Keystone logo
University of Pécs

University of Pécs

University of Pécs

Tanıtım

University of Pécs yaratılması ilk olarak 1367'de Kral Louis the Great tarafından başlatıldı. Bugün, University of Pécs , ülkenin en prestijli kurumlarından biridir ve yüksek öğretimin tam spektrumunu kapsayan on fakülte vardır. Yüksek kaliteli, kapsamlı eğitim sağlar. Eğitim ve araştırma faaliyetlerine ek olarak, tıbbi tedavi bizim için çok önemli bir faaliyettir; Klinik Merkez sadece bölgedeki ayakta hastalarla ve hastalarla ilgilenmekle kalmaz, aynı zamanda birçok alanda ulusal düzeyde görevler de vardır.

Her yıl, University of Pécs uluslararası yüksek öğretim kurumlarının sıralamasına katılıyor ve iyi çalışıyor. Her alanda algımızı daha da geliştirmeye çalışıyoruz.

İyi hazırlanmış öğrenciler, bizim için en iyi tanıtım anlamına geldiği için, eğitim kalitesine büyük önem veriyoruz. Bu ruhda, insan kaynaklarının ve altyapı koşullarının sürekli gelişimi bizim en önemli önceliğimizdir. Öğrencilerimize geniş bir bilgi birikimi sağlamak için çaba harcıyoruz. Bu nedenle, öğrencilerin Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerdeki tanınan kurumlarında çeşitli staj ve değişim programlarına katılmalarının önemli bir bölümünü destekliyoruz. Bu sayede eğitim seviyesini yükseltebilir, en son teknolojiyi kullanır ve en iyi profesörleri davet ederiz. Sloganımızı Luis Pasteur'dan aldık: "Hazırlıklı zihnin şansı". En çok memnuniyet duyulan şey, son on yılda öğrencilerin sayısının sabit kalması, yabancı öğrenci sayısının da önemli ölçüde artmasıdır. Sadece University of Pécs prestijli bir kurum değil, aynı zamanda öğrenci dostu; Öğrencimizin başarı için çalışmasını ve iyi bir zaman geçirmesini isteriz.

PTE uluslararası kabul görmüş araştırma çalışmaları yürütmektedir. Sadece bir başlangıç noktası değil, üniversitemizi yetenekli araştırmacılarımız için bir iş yeri için en uygun seçenek haline getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Değerli meslektaşlarımızı daha iyi bir performans için iç hibe programlarıyla teşvik ediyoruz. János Szentágothai adını taşıyan araştırma merkezinde araştırmacılarımız ve öğrencilerimizin hizmetinde en son teknolojiler, ekipman ve araçlar bulunmaktadır. Üniversitemizin ana araştırma profili temel bilimsel araştırmadır, ancak uygulamalı araştırmalar yoluyla endüstriyel ilişkilerimizi de sürekli geliştiriyoruz.

Modern Kentler Programı çerçevesinde üniversitemizde muhteşem modernleşme yaşanıyor. Bu bağlamda sadece yeni binaların inşası ve mevcut binaların yenilenmesi değil, bu faaliyetler insan kaynakları eğitimi ile paraleldir. Modern Şehirler Programı, Pécs şehri ile işbirliği içinde kuruldu.

Pécs, çekici, arkadaş canlısı küçük bir kasaba ve insan ölçeğidir; sadece ev sahibi değil, aynı zamanda üniversite vatandaşlarımız için ev gibi hizmet veriyor. Üniversite, kentin baskın kurumudur. Ayrıca, Pécs'in neredeyse tüm sakinleri ona bağlı hissetmektedirler. Dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda uluslararası öğrencinin ve Akdeniz atmosferinin varlığı, Pécs'i bu kadar hayat dolu, keyifli ve yoğun bir üniversite şehri yapmaktadır. Ancak University of Pécs Baranya'nın ilçe meclisi ile sınırlı değildir, Szekszárd kasabasında bağımsız bir fakülte vardır ve sınırların ötesinde Transdanubyan bölgesinin tümünde bir eğitim merkezleri ağı vardır.

Rektörün liderliği çeşitli fakülte ve çalışanların etkin işbirliğini davet eder, öğrencilerimizin disiplinli çalışmalarını teşvik eder ve çalışmalarına ilgi duyanların desteğini gerektirir.

Konumlar

  • Pécs

    University of Pécs, , Pécs

    sorular