Keystone logo
University of Miskolc

University of Miskolc

University of Miskolc

Tanıtım

Gelenekler, Bilgi ve Toplum Ruhu Kampüsü

Rahat bir ortamda bulunur

Güzel bir doğal ortamda eşsiz bir kampüs, güncel laboratuvarlar, konferans salonları, atölyeler, yurtlar ve spor, kültür ve eğlence tesisleri - burası University of Miskolc .

1735 yılında, dünyadaki birçok politeknik enstitüye model olarak hizmet veren madencilik ve metalurji uzmanları yetiştirme enstitüsü olarak kurulan University of Miskolc , bilimlerin yetiştirilmesinde, mesleki eğitim ve öğretimde her zaman önemli bir konuma sahip olmuştur. 20. yüzyılın son birkaç on yılında Kurum, geleneksel üç teknik fakülte (Yer Bilimleri, Malzeme Bilimleri, Makine Mühendisliği ve Bilişim) ve yeni Ekonomi, Hukuk, Sanat ve Sanat fakülteleri ile tam teşekküllü renkli bir üniversiteye dönüştü. Beşeri Bilimler, Sağlık ve Müzik, ayrıca sürekli eğitim kursları veya daha yüksek seviyeli mesleki eğitim. Üniversitenin yaklaşık 10.000 öğrencisi ve yaklaşık eşit sayıda teknik ve idari çalışan tarafından desteklenen 600'e yakın akademik personeli bulunmaktadır.

Üniversitenin çoğu binası, Amerikan kampüs modeli tarzında inşa edilmiş ve büyük bir parkla çevrili benzersiz ve geniş bir kampüs olan Egyetemváros'ta ('Üniversite Kasabası') bulunabilir. 850.000 metrekarelik bir alana sahip olan Üniversite Kasabası, Miskolc şehrinin bir parçasıdır. 1997 yılında üniversiteye entegre edilen Bartók Béla Müzik Enstitüsü, şehir merkezindeki Müzik Sarayı'nda bulunabilir.

Üniversitenin 150'den fazla yabancı üniversite ile işbirliği anlaşması ve ERASMUS hareketlilik programında 160 ikili anlaşması bulunmaktadır. University of Miskolc 2008 yılında 'Yüksek Öğrenim Kalite Ödülü'nü kazanan ilk Macar kurumudur.

Uzun tarihsel gelenekler, araştırma ve eğitimde yeni yönlerle birleştirilir. University of Miskolc yüksek eğitim kalitesi, yalnızca alınan profesyonel ödüllerin sayısıyla değil, aynı zamanda yabancı ve Macar öğrencilerin en yüksek akademik düzeyde eğitim almak için University of Miskolc seçmeye yönelik artan ilgisiyle de kanıtlanmaktadır. Mezunlarımız, geniş bir potansiyel işveren yelpazesi tarafından talep edilmektedir.

Miskolc, Kuzey-Doğu Macaristan'da bulunan bir şehirdir ve çoğunlukla endüstrisi ile tanınır. Aynı zamanda Borsod-Abaúj-Zemplén County'nin koltuğu ve Kuzey Macaristan Bölgesi'nin bilim ve kültür merkezidir.

Miskolc'tan ünlü Tokaj şarap bölgesine kolayca ulaşılabilir ve yakındaki dağlara ve göllere veya Eger, Sárospatak ve güzel Szilvásvárad gibi tarihi kasabalara güzel geziler yapılabilir.

University of Miskolc geleneksel ancak modern ve taze bir akademik ortamda kalifiye olmayı hedefleyen, amaçlı ve motive öğrencileri ağırlamaktadır.

kabul

Kampüs Özellikleri

 • Kampüs boyutu:

  30

 • Öne çıkan mimari:

  4

 • Bina sayısı:

  13

 • Konaklama:

  7 dormitories

Konumlar

 • Miskolc

  H-3515 Miskolc-Egyetemváros, , Miskolc

sorular