Keystone logo
© University of Jyväskylä
University of Jyväskylä

University of Jyväskylä

University of Jyväskylä

Tanıtım

University of Jyväskylä (JYU), çok disiplinli ve ileri düzey araştırmaların açık ve enerjik toplulukla buluştuğu, birinci sınıf bir üniversitedir. Tanınmış öğretim, yüksek profilli uzmanlık ve küresel işbirliği sayesinde JYU topluluğu geleceğin zorluklarına çözümler arar ve bulur. Dünyadaki tüm üniversitelerin uluslararası sıralamasında, University of Jyväskylä ilk yüzde üç arasında yer almakta ve birçok disiplinde dünyanın en iyilerini temsil etmektedir.

İngilizce olarak 20 adet yüksek kaliteli, araştırmaya dayalı yüksek lisans programı sunuyoruz. Uluslararası öğrenciler, resmi olarak tanınan bir yüksek lisans derecesi sağlayan ve doktora çalışmalarına hak kazanan iki yıllık programlara başvurabilirler. Altı fakültemizde eğitim bilimleri, spor ve sağlık bilimleri, matematik ve doğa bilimleri, bilgi teknolojisi, işletme ve ekonomi, beşeri ve sosyal bilimler gibi çeşitli alanlarda bilginizi derinleştirebilirsiniz. Ayrıca, en başarılı uluslararası yüksek lisans öğrencilerine, öğrenim ücretlerini karşılayan ve bizimle çalışmayı ödüllendirici ve çok uygun fiyatlı hale getiren burslar da sunuyoruz.

Jyväskylä, güzel doğal çevresi ve ilham verici mimarisiyle Orta Finlandiya'da yer almaktadır. JYU kampüsü, ünlü mimar Alvar Aalto'nun modern tarzı ile klasiklerinin bir birleşimidir. Seminaarinmäki kampüsü 2022 Avrupa Miras Etiketi ile ödüllendirildi. Kampüs, eşit ve demokratik toplumun temeli olarak Finlandiya ve Avrupa eğitim sisteminin önemini vurgulamaktadır.

Bazen burada Finlandiya'da hava biraz serin oluyor, ancak University of Jyväskylä sıcak kalpli akranlar, araştırmacılar ve öğretmenler yüzünüzde bir gülümsemenin kalmasına yardımcı olacaklar. University of Jyväskylä topluluk, üyeleriyle ilgilenir. Üniversite, eğitiminiz ve refahınız konusunda destek ve yardım sunar. Uluslararası üniversite topluluğumuza katılmak çok kolay!

Sıralamalar

KÜRESEL SIRALAMALARDA JYVÄSKYLÄ ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM
Şanghay Sıralaması: 40
Soru: 92
Times Yüksek Öğretim: 66

SPOR VE SAĞLIK BİLİMLERİ
Spor Bilimleri Okulları ve Bölümleri Şanghay Sıralamasında 9.
Soru: 92
Times Yüksek Öğrenim: 401 –500

PSİKOLOJİ ARAŞTIRMASI
Şanghay Sıralaması: 201 –300
QS: 201 –250
Times Yüksek Öğretim: 251 –300

İLETİŞİM
Şanghay Sıralaması: 101 –150

MATEMATİK
Şanghay Sıralaması: 101 –150
QS: 451 –500

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

  • Jyväskylän yliopisto

    Seminaarinkatu 15, 40014, Jyväskylän yliopisto

sorular