Keystone logo
University of Fribourg - Department of Medicine

University of Fribourg - Department of Medicine

University of Fribourg - Department of Medicine

Tanıtım

Fribourg Üniversitesi öğrenme, araştırma, istihdam ve olaylar hepsi aynı anda gerçekleşmesi bir yerdir. Yenilikçi kuvvet bölgenin ticari ve kültürel hayatında önemli bir taşıyıcı yapar. bu dünyada İsviçre her yerinden ve tüm öğrencileri ve araştırmacılar çeken beri 1889 yılında kuruluşundan bu yana bu Fribourg iki dilli kentinde yaşamını şekillendirdi. Elbette teklifleri Onun geniş, birlikte rahat boyutu ile, Fribourg Üniversitesi disiplinlerarası ve kişisel rehber günün sipariş olduğu bir yer yapmak.

Çok dilli ve kişisel Fribourg Üniversitesi insanlar, çalışma öğretmek ve araştırma beş fakülte kapsar. Bunlar Arts and Humanities, Bilim, Ekonomi ve Sosyal Bilimler, Hukuk ve İlahiyat vardır. Yanı sıra bunlar gibi sayısız disiplinler arası enstitü ve mükemmeliyet merkezleri vardır. Lisans yaklaşık 10.000 öğrenci, yüksek lisans ve doktora programları üzerinde 800 profesörler, doçentler ve araştırma görevlilerinin birinci sınıf kişisel destek alırsınız. öğrenme ve öğretme Kişisel iletişim Bu her bireyin gelişimini ilerletmek için en uygun yol olduğuna inanıyoruz, çünkü büyük önem öğretim elemanları ve öğrenciler arasında doğrudan temas üzerine yerleştirilir.

Iki dilli çalışmalar: Avrupa'da benzersiz İsviçre'de sadece iki dilli üniversite olarak, Fribourg Üniversitesi Alman ya da her ikisi, Fransızca çalışmanın geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. İngilizce olarak verilmektedir uluslararası bir yönü ile derslerin bir dizi vardır. Diller, sadece burada okumamış, ama onlar Üniversite toplumda gündelik hayatın bir parçasıdır.

mükemmellik merkezleri mükemmellik ve araştırma projelerinde merkezlerde çalışmaları ile, bizim kararlı araştırmacılar sürekli olarak tüm disiplinlerde bilgi ufuklarını genişleterek katkıda bulunur. Bunu yaparken, dikkatlerini sürekli toplumun bugünkü ve gelecekteki sorunları çözme odaklanmıştır. Fribourg Üniversitesi de araştırma mükemmel bir uluslararası üne sahiptir. SNSF tarafından finanse edilen çok sayıda araştırma projelerinin yanı sıra, Üniversite Araştırma Yetkinlik Ulusal Merkezi (NCCR) yanı sıra Araştırma Disiplinlerarası Merkezleri çeşitli ev sahipliği yapmaktadır.

Bir üniversite şehri "par excellence" Üniversite topluluğunun üyeleri 110 ülkeden gelen ve 40.000 nüfuslu bir üniversite kenti "mükemmel" Fribourg yapmak. Misericorde ve Perolles iki ana yerleri yanında, bütün şehir yayılmış diğer birçok Üniversite binalar vardır.

Fribourg bütün haline böylece, bir kampüs gibi Mesafeler, kısadır. ortaçağ mirası ve hareketli öğrenci hayatı kombinasyonu von Zähringen Dukes bu şehre eşsiz bir cazibe kazandırır.

Konumlar

  • Fribourg

    University of Fribourg Av. de l'Europe 20 CH-1700 Fribourg, , Fribourg

programlar

sorular