Keystone logo
University of Lisbon - Medfor

University of Lisbon - Medfor

University of Lisbon - Medfor

Tanıtım

Universidade de Lisboa (ULisboa), Portekiz'in en büyük ve en prestijli üniversitesidir ve Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Yedi yüzyılı kapsayan bir üniversite geleneğinin varisi olan ULisboa, eski Universidade Técnica de Lisboa ve Universidade de Lisboa'nın birleşmesinin ardından Temmuz 2013'te mevcut statüsünü elde etti.

ULisboa, çeşitli bilgi alanlarını bir araya getirir ve bilim, teknoloji, sanat ve beşeri bilimlerin çağdaş evrimini kolaylaştırmak için ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. ULisboa'nın öğretim, araştırma, yenilikçilik ve kültürünün kalitesi dünyanın dört bir yanından giderek artan miktarda yetenek çekiyor.

ULisboa'ya hoş geldiniz

Universidade de Lisboa (ULisboa), Portekiz'deki en büyük Yüksek Öğrenim kurumu ve Avrupa'nın en prestijli üniversitelerinden biridir.

ULisboa'da okumak, ayrıcalıkları hak eden ve yüksek kaliteli eğitime ve bilim ve inovasyon uluslararası sahnesinde projeksiyonuna güçlü bir şekilde bağlı olan insan odaklı bir üniversiteye katılmaktır.

ULisboa, tüm bilgili alanlarda 400'ün üzerinde derece sağlar. Yaklaşık 3.500 profesör ve 400'ün üzerinde araştırmacıdan oluşan akademik kadrosu ile bu kurum, 50.000 öğrenciye hizmet vermektedir.

ULisboa Okullarındaki araştırma, yenilik ve kültürdeki kalite, araştırma Birimleri ve Grupları ile en üst düzeyde projeler geliştirmek isteyen, giderek artan sayıda uluslararası yetenek çekmektedir.

ULisboa, profesyonelleri Dünya için hazırlar ve onlara küresel pazarın taleplerini karşılama becerisi sağlar. Bu amaca katkıda bulunan, uluslararası kurumlarla kutlanan 550'nin üzerinde anlaşma ve protokol olup, ULisbo'nun eksiksiz, yüksek kaliteli ve seçkin bir eğitim sağlama konusundaki günlük taahhüdünü güçlendirmektedir.

ULisboa'ya Erişim ve Kabul

Mart 2014'te yayınlanan Uluslararası Öğrenci Tüzüğü, uluslararası öğrencilerin sertifikalı bir diplomaya sahip yabancı aday öğrencilere izin verilen Uluslararası Öğrenciler için Özel Kabul Yarışması aracılığıyla Portekiz Yüksek Öğretim, 1. aşama ve entegre yüksek lisans programlarına uluslararası öğrencilerin kabulünü belirler. kendi ülkelerinde Orta Öğretimi tamamlamaları.

Uluslararası Öğrenci Statüsünden, bir Avrupa Birliği ülkesine ait olan veya bir AB ülkesinin ulusal öğrencisi olmayan, Portekiz'de iki yıldan fazla kesintisiz olarak yasal olarak yaşayan ulusal öğrenciler hariç tutulmuştur. Bu öğrenciler, orta öğretimi tamamlamış, giriş sınavlarını yapmış ve gerekli ön koşulları yerine getirmişse, genel kabul rejimiyle Portekiz Yüksek Öğretim Sistemine kabul edilebilir.

Tenement houses in Lisbon

Ziraat Okulu - ISA

Instituto Superior de Agronomia (ISA), Tarım Okulu, Portekiz'deki Tarım Bilimleri alanında en büyük ve en nitelikli yüksek lisans ve lisansüstü derece okuludur ve teknik bilgisi ulusal ve uluslararası alanda tanınmaktadır.

100 yılı aşkın tecrübesiyle, hem kaliteye hem de modernleşmeye odaklanarak, öğretimini hem teknolojik gelişmeye hem de ülkenin gerçekliğine göre ayarlıyor.

ISA, 1930'da Lizbon Teknik Üniversitesi'ne entegre edildi. 2013'ten bu yana, Lizbon Teknik Üniversitesi ile eski Lizbon Üniversitesi'nin birleşmesi sonucu Lizbon Üniversitesi'nin bir parçası oldu. Yüksek lisans ve lisans programlarında yaklaşık 1500 öğrencisi, 116 öğretmen fakültesi ve 47 Araştırmacı bulunmaktadır.

Lizbon'un kalbinde yer alan Tapada da Ajuda - yaklaşık 100 hektarlık bir Çevre ve Botanik Parkı, tanınmış ilgi alanı - aynı zamanda etkinlikler, eğlence aktiviteleri ve ilginç Amphitheatre of Stone gibi sitelerin keşfi için de hoş bir yerdir. , Belvedere, Parada Bahçesi, Rugby sahası, Astronomik Gözlemevi, Sergi Pavyonu, Lagoa Branca Oditoryumu ve diğerleri.

Konumlar

  • Lisbon

    Tapada da Ajuda 1349-017, Lisboa Portugal, 1349-017, Lisbon

sorular