Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

University of New Mexico - Department of Electrical and Computer Engineering

Tanıtım

UNM kapsamlı, Carnegie tarafından belirlenmiş bir Araştırma 1 üniversitesidir ve Amerika Birleşik Devletleri'nde Hispanik Hizmet Kurumu (HSI) olan tek amiral gemisi devlet üniversitesidir.

142621_ECE1.jpg

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Hoş Geldiniz

UNM ECE'de başarılı olmanızı istiyoruz. İyi bir iş bulmanıza yardımcı olacağız. Derecenizi almanıza yardımcı olacağız. Hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları ve güveni size vereceğiz.

Öğrenciler, dünyanın her yerinden New Mexico Üniversitesi'nin ECE bölümüne kaydolmak için geliyorlar çünkü olağanüstü bir eğitim alacaklarını biliyorlar. Küçük sınıflarımız ve hocalarımız öğrencilerle bire bir çalışıyor. Öğretim üyelerimizin özgeçmişleri çok şey anlatıyor ve sadece en iyi öğretmenleri işe aldığımızın kanıtı.

ECE'nin kanıtlanmış bir sicili var ve ailemize katılmanızı istiyoruz.

ECE ailesine katılın, başarınız garantilidir.

ECE Tarihi

Elektrik mühendisliği kurslarının 1904'teki popülaritesi, elektrik dışındaki mühendislik alanlarındaki programlara olan taleple birleştiğinde, 1906'da Mühendislik Okulu'nun kurulmasına yol açtı.

1907'de mühendislik okumak isteyen New Mexico sakinleri ücretsiz eğitim aldı. Yerleşik olmayanlar dönem başına 10 $ ödedi. Oda ve yemek ücreti ayda sadece 20 dolardı.

Bölüm, 1904-1917 yılları arasında iki dönemlik bir eğitimden dört yıllık bir lisans derecesi verme programına dönüştü.

Her yıl yapılan çekişmeye ek olarak, Mühendislik ve Sanat ve Bilim Kolejlerindeki öğrenciler, 1920'ler ve 1930'lar boyunca oldukça duyurulan basketbol oyunlarında, yol yarışlarında ve hatta yüzme karşılaşmalarında birbirlerine meydan okudular.

1944 yılında Bayan Pid Urquhart, elektrik mühendisliği alanında lisans derecesini aldı ve onu Elektrik Mühendisliği Bölümü'nün ilk kadın mezunuydu.

1956'da Elektrik Mühendisliği Bölümü Doktora derecesi veren bir program başlattı.

Bölüm, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği'nin bugünkü adını 1979 yılında almıştır.

1986 yılında yeni ECE binasının inşaatı tamamlandı. Yetkililer kurdele kesme töreni için lazer kullandı. Bina, robotik, işitme cihazı araştırması ve yapay zeka gibi şeyler için araştırma laboratuvarlarına ev sahipliği yapıyor. Centennial Bilim ve Mühendislik Kütüphanesi de binanın 2 katlı yeraltı kısmının bir bölümünde yer almaktadır.

1995'te, birkaç ECE profesörü, bölümdeki öğretime yapılan vurgunun bir kanıtı olan öğretim ödülleri aldı.

Bugün, ECE departmanı, New Mexico Üniversitesi kampüsünde doksan yılı aşkın tarihin doğrudan bir sonucu olarak ülke çapında tanınma ve saygı göstermeye devam ediyor.

142622_ECE2.jpg
Uluslararası başvuru sahipleri otomatik olarak Uluslararası Amigo Bursu için değerlendirilir. Seçilenlere, yerleşik olmayan bir öğrenim feragatnamesi verilir (yıllık 11.000 $ 'dan fazla değere sahiptir). Amigo Burslarının sayısı sınırlıdır, bu nedenle erken başvuru sahiplerinin bu bursu alma şansı daha yüksektir.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

  • Albuquerque

    University of New Mexico 211 Terrace Street NE ECE Building, Room 125 Albuquerque, NM, 87131-0001, Albuquerque

    sorular