Keystone logo
University of Jyväskylä Müzik ve Bilim Sanat Ustası
University of Jyväskylä

Müzik ve Bilim Sanat Ustası

Jyväskylän yliopisto, Finlandiya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 8.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Müziğin toplumdaki rolü dinamiktir ve sürekli değişmektedir. Akış hizmetleri, sosyal medya ve diğer teknolojik gelişmeler sayesinde müzik, her zamankinden daha yüksek oranda ve daha fazla bireysel özgürlükle tüketiliyor. Bu arada, sağlık ve esenlik sektörleri, müziğin ruh hali ve duygular üzerinde sahip olabileceği güçlü etkiye giderek daha fazla ilgi duyuyor. Sonuç olarak, müziğin terapötik ve salutojenik bir araç olarak potansiyeli son zamanlarda ana akıma girmiştir.

University of Jyväskylä Üniversitesi'ndeki Müzik ve Bilim Yüksek Lisans Programı, müziği bilişsel, psikolojik ve toplumsal bir mercekle inceleyerek öğrencilerin modern günlük yaşamda müziğin çeşitli işlevlerini anlamalarına yardımcı olmayı amaçlar. Bu gelişmekte olan ve disiplinler arası konuyu incelemekle ilgileniyorsanız, programımız sizin için doğru yer olabilir!

Lisans programımız, müzik bilişi ve müzik psikolojisi alanında dünyanın önde gelen araştırmacılarından bazıları tarafından yürütülen iki yıllık disiplinler arası bir derstir. Çalışmalarınızın sonunda, okuma, değerlendirme ve araştırma yapma konusunda güçlü beceriler kazanmış olacaksınız. Ek olarak, son teknoloji tesislerimizle, optik hareket yakalama, EEG ve dijital ses gibi teknolojilerde benzersiz bir dizi pratik beceri geliştirmiş olacaksınız.

Kurslarımız, teorik çerçevelere, çağdaş araştırma yöntemlerine ve gerçek dünyadaki pratik uygulamalara değinerek, Müzik ve Bilim ile ilgili çok çeşitli konuları kapsar. Müzik Psikolojisi, Müzik Algısı ve Bilişi, Müzik ve Somutlaştırma ve Müzikal Yaratıcılık konulu kurslarımız, sizi çeşitli araştırma yöntemleri konusunda eğitirken, müziğin nörolojik, terapötik ve pedagojik boyutlarıyla tanıştıracaktır. Ek olarak, Müzik Teknolojisi modülümüz size Müzik Hesaplama, Müzik Bilgi Araştırması ve Müzik Stüdyosu çalışmalarını öğretecektir. Programda geliştirilen pratik ve aktarılabilir beceriler, bağımsız tez çalışmanızı yürütmenizde size yardımcı olacaktır. Müzik ve Bilim mezunları, daha geniş müzik, sanat ve kültür sektöründeki heyecan verici kariyerlere uygun niteliklerle programdan ayrılırlar. Ek olarak, kurs, eğitimlerine Doktora düzeyinde devam etmek isteyen bireyleri hazırlar.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular