Keystone logo
University of Ostrava

University of Ostrava

University of Ostrava

Tanıtım

University of Ostrava (UO) , altı fakültede yaklaşık 9.000 öğrenciyi eğiten bir kamu araştırma üniversitesidir. Fen Fakültesi, Sanat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi, çok çeşitli disiplinler ve geleneksel olmayan bölümlerin kombinasyonlarını sunmaktadır.

170051_CB4.jpg

Dinamik ve entelektüel açıdan zor bir modern kurum University of Ostrava çalışılacak uluslararası bir ortam sağlar. Kampüsümüz öncelikle eski şehir merkezinde yayılmıştır ve yaşam sanatlarını ve bilimlerini düşünmek için teşvik edici bir ortam sunar. UO'da öğretim araştırma odaklı olup, programları genellikle aktif araştırmacılar tarafından verilmektedir.

Üniversite, bilim adamlarının uzmanlık alanlarında önde gelen isimlerden ve öğretimcileri, profesörleri ve araştırmacıları, canlı bir yaratıcılık duygusuyla ilham veren ve açık fikirli kişilikleri korumaktan gurur duyuyor.

Üniversitenin küçüklüğü ve göreceli gençliği (1991'de kuruldu), öğrencilerimize güçlü bir bireysel yaklaşım ve modern toplumun ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına esnek tepkiler veriyor. Üniversite, vizyonunu yerine getirmek isteyenler için yüksek kaliteli eğitim ve birçok olanak sunmaktadır: ister dil araştırmasında, ister öğrenci organizasyonunda, ister pratik deneyimlerde olsun. Üniversite, öğrencilerin yeterliliklerini yükseltmeleri ve kariyerlerine başlamalarına yardımcı olmaları için aktif olarak fırsatları araştırır.

University of Ostrava öğrencilere değerli iş deneyimi sağlayan birçok yerel kuruluşla (örneğin, genel Çek Televizyonu yerel stüdyosu) işbirliği yaptı. Topluluk katılımı, üniversitenin eğitim ve araştırma misyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. UO ve fakülteleri, öğrenci kuruluşları ve bilim kurumları, her yıl yüzlerce halk etkinliği düzenlemekte ve desteklemektedir; ücretsiz atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, deneysel olaylar, bilimsel maceralar, hayırsever etkinlikler, uluslararası toplantılar, spor ve kültürel etkinlikler, sanat sergileri, etkinlikler, mezunlar toplantıları, konserler ve tiyatro oyunları.

University of Ostrava , kentin ve sosyal hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır ve giderek artan sayıda kültürel organizasyon ve yerel kurumlarla işbirliğine devam etmektedir. Aşağıda “UO @ liv” bölümünde UO'nun topluluk katılımı rolü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

170052_Screenshot2021-10-06102103.png

Misyon ve vizyon

Bölge için çalışan, dünyaya açık, misyonlu bir üniversite.

University of Ostrava geleneksel olarak endüstriyel ve teknolojik alanlarla ilişkilendirilen, bölgedeki beşeri bilimlerin ve tıp, bilim ve sanat alanlarının geliştirilmesindeki rolünü gören bir kurumdur.

Moravya-Silezya Bölgesi'ndeki acil sorunların sosyal, çevresel ve sağlık alanlarında çözülmesine katkıda bulunmayı ve Ostrava'yı gerçek bir üniversite şehri olarak şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, bölgenin kimliğini, kültürünü ve tarihini yansıtma potansiyelini kullanmaya devam etmenin yanı sıra sanatsal yaratıcı etkinlikler yoluyla onu geliştirmeyi amaçlamaktadır.

University of Ostrava , bölgedeki Avrupa bilim ve bursunun ilerici eğilimlerini ortaya koymaya ve enternasyonalist işbirliği ve yabancı akademisyenler ve öğrenciler için dostça bir ortam için elverişli koşullar yaratmaya hazırdır.

Üniversite, sistematik olarak yeni araştırma alanları ararken ve mükemmel sonuçlar elde etme potansiyeline sahip ekipler ararken, kaliteli bilimsel etkinlikleri amaçlayan şekilde teşvik eden bir kurum olmaya çabalamaktadır.

University of Ostrava kendisini çağdaş toplumun zorluklarına açmakta ve belirli gruplar (yaşlılar, sosyal açıdan dezavantajlı öğrenciler, özel ihtiyaçları olan öğrenciler) ve çeşitli eğitimlere ve öğrencilere eşit erişimi savunanları dahil olmak üzere çok çeşitli öğrencilere karşı sorumlu ve bireysel bir yaklaşım geliştirmektedir. halkla iletişim.

170053_Screenshot2021-10-06102349.png

Neden University of Ostrava öğrenim University of Ostrava

 • En kaliteli araştırma odaklı eğitim
 • Uzmanlık alanlarında lider rakamlar
 • Bireysel öğretmen-öğrenciye yaklaşım
 • Çok çeşitli çalışma alanları
 • Genç, ferah, modern, açık fikirli ruh
 • Bireysel büyümeye güçlü vurgu
 • Üniversitemizin küçüklüğü ve gençliği nedeniyle esneklik ve duyarlılık
 • Üniversitenin 3. rolüne vurgu - yerel topluluk liderleri olarak hareket etmek
 • Hem öğrenciler hem de akademisyenlerin ek aktiviteleri için büyük alan
 • Eski sanayi şehri Ostrava'nın canlı ve şiirsel atmosferi

Konumlar

 • Ostrava

  Dvořákova 7 , 701 03, Ostrava

sorular