Keystone logo
University of Neuchâtel

University of Neuchâtel

University of Neuchâtel

Tanıtım

İsviçre'de bir uyarıcı ders çalışma ortamı ve araştırma

A Neuchatel Üniversitesi (UniNE) uluslararası kabul görmüş bir kurum yanı sıra insan ölçeğinde bir üniversitedir. İsviçre ve (yurt dışından öğrencilerin yaklaşık% 20) ötesinde 4380 öğrenci ile, yüksek kaliteli eğitim ve destek sağlar. Lisans ve Master dereceleri diğer birçok Avrupa üniversiteleri ile uyumlu ve yenilikçi ve ileri teknoloji alanlarında çeşitli toplumun beklentileri doğrultusunda bulunmaktadır.

Yarım Cenevre ve Zürih arasında, Avrupa'nın ortasında, UniNE okumak ya da göl ve dağ yakınında, muhteşem bir ortamda üst düzey araştırma üstlenmek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Neuchâtel, öğrenci ve araştırmacıların faaliyetleri çeşitli ama yakın yerlerde şehir boyunca gerçekleşecek. Bu yeni başlayanlar ve ileri seviyedeki öğrenciler arasında özellikle yakın temas ve karşılıklı yardım, sağlar.

Temel bilgiler ve rakamlar

4380 öğrenci kadın bunların neredeyse% 60 552 doktora adayları İsviçre dışından 40% 740 personeli (TZE eşdeğeri) Bunların neredeyse% 70'i öğretmenleri 935 derece Kasım 2011 yılında layık

tarih

A Neuchatel Akademisi 1838 yılında kuruldu. Bu yüksek kaliteli bir eğitim kuruluşu ile bölgeyi sunmak için doğum sadece güçlü bir siyasi irade borçlu değil, aynı zamanda zaman önemli bilimsel ilerlemeler jeolog ve paleontolog Louis Agassiz'e. 1866 yılında, Akademi Sanatlar Fakültesi, Fen Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, yanı sıra bazı lise düzeyindeki kurumların oluşuyordu. 1873 yılında, İlahiyat Fakültesi eklendi. 18 Grand Kurulu kararı May 1909 tarafından, Neuchatel Akademisi resmen Neuchatel Üniversitesi olarak kurulmuştur.

Kurumun yeniden adlandırma ek olarak, Yükseköğretim 1910 yasa bir iş okulu yarattı ve öğrencilere tüm fakültelerde doktora çalışması yapma imkanı verdi. Kurulduğu günden bu yana, UniNE daima mümkün olan en yüksek düzeyde eğitim vermek için amaç edinmiştir. Onun mütevazı boyutu o bu hedefe ulaşmak için gerekli dinamizm ve esneklik kazandırır.

Neden Neuchatel Üniversitesi seçin

ilham ve ilham verici öğretim bağlılık

farklı kılan nedir Neuchâtel Üniversitesi her şeyden kendi öğretim elemanlarının kalitesi. işe, biz her öğretmenin ileri beceriler ve araştırma kendi alanında uluslararası bir üne sahip olmasını sağlamak. Sonuç olarak, bizim profesör öğrettikleri şey hakkında son derece tutkulu - ama hepsi bu değil. onların öğrencileri için ilham verici bir şekilde onların bilgilerini paylaşmak böylece UniNE öğretmek için, onlar da yüksek pedagojik standartlara uymalıdır.

Eğer profesörlerin bazı tanımak yardımcı olacak 'kim' bizim uzman aracılığıyla hızlı incelemek.

incelemek için bir cana yer

Büyük üniversiteler aksine, anonimlik Neuchatel Üniversitesi'nde tünek kural yok. Aksine, insanlar birbirlerini tanımak - onlar tartışmak ve fikir alışverişinde ve öğrenciler sık ​​sık sınıf dışında öğretmenleri çalıştırmak. ileri seviyedeki öğrenciler ve yeni başlayanlar arasında özellikle dayanışma ve öğrenciler arasında destek duygusu vardır. Bu sizin mesleki kariyer ve bunun dışında hayatınız boyunca size sürecek dostluklar kurmak için izin verir.

Benzersiz öğretim yöntemleri

Neuchatel Üniversitesi'nde öğrenciler anlama yardım ve iş verimliliğini artırarak, derslerde aktif olarak katılmaktadır. Grup çalışması, seminer ve geziler sık ​​sık yüz öğrenci yukarı bir ders katılabilir göz önüne alındığında, öğretim bu formları genellikle mevcut olmayan daha büyük üniversitelerde aksine, organize edilmektedir.

dünyadan öğrenciler üzerinde

Neuchatel Üniversitesi uluslararası bir üne sahiptir: öğrenci vücudun% 21 İsviçre (yaklaşık 100 milletten) dışından geliyor. Böyle bir kültürel çeşitlilik kampüste öğretim ve atmosfer açısından, hem büyük bir varlık olduğunu.

Araştırmada ilgi çekici öğrenci

Neuchatel Üniversitesi nispeten küçük boyutu sayesinde, öğrenciler aktif katılımcılar yerine sadece bir seyirci olabilir. Onlar çok erken çalışmalarında bilginin üretime başlatılır. Ayrıca lisans (bazı alanlarda) öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri doktora öğrencileri ve diğer araştırmacılar ile projelere katılmak için fırsat var. Araştırmada yüksek lisans öğrencilerine Buluşturmak mesleki gelişimi için cazip umutları açılır. Nitekim, Neuchatel Üniversitesi birçok enstitü, ulusal ve uluslararası düzeyde firmalarla bağlantılar kurduk.

Konumlar

  • Neuchâtel

    Avenue du 1er-Mars 26 CH-2000 Neuchâtel, , Neuchâtel

    sorular