Keystone logo
University of Limerick

University of Limerick

University of Limerick

Tanıtım

University of Limerick , insanları yarının gerçek zorluklarının üstesinden gelmeleri için eğiterek ve güçlendirerek geleceği şekillendiren, kendine özgü, öncü ve bağlantılı bir üniversitedir. Derin ve hızlı toplumsal değişimin ve üniversitelerin rolünde önemli bir evrimin yaşandığı bir dönemde UL, yenilikçi öğretim sunmuş, öğrencilerimiz için daha iyi öğrenme deneyimleri yaratmış, birinci sınıf araştırmalar gerçekleştirmiş ve İrlanda'nın ihtiyaçlarını karşılamaya her zamankinden daha güçlü katkılarda bulunmuştur. şu anda ülkedeki en iyi tamamlama oranlarına sahip olmakla övünmektedir ve daha da önemlisi bu günümüzde UL mezuniyetten sonra en iyi istihdam oranlarına sahiptir ve rekoru gurur duyuyoruz. UL ayrıca her yıl kampüsümüzün uluslararasılaşmasına katkıda bulunan önemli sayıda uluslararası öğrenciyi çekmektedir.

İşbirlikçi Eğitim programımız, tam ve yarı zamanlı lisansüstü programları ve araştırma fırsatlarıyla tamamlanan mükemmel akademik programlar, lisans programları sunuyoruz.Araştırma başarısının ticarileştirilmesinde ve daha geniş kesimlere katma değerli faydalar sağladığımızda yaygın olarak tanınırız. topluluk.

Campus Life Services, öğrencileri dönem boyunca bir dizi çevresel girişimlere dahil ederek çevre üzerindeki karbon ayak izimizi azaltmayı amaçlamaktadır. Kampüsümüz Shannon nehri kıyısındaki güzel bir park alanında yer aldığı için çok şanslıyız.

Kampüste yaşamak, size üniversitede geçirdiğiniz zamanın tadını sonuna kadar çıkarma fırsatı sunar. University of Limerick kampüs, ülkenin en iyileri arasında yer alan ve dünyaca ünlü birçok üniversiteyle karşılaştırılan olanaklar sunmaktadır.


Eylül 2012'de açılan Quigley Residence, Kuzey Kampüs'teki en yeni projemizdir. Quigley Residence, lisansüstü öğrenciler için özel olarak, 120 öğrenciyi 4 ve 2 yataklı konforlu dairelerde barındıracak. Yeni UL Tıp Okulu Binası'nın bitişiğinde yer alan The Quigley Residence, çekici bir manzara içinde modern tesisler sunmaktadır.

The University of Limerick (UL) (İrlanda: Ollscoil Luimnigh), İrlanda'da Limerick şehri yakınında bulunan bir üniversitedir. 1972'de Limerick Ulusal Yüksek Öğretim Enstitüsü olarak kurulmuş ve 1989'da University of Limerick Yasası'na göre 1989'da bir üniversite tüzüğü haline gelmiştir. University of Limerick 1922'de Devlet'in kuruluşundan bu yana kurulan ilk üniversite olmuştur, daha sonra Dublin City Üniversitesi'nin kurulmasıyla aynı gün.

Üniversite, Castletroy'daki 240 hektarlık (600 dönüm) Ulusal Teknoloji Parkı'nda, Limerick şehir merkezine 5 km mesafede, 80 hektarlık (200 dönüm) bir alanda Shannon Nehri kıyısında yer almaktadır. Üniversitenin şu anda 11.000'den fazla tam zamanlı lisans öğrencisi ve 1.500 yarı zamanlı öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversitede ayrıca 800'den fazla araştırma lisans mezunu ve 1.300 eğitim almış yüksek lisans öğrencisi [kaynak belirtilmeli] bulunmaktadır. Co-Operative Education (yaygın olarak Co-Op olarak adlandırılır) programı, tüm öğrencilere derecelerinin bir parçası olarak 8 aylık bir işe yerleştirme tahsis eder. Bu, eyaletteki bu tür ilk programdı.

Üniversite, "UL Deneyimi" ve kampüsteki saf topluluk duygusu ile ünlüdür.

Konumlar

  • Limerick

    University of Limerick, Plassey Ave, Sreelane, , Limerick

    sorular