Keystone logo
© Instituto Superior Técnico
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

Tanıtım

Lizbon Üniversitesi (ULisboa), Portekiz'deki en büyük ve en prestijli üniversitedir ve 50.000'den fazla öğrencisi ile Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Yedi yüzyılı aşan bir üniversite geleneğinin mirasçısı olan ULisboa, her yıl 9.000'den fazla yabancı öğrenciyi ağırladığı için (toplam öğrenci sayısının yaklaşık %18'i) Lizbon şehrini Avrupa'nın en büyük kültür ve bilim başkentlerinden biri yapmaktan sorumludur. 100'den fazla ülkeden yüksek kaliteli eğitimin yanı sıra farklı bir kültür, güzel hava ve Lizbon ve Portekiz'in sunduğu misafirperverlik ve güvenlik arayan (dünyanın en güvenli 4. ülkesi, 2021 Küresel Barış Endeksi). Şehrin kalbinde yer alan okul, tüm topluluğuna en iyi ve en çeşitli akademik programları sunar ve benzersiz bir şekilde zenginleştiren bir deneyim sunmayı taahhüt eder.

Instituto Superior Técnico (Técnico), Lizbon Üniversitesi'nin Mühendislik Okulu'dur. Neredeyse 11 yıl önce kurulan Técnico, 60'tan fazla farklı milletten yaklaşık 12.000 öğrenciye sahiptir. Portekiz'de üst sıralarda yer alan Técnico, Mühendislik, Mimarlık, Bilim ve Teknoloji alanlarındaki akademik ve bilimsel mükemmelliği, üniversite-iş dünyası-toplum arasındaki ilişkiyi teşvik etmesi ve yenilikçiliği, girişimciliği, iş yaratmayı teşvik etmesi ve uluslararası alanda tanınmaktadır. bilgi. Técnico, birçok Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve yaşam boyu eğitim programları sunar ve en yüksek uluslararası standartlara dayalı bir eğitim sağlamak için gerekli olan Araştırma, Geliştirme ve Yenilik (RD&I) faaliyetlerini geliştirir. Técnico, Lizbon'un başlıca ilgi çekici noktalarına ve büyüleyici şehir tatil yerine (Sintra, Cascais, Estoril, Arrábida) ayrıcalıklı erişime sahip üç kampüse sahiptir. Lizbon'un en merkezi bölgelerinden birinde yer alan Alameda kampüsü, şehrin tüm noktalarına kolay erişim sağlayan mükemmel bir toplu taşıma ağı ile hizmet vermekte ve çok çeşitli kültürel, eğlence ve spor aktiviteleri sunmaktadır.

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve Coğrafi Kaynaklar Bölümü (DECivil), Técnico'nun kurucu ve en büyük bölümlerinden biridir. DECivil'in 141 öğretim üyesi ve 1500 Lisans ve Yüksek Lisans öğrencisi (%14'ü uluslararası olmak üzere) üç ana alana dağılmıştır: (i) İnşaat Mühendisliği, (ii) Madencilik ve Enerji Kaynakları; ve (iii) Mimarlık. DECivil ayrıca 250 doktora derecesine de ev sahipliği yapmaktadır. öğrenciler, çok heyecan verici ve çeşitli bir ortamda. Tüm eğitim programları, sağlam deneysel öğretime güçlü bir şekilde dayanmaktadır ve bu amaçla, çeşitli akademik sıralamalardaki üstün konumların kanıtladığı gibi, çığır açan araştırmaların yürütüldüğü farklı alanlarda çok iyi donanımlı laboratuvarlar mevcuttur: İnşaat Mühendisliği - 2021 NTU Tayvan Sıralamasında 2. (Avrupa) ve 2021 Şanghay Sıralamasında 17. (Avrupa); Petrol Mühendisliği – 2021 QS Dünya Üniversite Sıralamasında 47. (Dünya).

Akreditasyon

EUR-ACE®, Avrupa'da ve yurtdışında yüksek kaliteli mühendislik lisans programlarını tanımlayan bir dizi standart sağlayan bir çerçeve ve akreditasyon sistemidir. EUR-ACE® etiketi, yetkili bir kuruluş tarafından, akredite ettiği her mühendislik derecesi programı için bir HEI'ye (Yüksek Öğrenim Kurumu) verilen bir sertifikadır.

176558_176554_euraceLogo.jpg

A3ES, Yüksek Öğrenimin Değerlendirilmesi ve Akreditasyonu için Portekiz Ajansıdır. Akreditasyon kararı, (i) yükseköğretim kurumlarının ve organik birimlerinin performansının kalitesinin ve (ii) belirli bir dereceye götüren çalışma programlarının kalitesinin değerlendirilmesine bağlıdır. A3ES, Yüksek Öğrenimde Avrupa Kalite Güvencesi Birliği'nin tam üyesidir, Yüksek Öğrenim için Avrupa Kalite Güvencesi Kaydı'nda listelenmiştir ve CHEA Uluslararası Kalite Grubunun bir üyesidir.

176559_176553_A3ES.png

İstatistik

 • 1911: Instituto Superior Técnico, 23 Mayıs 1911'de Alfredo Bensaude tarafından kuruldu.
 • Öğrencilerin %44,1'i mezun olmadan önce iş bulmaktadır.
 • Mezunların %91,4'ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmaktadır.
 • Yüksek lisans mezunlarının %73'ü kendi alanlarında istihdam edilmektedir.
 • 10.987 Tecnico öğrencisi kaydoldu.
 • 1.915 ISI Web of Science'daki bilimsel yayınlar.
 • 2009'dan beri Técnico'da 58 şirket kuruldu.
 • 3 Técnico'nun 3 kampüsü vardır (Alameda, Taguspark ve CTN).
 • 3 Técnico, 3 öğrenci yurdunda konaklama imkanı sunmaktadır.
 • Uluslararası öğrencilerin %30,9'u doktora programına devam etmektedir. program.

  Kampüs Özellikleri

  Alameda

  Lizbon'un en merkezi bölgelerinden birinde yer alan Alameda kampüsü, geniş toplu taşıma ağları ile çevrelenmiş olup, şehrin her noktasına kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır. Kampüs çevresinde çok çeşitli kültürel, eğlence ve spor faaliyetleri bulunmaktadır.

  Taguspark

  Oeiras'ta bulunan bu modern kampüs 2000 yılında açılmıştır ve bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ülke genelindeki en önemli teknolojik parklardan biri olan Taguspark - Bilim ve Teknoloji Parkı'nın bir parçasıdır.

  Teknoloji ve Nükleer

  Loures'te bulunan CTN – Tecnológico e Nuclear Campus, nükleer bilimlerle ilgili alanların yanı sıra radyolojik koruma ve nükleer güvenlik alanlarında da ülke çapındaki en önemli teknoloji parklarından biridir.

   kabul

   Gerekli belgeler

   Belirli bir kurs veya çalışma döngüsü programı için başvurular çevrimiçi olarak yapılır. Başvuru sahibi, Yönetmelikte belirtilen tüm belgeleri ve ayrıca seçilen kurs veya çalışma döngüsüne atıfta bulunan bir motivasyon mektubu sunmalıdır. Başvuru sürecini tamamlamak için aşağıdaki taranmış belgeleri PDF dosyası olarak göndermeniz gerekir:

   • Son fotoğraf;
   • Güncel CV;
   • Kimlik belgesi / pasaport;
   • CPF'nin kopyası (yalnızca Brezilya uyruklu BSc derecelerine sahip adaylar için geçerlidir);
   • Orta öğretimi veya eşdeğerini menşe ülkede tamamladığınız, nihai ortalama ve yüksek öğrenim sınavlarına erişim kanıtı ile birlikte resmi bir akademik transkript (yalnızca BSc derecesine sahip adaylar için geçerlidir);
   • Nihai ortalama ile lisans ve Diploma resmi akademik transkript kayıtları (yalnızca yüksek lisans derecesine adaylar için geçerlidir);
   • Akademik kayıtların notlandırma şemasının türünü belirten bir belge (yalnızca yüksek lisans derecesine sahip adaylar için geçerlidir);
   • Başvuranın Portekizce dil seviyesini onaylayan belge: Portekizce dilinde B1 seviyesi ve derecenin ilk yılının sonuna kadar B2 seviyesini tamamlayın (sadece BSc derecesine adaylar için geçerlidir);
   • Başvuru sahibinin Portekiz vatandaşlığına veya AB üyesi başka bir ülke vatandaşlığına sahip olmadığına ve Uluslararası Öğrenciler için Erişim ve Kabul kategorisi için gerekli şartları yerine getirdiğine dair Yeminli Açıklama;
   • Başvuru ücretinin ödendiğine dair banka havalesi dekontu.

   Vize Gereksinimleri

   Uluslararası öğrenciler

   Avrupa Birliği veya Schengen Bölgesi dışındaki ülkelerin vatandaşları, menşei ülkelerinde Portekiz Büyükelçiliği/Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunmalıdır. 'Turist' vizesinin Portekiz'deki eğitim için geçerli olmadığını lütfen unutmayın.

   Schengen ülkesinde oturma iznine sahip olan Avrupalı olmayan vatandaşlar, 3 aydan uzun süreli kalışlarda oturma izninin olduğu ülkede Portekiz'e vize başvurusunda bulunmalıdır.

   Vize başvurusunun birkaç ay önceden yapılması gerekmektedir çünkü menşe ülkeye bağlı olarak en az 12 hafta kadar sürebilir. Bazı vize başvuru sahipleri güvenlik kontrollerine de tabi tutulabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki belgeye başvurabilirsiniz.

   Öğrenciler Avrupa Birliği/AEA/İsviçre

   Ülkede kalacağınız ilk 3 ay boyunca yalnızca geçerli bir kimlik belgesine veya pasaporta sahip olmanız yeterlidir. Bu sürenin sonunda 30 gün içerisinde Lizbon Belediye Binası'na izin başvurusunda bulunmanız gerekmektedir ve izin 5 yıl süreyle geçerli olacaktır.

   Konumlar

   • Lisbon

    Alameda Campus Av. Rovisco Pais, 1, 1049-001, Lisbon

    • Porto Salvo

     Taguspark Campus Av. Prof. Dr. Cavaco Silva, 2744-016, Porto Salvo

     • Bobadela

      CTN – Tecnológico e Nuclear Campus Estrada Nacional 10 (ao Km 139,7), 2695-066, Bobadela

      sorular