Keystone logo
University of Guyana

University of Guyana

University of Guyana

Tanıtım

Türkeyen Kampüsü

University of Guyana tek ulusal yüksek öğrenim kurumudur. Nisan 1963'te aşağıdaki Misyon ile kurulmuştur: “Toplumun, ulusun ve tüm insanlığın hizmetine sunulan en yüksek standart bilgisini keşfetmek, üretmek, yaymak ve uygulamak, özgürlüğe izin veren bir akademik özgürlük atmosferi içinde. ve eleştirel sorgulama. ”Aynı yılın Ekim ayında, 1970 yılında Türkeyen Kampüsü'ne taşınmadan önce ülkenin önde gelen ortaokulu Queens Koleji'nde faaliyetlerine başladı. İlk olarak, programlar Sanat, Doğa Bilimleri ve Sosyal Bilimler ile sınırlıydı. . 1967 yılında bir Eğitim Fakültesi kuruldu ve bunu 1969 yılında, Uzak ve Sürekli Eğitim Enstitüsü (IDCE), 1975 yılında, Tarım Fakülteleri (1977), bir ekstra duvar ünitesi olarak başladı, Teknoloji Fakültesi izledi. ve Sağlık Bilimleri (1981), ikincisi, Doğa Bilimlerinin bir uzantısı olarak.

1987 yılında bir Orman Ünitesi kuruldu ve daha sonra Ziraat Fakültesi'nin bir parçası oldu ve 2003 yılında Sanat ve Eğitim Fakülteleri Eğitim ve Beşeri Bilimler Fakültesi olmak için birleşti. Ayrıca, Millennium'un dönüşü, Coğrafya Bölümü ve Çevre Çalışmaları Birimi'nin birleşmesinden doğan Dünya ve Çevre Bilimleri Okulu'nun (SEES) oluşumunu gördü. Ayrıca, SEES ve Tarım ve Orman Fakültesi'nin sürdürdüğü faaliyetlere ve tüm üniversiteye hizmet veren Bilgi Teknolojileri Merkezi'ne (CIT) uygun Biyoçeşitlilik Merkezi de oluşturuldu. University of Guyana 2000 yılında Berbice'deki Tain Kampüsü'nün eklenmesiyle genişledi. (Ekim 2016'da, daha geniş çaplı bir yeniden yapılanmanın bir parçası olarak SEES, birimin akademik ve idari sorumlusu olarak Dekan ile, Dünya ve Çevre Araştırmaları Fakültesine dönüştürüldü.)

University of Guyana şimdi, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Çevre Çalışmaları, Ormancılık, Kentsel Planlama ve Yönetim, Turizm Çalışmaları, Eğitim, Yaratıcı Sanatlar, Ekonomi, Hukuk, Tıp, Optometri dahil olmak üzere 60'tan fazla lisans ve yüksek lisans (lisansüstü) programı sunmaktadır. ve Hemşirelik. Dört lokasyonda IDCE üzerinden ekstra duvar resimleri gibi birkaç çevrimiçi program mevcuttur - Georgetown şehrinde ve Anna Regina, Essequibo, Bölge 2 kasabalarında; Ihlamur, Üst Demerara, Bölge 4; ve New Amsterdam, Berbice, Bölge 6. Kurumun 8.000 öğrencinin 2016 kaydı vardır ve tüm mesleki çalışma alanlarında yerel, bölgesel ve uluslararası alanda başarılı kariyerlere giden 20.000'den fazla öğrenciyi mezun etmiştir. Üniversite ayrıca kamu ve özel sektörlere ve ulusal ekonomiye önemli bir katkıda bulunur.

Üniversite sertifika, diploma, önlisans, lisans derecesi, yüksek lisans (lisansüstü) derecesi ve profesyonel derece programları sunmaktadır. Bu programlar, her biri bir Dekan: Tarım ve Ormancılık tarafından yönetilen Fakülteler olarak adlandırılan aşağıdaki yedi örgütsel birim aracılığıyla teslim edilir; Toprak ve Çevre Çalışmaları; Eğitim ve Beşeri Bilimler; Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri; Doğa Bilimleri; Sosyal Bilimler; ve Teknoloji. En büyük birim, aşağıdaki yedi bölümle Sosyal Bilimler Fakültesi'dir: İş ve Yönetim Çalışmaları; İletişim Çalışmaları Merkezi; Ekonomi; Hükümet ve Uluslararası İlişkiler; Lisansüstü çalışmaları; Kanun; ve Sosyoloji. Sosyal Bilimler Fakültesi'nin en büyük birimi olan İşletme ve Yönetim Araştırmaları Bölümü üç program sunmaktadır; Muhasebe, Bankacılık ve Finans ve Pazarlama. Ayrıca, Sosyal Bilimler Fakültesi'nin en büyük grubu olan 1.500 öğrenci ve 15 fakülte (10 tam zamanlı ve 5 yarı zamanlı) bulunmaktadır. Ayrıca, İş İdaresi ve Halkla İlişkiler (CMBA / PA) Lisanslı Eğitim Üstünlükleri Topluluğu'nu ortaklaşa yönetir.

Konumlar

  • Georgetown

    Turkeyen Campus, Georgetown, , Georgetown

sorular