Keystone logo
University of Groningen Nüfus Etütlerinde Msc
University of Groningen

Nüfus Etütlerinde Msc

Groningen, Hollanda

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline *

Sep 2024

EUR 2.314 / per year **

Kampüste

* Hollandalı, AB/AEA ve AB/AEA üyesi olmayan öğrenciler

** AB / AEA öğrencileri: 2168 € | AB / AEA dışı öğrenciler: 15900 €

Tanıtım

Yaşlanma, göç ve küresel nüfus artışı gibi çağdaş nüfus sorunlarını incelemekle ilgileniyor musunuz? Yüksek lisans programında, Nüfus Çalışmaları öğrencileri çok yönlü bir demograf olmak için gereken teorileri, yöntemleri ve becerileri öğrenirler.

Nüfus dinamiklerini anlamak için esastır ki, insanların doğum, sağlık, göç ve ölüm gibi demografik davranışlarının incelenmesidir. Yüksek lisans programı bu demografik olaylara, bu yaşam olaylarına ilişkin karar vermenin ekonomik, toplumsal, kültürel ve coğrafi bağlamdan nasıl etkilendiğine ve bu demografik olayların nüfus düzeyindeki eğilimleri nasıl etkilediğine odaklanmaktadır.

Öğreneceksiniz:

  • Nüfusun yaşlanması, göçmenlerin entegrasyonu, sağlık eşitsizlikleri ve küresel nüfus artışı gibi çağdaş nüfus sorunları
  • Aile oluşumu, yerleşim tercihleri ve sağlık hizmeti kullanımı gibi demografik olayların arkasındaki bireysel karar verme süreçleri
  • Demografik verilerin toplanması ve yorumlanması
  • Demografik verileri analiz etmek için yöntem ve teknikler: yaşam tabloları, nüfus projeksiyonları, gelişmiş istatistiksel analiz ve nitel araştırma yöntemleri
  • Nüfus politikaları ve müdahale programları

Nüfus Etütleri alanı, çağdaş demografik konulara ve ilgili toplumsal konulara değinmekte ve bunlarla ilgilenmektedir. Çalışma aynı anda somut ve geniştir.

Nüfus Etütleri Yüksek Lisansı ayrıca devlet kurumlarının istatistik bürolarında veya demografik bölümlerinde çalışan kariyer ortası profesyonelleri için de ilgi çekicidir.

İki çift diploma programı da sunuyoruz: Almanya'daki Köln Üniversitesi (Demografi ve Sosyal Eşitsizlik) ve Barselona'daki Universitat Pompeu Fabra, İspanya (Sosyal Demografi). Ayrıca, Nüfus Etütleri Yüksek Lisansını Mekansal Bilimler Alanındaki en yüksek derecedeki Araştırma Uzmanımız ile birleştirebilirsiniz.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Programımız, analitik ve sosyal demografi, nicel ve nitel araştırma yöntemlerinin birleşimi ve uluslararası, çok disiplinli ve güçlü bilimsel yönelimi ile benzersizdir. Etkileşimli öğretim yöntemleri, çok hevesli ve özverili öğretmenler tarafından kullanılıyor. Hollanda içinde, Groningen, Nüfus Etütleri alanında yüksek lisans sunan tek üniversitedir.

Müfredat

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

Chat with students

sorular