Keystone logo
University of Jyväskylä Döngüsel Ekonomi için Kimya ve Analitik Bilim Ustası
University of Jyväskylä

Döngüsel Ekonomi için Kimya ve Analitik Bilim Ustası

Jyväskylän yliopisto, Finlandiya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 12.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Döngüsel Ekonomi için Kimya ve Analitik Yüksek Lisans Programı, İngilizce olarak verilen iki yıllık (120 AKTS) tam zamanlı bir programdır. Matematik ve Fen Fakültesi tarafından sağlanmaktadır.

CACE, analitik kimyaya güçlü bir şekilde odaklanarak ders müfredatında döngüsel ekonominin temellerinin yanı sıra hem metallerin hem de biyo bazlı malzemelerin geri kazanılması ve ileri dönüştürülmesini birleştirir. Ana konu minimum 75 AKTS'lik kimyadır ve 120 AKTS'yi karşılamak için örneğin işletme, liderlik, pazarlama, istatistik, gezegensel refah, bilgi arama, kariyer planlama, iletişim ve dil çalışmaları arasından isteğe bağlı çalışmalar seçebilirsiniz. Öğretim, enstrümantal analiz ile pratik uygulamalı eğitimi içerir.

Bu yüksek lisans programına başvurular yılda bir kez Ocak ayında yapılabilir ve eğer kabul edilirseniz eğitiminiz Ağustos ayında başlayacaktır. Bu programdan Yüksek Lisans derecesi ile mezun olacaksınız.

Neden bu program?

CACE size döngüsel ekonominin kimyası konusunda benzersiz bir uzmanlık sunuyor. Müfredat, döngüsel ekonominin temellerinin yanı sıra hem metallerin hem de biyo bazlı malzemelerin geri kazanımı ve ileri dönüştürülmesini analitik kimyaya güçlü bir şekilde odaklanarak birleştirir. Kimya Bölümü'nde modern kimyasal aletlerin kullanıldığı organik ve inorganik analitik kimyadaki enstrümantal teknikler üzerine birçok uygulamalı ders verilmektedir. CACE öğrencileri, sıfır atık geleceğine geçişte döngüsel ekonomi için çözümler geliştiren kimya ve orman endüstrileri gibi potansiyel işverenler tarafından oldukça değer verilen uygulamalı beceriler kazanırlar.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular