Keystone logo
University of Jyväskylä Biyolojik ve Çevre Bilimlerinde Bilim Ustası
University of Jyväskylä

Biyolojik ve Çevre Bilimlerinde Bilim Ustası

Jyväskylän yliopisto, Finlandiya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 12.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Hem küresel hem de yerel çevre sorunları, biyolojik ve çevre bilimlerini incelemeyi önemli ve anlamlı kılmaktadır. İklim değişikliği ve doğal kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin azalması nedeniyle, bu alanda uzmanlara olan ihtiyaç artmaktadır.

Biyolojik Bilimler alanındaki uluslararası Yüksek Lisans Programımızdaki çalışmalar, size moleküller arasındaki etkileşimden ekosistemlerin işleyişine kadar farklı yaşam olaylarını kapsamlı bir şekilde anlama yeteneği sağlar.

Program iki odak alanını birleştirir: su bilimi ve ekoloji ve evrimsel biyoloji. Üniversitemiz, zengin bir coğrafyada göller ve ormanlarla çevrili olduğundan, eğitiminiz sırasında doğal ortamlardaki saha çalışmalarını laboratuvar ve teorik çalışmalarla birleştirmek için ideal bir konumdasınız.

Su anabilim dalı, iç suların özelliklerini ve ekosistem hizmetlerini belirleyen çevresel ve biyolojik süreçlere ve doğal kaynakların ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan sürdürülebilir kullanımına odaklanır. Ekoloji bölümü, ekoloji, genetik ve evrimsel biyolojinin temel kavram ve teorilerine ve bunları birey, popülasyon, topluluk ve ekosistem düzeyinde kullanma becerisine odaklanır.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular