Keystone logo
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico Enerji Kaynakları Mühendisliği Yüksek Lisans
University of Lisbon - Instituto Superior Técnico

Enerji Kaynakları Mühendisliği Yüksek Lisans

Lisbon, Portekiz

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 7.000 / per year *

Kampüste

* Uluslararası öğrenciler

Tanıtım

Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ne göre enerji, bugün dünyanın karşı karşıya olduğu hemen hemen her büyük zorluk ve fırsatın merkezinde yer alıyor. Uygun maliyetli, güvenilir, sürdürülebilir ve modern enerji yoluyla mevcut enerji matrisinin karbon nötrlüğüne dönüştürülmesine olanak tanıyan mühendislik çözümleri bulmak, daha sürdürülebilir ve kapsayıcı topluluklar ve iklim değişikliği gibi çevresel sorunlara karşı direnç oluşturmak için büyük önem taşımaktadır.

Halihazırda, mevcut enerji geçiş senaryosunda, yeraltını karakterize etmek için yeni yöntemler, sürdürülebilir enerji kaynakları araştırması, yeraltında karbon yakalama ve depolamanın yeni yolları gibi bilimsel ve teknolojik alanların geleceğine stratejik olarak bakmak önemlidir. gelişmiş jeotermal enerji sistemleri.

Enerji Kaynakları Mühendisliği Yüksek Lisans (MERE) programı, yenilenebilir ve fosil yakıtlar dahil olmak üzere enerji kaynaklarının üretimi, dönüşümü ve etkileri ile ilgilidir. Petrol ve doğal gaz, yaygın kullanımları, ekonomik önemleri ve çevre üzerindeki olumsuz etkileri, yani iklim krizine katkıda bulunmaları nedeniyle mevcut enerji sisteminin özellikle önemli bileşenleridir. Bununla birlikte, on yıllar boyunca geliştirilen araştırma ve teknoloji, Sürdürülebilir Kalkınma hedeflerine olumlu katkıda bulunmak için artık Toplumun hizmetinde kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Daha spesifik olarak, örneğin jeotermal enerjinin kullanılması, karbondioksitin jeolojik depolanması veya açık deniz rüzgar santrali projelerinde kullanılabilirler. MERE, öğrencilere, yakın gelecekte karşılaşılması gereken zorluklarla ilgili bilgi, yöntem ve araçlar sağlar ve bu, özellikle sıvı akışıyla ilgili olanlar olmak üzere, dünyanın yeraltında meydana gelen özelliklerin ve süreçlerin karakterizasyonuna ve modellenmesine olanak tanır. su, hidrokarbon ve gaz gibi.

Bu programda uygulanan öğretim metodolojileri, problem çözme ve projelere dayalı öğrenmeyi, pratik bileşeni güçlendirmeyi, aktif öğrenmeyi, özerk çalışmayı ve öğrenci sorumluluğunu teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu metodolojiler, gösterim sınıflarının, deneysel çalışmaların ve gerçek veri uygulama örneklerinin kapsamlı kullanımı yoluyla teorik ve pratik kavramların aktarımına dayanmaktadır.

İdeal Öğrenciler

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular