin bir parçası olarak, örneğin sınıflarda deneyler, bir öğretmenin günlük yaşam içgörü kazandırmak. Topikal araştırma projelerinde katılımı o keşfederek öğrenmek için ne anlama geldiğini bir izlenim verir: Örneğin AB proje mascil (araştırma-ve keşif tabanlı sınıfta) veya proje MATHElino (Anaokulu çocuklar ve ilkokul çocuklarının öğrenme sürecini araştırma ).

Freiburg Üniversitesi Diğer özellikler

genç araştırmacıların hedeflenen promosyon

Çeşitli doktora programları ve diğer (Avrupa) araştırma projeleri çok sayıda genç araştırmacıların geniş bir yelpazede teşvik. Yukarıda bahsedilen programdan bu araştırma programı "Bilgi Toplumu için öğrenme", ve "açıklamak" "Öğrenme ve Öğretme Görev tabanlı" içerir. Toplamda, Üniversite yaklaşık çalışır. 90 araştırma projesi. Bu Eğitim Freiburg Üniversitesi'ni genç araştırmacılar tanıtımında Baden-Württemberg içerisinde önemli bir yere verir.

Daha okuyan daha

Son olarak, Üniversite eşit iddialı ve çeşitli kültürel kampüs hayatı sahiptir. Sadece birkaç isim, Almanca, İngilizce ve Fransızca, ve kampüs radyo istasyonu Üniversite koro, orkestra, big band, spor aktiviteleri, edebi bir atölye, tiyatro grupları: Üniversite çok yaratıcı etkinliği için fırsatlar sunmaktadır.

Konumlar

  • Freiburg

    Pädagogische Hochschule Freiburg University of Education Kunzenweg 21 , 79117, Freiburg

    sorular