Keystone logo
University of Jyväskylä Dil, Küreselleşme ve Kültürlerarası İletişim Yüksek Lisans Derecesi
University of Jyväskylä

Dil, Küreselleşme ve Kültürlerarası İletişim Yüksek Lisans Derecesi

Jyväskylän yliopisto, Finlandiya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 8.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Küreselleşme, dil ve iletişim anlayışımıza nasıl meydan okuyor? Toplumlarımızda dil ve kültürün oynadığı roller nelerdir? Medya, söylem ve iktidar arasındaki bağlantılar nelerdir? Günümüz dünyasında dil öğrenimi ve kimlik soruları nasıl anlaşılır? Bu ve benzeri sorular ve karmaşık cevapları ile ilgileniyorsanız, Dil, Küreselleşme ve Kültürlerarası İletişim Yüksek Lisans Programı (LAGIC) tam size göre.

LAGIC, küreselleşen bir dünyada uygulamalı dil çalışmaları ve kültürlerarası iletişimdeki güncel konulara odaklanan iki yıllık disiplinler arası bir derstir. Program, çok dillilik, söylem ve güç, medya, hareketlilik ve göç gibi dil ve iletişimle ilgili soruların yanı sıra farklı kültürel geçmişlere sahip insanların birbirleriyle nasıl etkileşime girdikleri konusunda süregelen değişikliklerin kültürel sonuçlarını ele alıyor.

Teorik derinliğe ek olarak, programda çok kültürlü, ağ bağlantılı dünyada gerekli iletişim yeterliliklerini sağlayan güçlü bir pratik yön vardır.

Program, öğrencileri şirketlerde, kamu kuruluşlarında ve sivil toplum kuruluşlarında önemli kültürlerarası temas içeren kariyerlere hazırlar. Öğrenciler ayrıca araştırma yoğun istihdam için nitelikli olacaktır.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular