Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

University of Georgia - Franklin College of Arts and Sciences

Tanıtım

UGA'nın liberal sanatlar öğrenme ortamının kalbi olan Franklin Sanat ve Bilim Koleji, her klasik disiplinde ve ampirik araştırmanın tüm dallarında eğitim sağlar. Diller ve edebiyattan biyolojik bilimlere kadar eleştirel düşünme becerileri, öğrencileri bilgili ve ilgili vatandaşlar olarak yetkilendirdiği için her mesleğin temelini oluşturur.

İlk sınıflar 1801'de öğretildi ve 1806'da, ilk kalıcı tuğla bina inşa edildi ve Benjamin Franklin'in onuruna Franklin Koleji adını verdi. Bugün, bu bina Eski Kolej olarak bilinir ve Franklin öğrencileri ve öğretim üyelerinin 80 dereceden fazla programdaki araştırma, burs ve yaratıcı çıktıları, eyaletin en önemli kurumunda dinamik bir öğrenme ortamının hızını belirler.

Gerçekler

Ders Seçimi

30 bölümümüz çok çeşitli kariyer ve mesleklerde kurslar sunar ve giriş kurslarımız UGA'daki tüm akademik programları desteklemek için gereksinimleri karşılar.

Kredi Saatleri

Franklin College, üniversitede kazanılan toplam kredi saatlerinin yaklaşık yarısını düzenli olarak üretir.

Çok dilli

Öğretim üyelerimiz Arapça, Çince, Fransızca ve daha fazlası dahil olmak üzere 23 dilde eğitim sunmaktadır.

Kapasite

Franklin'in 30 programı, merkezi ve enstitüsü, araştırma kapasitesi ve öğretim fırsatları oluşturmak için UGA kampüsü genelinde çok disiplinli uzmanlıktan yararlanır.

Vizyon, Değerler ve Misyon

Vizyon

Sürdürülebilir bir gelecekte küresel liderliği ve daha büyük iyiliği şekillendirmek için liberal sanatların ve bilimlerin gücünün farkına varmak.

Değerler ve Misyon

Franklin College, her kökenden en iyi öğrencileri eğitir. Çok çeşitli öğrenciler için titiz ve ilgili bir eğitim sağlıyoruz, öğrenciler bilginin gücüyle meşgul olduklarında güven ve karakter oluşturmak için bakış açılarını genişletiyor, onları Gürcistan'a ve dünyaya kalıcı katkılar için hazırlıyoruz.

Franklin College, yaratıcılığı geliştirir ve zihnin yaşamını meşgul eder. Geleneksel liberal sanatlar ve bilimlerin yanı sıra güzel sanatlar ve sahne sanatları gibi çeşitli disiplinlerde eğitim, dünyamızı, tarihlerimizi ve kültürlerimizi anlamamızı derinleştirir; doğanın inceliklerini anlamanın ve yeni sistem ve teknolojileri tasavvur etmenin bir yolu olarak eleştirel düşünmeyi ve empatiyi yönlendirir; ve kampüsteki, Georgia eyaletindeki ve dünyadaki toplulukları zenginleştirir.

Franklin College, dünyayı anlamak ve geliştirmek için araştırma ve eğitime yatırım yapar. Her disiplindeki akademisyenler geleceği şekillendiriyor. Yaratıcılık ve eleştirel düşünme, yerel, bölgesel ve küresel çözümleri besler ve gelecek nesilleri sorumluluk, cömertlik ve açıklıkla bilgilendirir.

Franklin Koleji dünyamızı geliştirir. Mezunlarımız, kırsal topluluklardan kentsel ortamlara kadar insan ölçeğinde küresel bir zihniyete sahiptir; araştırmamızın kamu politikası ve topluma hizmet üzerinde doğrudan etkisi vardır; ve öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz hizmet-öğrenme ve ortaklıklar, vererek kazanma, katılarak öğrenme yoluyla yerel ve küresel topluluklara katkıda bulunur.

Franklin College, yeni nesil küresel liderleri hazırlar. UGA öğrencilerini, disiplinler arası uzmanlığın gücü ve işbirliğinin gerekliliği ile sorumlu devlet, ulusal ve uluslararası liderlik için gereken bilgi ve dürüstlükle hazırlıyoruz. Meslek öncesi eğitimi dil eğitimi, bölge ve etnik çalışmalar, yurtdışında eğitim ve uluslararası öğrenci değişimi ve lisans araştırma ortaklıkları ile uyumlu hale getirmek, birinci sınıf fakültemizin çeşitli ulusal ve uluslararası bakış açılarından kalıcı etki yaratır.

Akademisyenler

Geniş Akademik Programlar

Bugünkü Franklin Koleji, beş bölümde 30 bölümden oluşmaktadır: Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler, Biyoloji Bilimleri, Fizik ve Matematik Bilimleri ve Beşeri Bilimler. UGA'daki en popüler beş lisans bölümünün (Biyoloji, Psikoloji, İngilizce, Sanat, Tarih) tümü Franklin College'da bulunmaktadır. Franklin College, kampüsteki herhangi bir kolejden daha fazla lisans öğrencisi yetiştirmenin yanı sıra, 42 çalışma alanında 84 yüksek lisans derecesi ve sertifika sunar.

Bölümler ve Dereceler

Franklin Sanat ve Bilim Koleji, unutulmaz bir üniversite deneyiminin portalıdır. Öğrenciler, 60 birimde 80'den fazla lisans programı arasından seçim yapabilirler.

Akademik Birimlerimiz

Franklin College, Georgia Üniversitesi'ndeki en eski, en büyük ve akademik açıdan en çeşitli kolejdir. Eğitim ve araştırma programlarımız sanat, beşeri bilimler, fiziksel, matematiksel, biyolojik ve sosyal bilimlerdeki tüm disiplinleri kapsar.

Fakülte İşe Alım

Franklin Sanat ve Bilim Koleji, UGA'da çok çeşitli yüksek başarılı öğrenciler için titiz bir eğitim sunar; bu, mutlaka Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın her yerinden olağanüstü öğretim üyelerini çekmek anlamına gelir.

Dünyamız, tarihimiz ve kültürlerimiz hakkındaki anlayışımızı derinleştirmek için Kolej, insan ölçeğine de uyumlu küresel bir zihniyeti teşvik etmek için her disiplinde eğitime yatırım yapar. Araştırmamızın kamu politikası ve söylemi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. ​Ve öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz, hizmet ederek öğrenme ve ortaklıklar aracılığıyla yerel ve küresel topluluklara katkıda bulunur - vererek kazanma, katılarak öğrenme.

İstatistik

kayıt

 • Lisans: 9,542
 • Mezun/Profesyonel : 1.842
 • Toplam: 11.384

Fakülte Sayısı

 • 860 tam zamanlı;
 • 630 kadrolu veya görev süresi izi.

  Kampüs Özellikleri

  Yakın zamanda yenilenmiş Rutherford Hall'da yer alan Franklin Residential College veya “FRC”, UGA'nın ilk konut topluluğudur. FRC'ye özgü, Rutherford'da entelektüel, sosyal ve kültürel etkinlikler için öğrencileri düzenli olarak evlerinde ağırlayan bir personel ailesi yaşamaktadır. Fakülte Direktörümüzün rehberliğinde, FRC, büyük bir üniversite içinde küçük bir kolej hissi vermek için birçok Ivy League kurumunda bulunan yatılı kolejlerden sonra modellenen, öğrenciler tarafından yönetilen bir yurttur. FRC, yaklaşık 20 yılı aşkın bir süredir binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve her yıl programa birinci sınıftan son sınıf lisans öğrencilerine kadar bir karışımı kabul etmektedir. Franklin College of Arts and Sciences'ta herhangi bir anadal veya yandal derecesine sahip öğrenciler, FRC'ye katılmak için başvurabilirler.

  2021-22 için planlanan etkinlikler arasında hizmet projeleri, akademik etkinlikler, sosyal toplantılar ve Güz Tatili gezimizin Sapelo Adası'na dönüşü yer alıyor.

   Mezun İstatistikleri

   Konumlar

   • Athens

    346 Brooks Hall, University of Georgia, GA 30602, Athens

    sorular