Keystone logo
University of Oldenburg - Department of Computing Science

University of Oldenburg - Department of Computing Science

University of Oldenburg - Department of Computing Science

Tanıtım

Bu arada Oldenburg Üniversitesi'ndeki Bilgisayar Bilimi Bölümü, bilgisayar ve bilgisayar biliminin tüm alanlarında 35 yılı aşkın bir eğitime sahiptir. Oldenburg'un uluslararası üne sahip enerji araştırmaları - yalnızca enerji bilişimi alanında değil - 30 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir ve bu, Aşağı Saksonya, Almanya'daki diğer üniversite yerleri ve yurtdışında ve çeşitli bilim merkezleriyle disiplinler arası bir değişim ile karakterize edilir. Oldenburg Üniversitesi'nde "Akıllı Enerji Sistemleri" konu alanındaki çalışmalar üst sıralarda yer almaktadır. Bu, örneğin, büyük disiplinler arası ortak araştırma projelerinin yönetiminde, Gesellschaft für Informatik'in (Alman Bilişim Derneği) "Enerji Bilişimi" uzman grubunun yönetiminde veya DACH+ lider konferansının Almanya tarafından kurulmasında yansıtılmaktadır. Enerji Bilişimi". Oldenburg'daki enerji bilişimi, örneğin Avrupa Enerji Araştırma Birliği'nin "Akıllı Şebekeler" Ortak Programı veya Enerji Sistemleri ve Bilişimi üzerine ACM Özel Gelişen İlgi Grubu'ndaki ilgili ortaklık aracılığıyla, şu anda bu alanda uluslararası ağ oluşturan en büyük ulusal araştırma grubudur. "ACM SIGEIG-Enerji" 2018 yılında kurulmuştur. Üniversite, Aşağı Saksonya'da, mevcut hızlı büyümesine rağmen, zengin eğlence ve kültürel etkinlikler yelpazesi ile yaşanabilir bir küçük kasaba cazibesini koruyan bir şehir olan Oldenburg'da bulunmaktadır. 170.000'den fazla nüfusu olan küçük büyük şehir, kuzeybatı Almanya'da Kuzey Denizi, Hamburg ve Hollanda sınırı arasında yer almaktadır. Kuzey Denizi iklimi şekillendirir: yazın çok sıcak ve kışın çok soğuk değildir. Oldenburg Üniversitesi'nde, uluslararası ve Alman öğrencilerin birbirleriyle ağ kurmaları için çeşitli fırsatlar vardır. Etkinliklere katılabilir veya dahil olabilirsiniz.

Bilgisayar Bilimleri Bölümünde Okumanın Avantajları

Yaratıcı araştırma ortamı

Derece programlarımız, bilgisayar biliminde sağlam bir temel eğitimi vurgular ve temel araştırmaların yanı sıra bilgisayar biliminin öğretimdeki çeşitli uygulamalarına ilişkin içgörüler sunar. Bu amaçla bölüm, tıp ve psikoloji gibi üniversitenin diğer alanları ve özellikle ekonomi ve sosyal bilimler ile yakın işbirliği içindedir. Bilgisayar Bilimleri Bölümü, öğrencilerin mevcut araştırmalara erken ve başarılı bir şekilde katılımını aktif olarak teşvik eder; bu, öğrencilerin ilgili konferanslarda ve ticaret fuarlarında yaptıkları ve bazıları ödül almış olan çok sayıda yayın ve sunumla etkileyici bir şekilde doğrulanır. Öğrenciler, öğrenimleri sırasında araştırma konularıyla tanıştıran bu araştırma odaklı öğretim yöntemini takdir etmektedirler.

Çalışma - yakından ağa bağlı

Bireysellik ve yönetilebilirlik, çalışmanın iki önemli yönüdür. Oldenburg'daki öğretmenler, öğrencileriyle çok yakın ve iyi iletişim kurarlar. Bilgisayar biliminde, öğrenciler dersler, uygulamalar, seminerler ve tezler aracılığıyla öğretim görevlileriyle birlikte çalışırlar. Birçok öğrencimiz aynı zamanda güncel sorunlar ve denetleme faaliyetlerinde öğretmen ve öğrenci asistanı olarak yer almaktadır. Bölüm, dinamik bir üniversite konumunun birçok gereksinimlerini ve öğrencilerimizin ortaya koyduğu yeni talepleri açıkça karşılamaktadır.

