Keystone logo
University of Jyväskylä Yüksek Performanslı Hesaplamada Bilim Ustası
University of Jyväskylä

Yüksek Performanslı Hesaplamada Bilim Ustası

Jyväskylän yliopisto, Finlandiya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 10.000 / per year

Kampüste

Tanıtım

Yüksek Performanslı Hesaplama Yüksek Lisans Programı, yüksek performanslı bilgi işlem ve bilgisayar sistemleri bilgisini doğa bilimlerindeki hesaplamalı modeller ve yöntemler konusundaki uzmanlıkla birleştirir. Bu programı seçerek paralel ve dağıtılmış hesaplama yöntemlerini multidisipliner problemlere geliştirmeyi ve uygulamayı öğreneceksiniz. Çalışmalarınız sayesinde farklı veri türleri için gelişmiş veri madenciliği ve makine öğrenimi yöntemleri geliştirip uygulayabileceksiniz. Ek olarak, bu teknolojilerin hızlı gelişimine ayak uydurabilecek ve bunları büyük ve zorlu hesaplama problemlerini çözmek için uygulayabileceksiniz.

Program bilgisi

Yüksek Performanslı Hesaplama Yüksek Lisans Programı, İngilizce olarak öğretilen iki yıllık (120 AKTS) tam zamanlı bir programdır. Matematik ve Fen Fakültesi ile Bilişim Teknolojileri Fakültesi tarafından birlikte sağlanmaktadır. Bilgisayar Bilimi, Kimya veya Fizik alanlarında uzmanlaşabilirsiniz.

Programın genel teması, bilgisayar bilimlerindeki becerileri doğa bilimlerindeki acil sorunlarla birleştirmektir. İklim değişikliği ya da enerji üretimi ve tüketimiyle ilgili birçok bilimsel zorluk, doğa bilimlerinin kavramlarına ve anlayışına (anlayışın ilk ilkeleri olarak adlandırılan) ihtiyaç duyar. Ancak bu ilkeleri anlamak yeterli değildir: Bu ilkelerin karmaşık malzemeler, atmosfer veya biyomedikal yenilikler gibi gerçek hayattaki durumlarda uygulanmasıyla ortaya çıkan sayısal sorunları etkili bir şekilde çözmek için hesaplama araçlarını kullanma becerisine sahip insanlara ihtiyaç vardır.

Bu yüksek lisans programına Ocak ayında yükseköğretime yıllık bahar ortak başvuru sırasında başvurabilirsiniz. Eğer kabul edilirseniz eğitiminiz eylül ayında başlayacak. Mezun olduğunuzda size Yüksek Lisans derecesi verilecektir.

Öğrenci profili

Uygun yüksek öğrenim derecesine ve İngilizce dilinde yeterli yeterliliğe sahip öğrenciler arıyoruz.

Derecenin uygun alanları şunları içerir:

  • Fizik, fizik bilimleri, malzeme bilimi veya fizikle ilgili başka bir alan
  • Kimya, kimya mühendisliği, moleküler bilim veya kimyayla ilgili başka bir alan
  • Bilgisayar bilimi, veri bilimi, bilgisayar veya yazılım mühendisliği, bilgi teknolojisi, uygulamalı matematik, yapay zeka veya diğer ilgili alanlar

Ek olarak, tüm ana dallar için, tüm başvuru sahiplerinin aşağıdaki konularda lisans düzeyinde becerilere sahip olması gerekir:

  • Matematik: Matematik ve doğrusal cebir
  • Programlama: Veri yapıları, algoritmalar, programlama ve teorik veya teknik bilgisayar bilimi ve
  • ya kimya (örneğin, fiziksel kimya ya da hesaplamalı kimya) ya da fizik (örneğin, hesaplamalı fizik, klasik ya da modern fizik)

Örgün lisans eğitiminiz dışında programlama, veri, matematik ve teorik bilgisayar bilimleri alanlarında gerekli becerileri edindiyseniz, bunun ilgili kanıtını sunmanız gerekir.

Öğrenci Görüşleri

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular