Keystone logo
University of Hamburg - School of Integrated Climate and Earth System Sciences SICSS

University of Hamburg - School of Integrated Climate and Earth System Sciences SICSS

University of Hamburg - School of Integrated Climate and Earth System Sciences SICSS

Tanıtım

Entegre İklim ve Yer Sistem Bilimleri Okulu

SICSS, 2007-2018 yılları arasında yürütülen 'Entegre İklim Sistemi Analizi ve Tahmini (CliSAP)' Mükemmeliyet Kümesi'nin bir yüksek lisans okulu olarak 2008 yılında kurulmuştur. İlk doktora adaylarımız 2008 yılında SICSS üyesi olarak projelerine başladılar ve ilk yüksek lisans öğrencilerimiz Ekim 2009'da kayıtlarını yaptırdılar. O zamandan beri SICSS çok hızlı büyüdü!

Bugün yaklaşık 75 doktora adayını ve yaklaşık 45 yüksek lisans öğrencisini kalıcı olarak ağırlıyoruz. 2019 yazından bu yana, SICSS tüm erken kariyer aşamalarıyla ilgilenir. Yüksek Lisans ve Doktora programının yanı sıra Doktora Sonrası program ve erken kariyer desteğiyle ilgili tüm toplumsal cinsiyet konularından da sorumluyuz.

SICSS'te Disiplinlerarası Eğitim ve Araştırma

SICSS, Dünya ve İklim Sistemi Biliminde disiplinler arası ve araştırma odaklı eğitim anlamına gelir. SICSS, farklı bilimsel geçmişe ve uzmanlığa sahip öğrencileri ve adayları birbirine bağlar ve entegre, yenilikçi bir eğitim sağlar. SICSS sizi iklim değişikliğinin çeşitli alanlarında uzman olarak çalışmaya hazırlar: doğal, sosyal ve ekonomik bilimler alanlarında araştırmacı olarak, ulusal ve uluslararası kuruluşlarda danışman veya uzman olarak. SICSS'teki yüksek düzeyde disiplin ve disiplinler arası araştırma, bireysel destek ve denetim ve uluslararası atmosfer, programımızın ilham verici arka planıdır.

Tüm programlarımız, iklim bilimleri ile ilgili disiplinler hakkında uzman temelli bir genel bakış sunan bir giriş kursu ile başlar. Tez kurslarında kazanılan disiplinler arası bilgi, Yer ve İklim Sistemi bilimlerinde bir kariyer için gerekli olan belirli araştırma becerilerine ilişkin kurslarla tamamlanmaktadır. Bu, bilimsel yazma, sunum veya liderlik becerilerini kapsar. Diğer araştırma beceri kursları, programlama, bilgisayar dilleri, modelleme araçları veya görselleştirmeye ayrılmıştır. Araştırma becerileri kursları, iyi bilimsel uygulama ve kültürlerarası eğitim kurslarıyla tamamlanır.

Konumlar

  • Hamburg

    School of Integrated Climate System Sciences Universität Hamburg Grindelberg 5 20144 Hamburg Germany, , Hamburg

sorular