yenilikçi ortam

Oldenburg'un ulusal ve uluslararası görünürlükteki bilgisayar bilimi, geleceğin hareketlilik, enerji, sağlık ve çevre ve sürdürülebilirlik alanlarına odaklanarak, çevresinde olağanüstü bir BT manzarasını teşvik etti. Çok sayıda BT şirketine ek olarak, buna özellikle Almanya'daki en önemli üniversite dışı bilgisayar bilimi araştırma kurumlarından biri olan bağlı OFFIS Bilgisayar Bilimleri Enstitüsü ve Alman Yapay Zeka Araştırma Merkezi'nin yeni kurulan şubesi dahildir. Üniversite ve OFFIS Bilgisayar Bilimleri Enstitüsü tarafından ortaklaşa işletilen ağa bağlı enerji sistemleri, denizcilik sistemleri, destekli ve otomatik sürüş, geleceğin bakım ve sağlık sistemleri ile akıllı şehir yapılarına yönelik araştırma laboratuvarlarında birlikte yenilikçi çalışmalar yapıyoruz. geleceğin sosyal olarak ilgili sorunları için çözümler. Öğrenciler, çok sayıda bölgesel ve bölgeler üstü şirket ve kamu kurumuyla işbirliği yaparak, öğrenimleri sırasında öğrendikleri becerileri şimdiden uygulayabilirler. Oldenburg Üniversitesi, 110'dan fazla ülkeden insanın eğitim gördüğü, eğitim verdiği ve araştırma yaptığı kozmopolit bir yerdir.

kabul

 1. Bilgisayar bilimi, işletme bilişimi, mühendislik, elektrik mühendisliği veya ağırlıklı olarak teknik ve bilişim bileşeni olan uygun bir önceki bilgi teknolojisi lisans programında veya bir Almanca'da en az 180 kredi puanı içeren karşılaştırılabilir başka bir derece programında başarılı bir Lisans derecesi veya eşdeğeri derecesi yüksek öğretim kurumunda veya Bologna imzacısı devletlerden birine ait bir yüksek öğretim kurumunda.
 2. Kanıtlanmış bilgi
  • Nesne yönelimli modelleme ve programlama (>= 5 CP)
  • Bilgi işleme (>=5 CP)
  • Matematik, özellikle lineer cebir ve analiz (>= 10 CP)
 3. Diller için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi (CEFR) B2 Düzeyi veya başvuranların anadili İngilizce olan veya üniversiteye giriş yeterliliği veya İngilizce olarak elde edilmiş bir üniversite derecesi (son iki yıl içinde) vardır.

Vize Gereksinimleri

Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkeden iseniz, ülkeye giriş için vizeye ihtiyacınız olmasa bile Almanya'da okumak için oturma iznine ihtiyacınız var.

Oturma izninizi almak veya yenilemek için Hochschulservice (Oldenburg Şehri Yabancılar Bürosu) ile randevu almanız gerekir. Lütfen randevunuzu çok önceden ayarlayın (son kullanma tarihinden iki ay önce/ Almanya'ya gelişinizden sonraki 90 gün içinde).

Randevu için aşağıdaki belgeleri getirmeniz gerekecek:

 1. Sağlık sigortanızın geçerli bir teyidi. Kamu sağlık sigortası sistemine kayıtlıysanız, sağlayıcınızla iletişime geçin ve size şu anda orada üye olduğunuzu belirten bir mektup vermelerini sağlayın; sağlık sigortası kartı yeterli değildir. Özel sağlık sigortanız varsa, sigortanızı oturma izni almak istediğiniz sürenin tamamını kapsayacak şekilde uzatmanız gerekir. O zaman bunun kanıtını Hochschulservi ce'ye (Yabancılar Bürosu) göstermeniz gerekir.
 2. Çalışmalarınız için bir finansman kanıtı (belgenin kopyası), örneğin bankanızdan, yılda 11.208 Avro'yu (12 x ayda 934 Avro) aşan bir kısıtlamaya ("Sperrvermerk") sahip kilitli bir banka hesabınızın olduğunu doğrulayan bir mektup , resmi bir yükümlülük mektubu veya burs onayı. Konaklama yerinizin kiralama ve olası kiralama maliyetlerinin 360 Euro'dan düşük olduğunu kanıtlayabilirseniz, finansman kanıtı miktarı azaltılacaktır.
 3. Ulusal pasaportunuz.
 4. Geçerli bir kayıt onayı (Immatrikulationsbescheinigung)
 5. Yaklaşık 100 Euro (ilk oturma izni için) veya 93 veya 98 Euro'ya kadar (her yenileme için) bir ücret. Konaklamanızı bir bursla finanse ediyorsanız, Hochschulservice bir ücret muafiyetinin uygulanıp uygulanamayacağını kontrol edecektir.
 6. Biyometrik bir vesikalık fotoğraf

Hochschulservice (Yabancılar Ofisi), Pferdemarkt 14 adresindeki Yeni Belediye Binası binasında yer almaktadır (odalar A018/ A019).

Konumlar

 • Oldenburg

  Ammerländer Heerstraße,114-118, 26129, Oldenburg

sorular