Keystone logo
University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Medicine

Tanıtım

Üniversite Hakkında

2003 yılında kurulan Lüksemburg Üniversitesi, Lüksemburg Büyük Dükalığı'nın tek devlet üniversitesidir. Çok dilli, uluslararası ve araştırma odaklı, aynı zamanda kişisel bir atmosfere sahip modern bir kurumdur.

Hakkımızda

• 2003 yılında kuruldu

• Çok dilli, uluslararası, araştırma odaklı

• 850 profesyonel uzman (bilim ve araştırma personeli), öğretimlerinde 250 profesör, yardımcı doçent ve öğretim görevlisini destekler

• Avrupa kurumlarına ve Lüksemburg'un finans merkezine yakın

Bilim, Teknoloji ve Tıp Fakültesi'ne (FSTM) Hoş Geldiniz

Fen, Teknoloji ve Tıp Fakültesi (FSTM), Matematik, Fizik, Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri ve Yaşam Bilimleri alanlarında çok disiplinli uzmanlığa katkıda bulunur. FSTM, öğretme ve araştırma şeklindeki ikili misyonu aracılığıyla, içinde yaşadığımız toplumu ve çevreyi daha iyi anlamak, açıklamak ve ilerletmek için bilgi üretmeyi ve yaymayı ve yeni nesil sorumlu vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

FSTM'de çalışıyor

2000'den fazla öğrenci 8 lisans, 18 yüksek lisans, 1 doktora okulu ve yaşam boyu öğrenme programlarına kayıtlıdır. Öğrencilere, 80 uluslararası ve tanınmış profesör ve kıdemli öğretim görevlisinden oluşan bir ekip tarafından rehberlik edilmektedir. FSTM, mükemmel bir çalışma ortamı ve çok dilli ve küçük grup kursları için fırsatlar, araştırma projelerine erken katılım ve kurumlar ve endüstrilerle yakın bağlantılar sunar.

FSTM'de araştırma yapmak

5 bölümden oluşan FSTM, yerel ve uluslararası ortaklarla işbirliği içinde en son bilim ve inovasyonda yer almaktadır. 270'den fazla profesör, doktora sonrası, doktora öğrencisi, bilimsel ve teknik personel, dinamik, elverişli ve çok dilli bir ortamda disiplinler arası araştırmalar yürütmektedir.

Konumlar

 • Esch-sur-Alzette

  2, avenue de l'Université, L-4365 Esch-sur-Alzette, 4365, Esch-sur-Alzette

  • Luxembourg City

   162a, avenue de la Faïencerie, L-1511 Luxembourg, 1511, Luxembourg City

   sorular