Keystone logo
University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

Tanıtım

TARİHÇE

1471'de Papa II. Sixtus Boğa sayesinde Cenova Cumhuriyeti derece verebilir. 1670 yılında Cizvit Üniversitesi kuruldu ve Fransız İmparatorluğu altında, Paris İmparatorluk Üniversitesi ile birleştirildi. Napolyon'un düşmesinden sonra, yine Sardunya Krallığı içinde. Üniversite Sarayının giriş salonunda, Mazareini, Garibaldi, Mameli ve Bixio'nun, Cesare Cabella ve Cesare Parodi gibi Cenevizli profesörlerle birlikte, Risorgimento'nun hareketlerine cesurca katıldığı büstleri var. Cenova Üniversitesi, üniversite sisteminin mevcut reformunda öncü bir role sahip ve 29 Aralık 2011'de yeni bir statü yürürlüğe girdi.

KİMLİK

Cenova Üniversitesi, gençlerin beklentilerine ve tutumlarına göre düzenlenmiş, yüksek niteliklerin önemini ve Avrupa'daki işgücü piyasasının gereksinimlerine dayalı bir boyutta olan, lauream sonrası kursları da dahil olmak üzere yaklaşık 300 ders sunmaktadır. Birçok vaka - küresel düzeyde. Cenova Üniversitesi, Savona, Imperia ve La Spezia'daki eğitim merkezleriyle tüm bölgesel bölgede mevcut olduğu için Ligurya Üniversitesi'dir.

Üniversite, öğrencilere sağlam bir kültürel ve bilimsel eğitim sunar ve onlara profesyonel gelecekle yüzleşmeleri için birçok araç sunar. Kurumlar ve şirketler ile aşamalar ve yurtdışındaki eğitim süreleri aracılığıyla da teori ve pratik arasında gerçek entegrasyon olanakları sunar. Yabancı Üniversiteler ve Kurumlar ile yabancı ülkelerden ve yabancı ülkelere yüksek oranda profesör ve öğrenci hareketliliği sağlayan birçok farklı işbirliği ve işbirliği biçimi vardır. Cenova Üniversitesi, gerçek inovasyon ve rekabet gücünün temeli olan bilgi gelişiminin sağlanması için temel bir unsur olarak öğretim ve araştırmanın kalitesine büyük önem vermektedir.

Araştırma, uluslararası düzeyde de kabul görmüş prestij sonuçlarına ulaşmayı ve mükemmelliği geliştirmeyi sağlar. Öğretimle ilgili olarak, öğrenciler ve profesörler arasındaki ilişki modeli, yeni bilgisayar araçlarını kullanarak ilişkilerin karşılıklılığını ve açık ve esnek bir öğrenme ortamını geliştirir: e-öğrenme platformları, engelliler için Üniversite sitesine erişilebilirlik, 7 Akademi Puanı (uzaklık için sınıflar) bölgesel bölgede dağıtılan öğrenme).

Bölgesel Eğitim Hizmetleri ve İş Ajansı (Agenzia Regionale per i Servizi Educativi e per il Lavoro - ARSEL) ve Ligurya Bölgesi ile işbirliği içinde, Cenova Üniversitesi, yerleşik olmayan öğrencilerin daha iyi karşılanmasını ve yaşam koşullarını iyileştirmek için başvurdu. , giderek daha dinamik ve kültürel zorluklarla dolu bir şehirde burs ve konaklama için önemli yatırımlar yaparak.

Konumlar

  • Genoa

    Via Balbi 5, 16126 Genova, 16126, Genoa

sorular