Keystone logo
University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

University of Peloponnese - International Olympic Academy in Greece

Tanıtım

IOA TARİHİ

1927 yılında, Pierre de Coubertin Olimpiyat Oyunları canlandırmak için yaptığı eylemleri onurlandırmak amacıyla oluşturulan bir hatıra stel açıklanması katılmak üzere, Olympia Yunan hükümeti tarafından davet edildi. Yunanistan'da yaptığı ziyareti sırasında, o Atina Üniversitesi'nde Beden Eğitimi Bölümü başlı arkadaşı Ioannis Chrysafis, Olimpiyat Hareketi ve eğilimlerin çalışma için bir akademik merkezi ihtiyacını ele aldı. Coubertin Olimpiyat Hareketi kendi eğitim hedeflerinden sapma gerektiğine inanıyordu ve yazmıştı: "Ben mükemmel istediğini sonuna kadar yürütmek mümkün olmamıştır. Ben Olimpiyat çalışmaların merkezi her şeyden daha fazla benim iş korunması ve ilerlemeyi yardım edeceğini inanıyorum ve "Korkarım yanlış yoldan devam ederdi.

Coubertin fikirleri çalışmalar yürüten ve klasik oyunlar düzenleyerek sporun eğitsel değeri temellerini ortaya koymak için, eski Gymnasium sonra modellenmiştir bir akademik merkezi kurmak istedi Yunan Olimpiyat Komitesi'nin, amaçlarına uygun olarak vardı. Chrysafis (1930) ve (1937) Coubertin ani ölümleri Coubertin ölümünden sonra kendi ideas.One yıl uygulanması ve kendi dileğini aşağıdaki onları engelledi, kalbi Antik Olympia hatıra stele içine yerleştirilmiştir.

Bu Antik Olympia Olimpiyat Oyunları için bir merkez kurulması fikrini rekindled. Proje Ioannis Ketseas, Ulusal Jimnastik Kulübü ve Yunan Olimpiyat Komitesi Sekreteri ve Alman Carl Diem, Olimpik Hareket ve eğitime adanmış Coubertin yakın ortağı olarak Chrysafis bir öğrenci tarafından ele alındı. 1936 yılında Berlin'e Olympia ilk Meşalesi birlikte çalışmış Diem ve Ketseas, Olimpiyat Çalışmaları Merkezi'nin bir gerçekleştirilmesine yönelik çalışmaya karar verdi. 1938 tarafından da Uluslararası Olimpiyat Akademisi adlı bir kurum için bir plan hazırlamıştı ve Yunan Olimpiyat Komitesi'ne sunmuştu. HOC Komitesi'nin amaçlarından biri olarak, kendi Şartı IOA kurulması ve işletilmesi dahil planı ve aynı yıl, kabul etti.

Kahire'de 38 IOC Oturumunda, IOC üyeleri geçtiğimiz günlerde Yunanistan'da bir Olimpiyat Akademisi'nin kurulması için benimsenen yasa hakkında HOC tarafından verildi. Bir yıl sonra, Londra'da 39 IOC oturumunda, IOC kendi himayesinde eğitim yoluyla Olimpiyat idealleri teşvik edecek bu vakıf yerleştirmek için karar verdi. İkinci Dünya Savaşı, Ketseas ve Diem tarafından hazırlanan Akademisi operasyonda, hakkında detaylı muhtıra sona ermesinin ardından, Haziran 1947'de Stockholm'de 41 IOC oturumunda sunuldu.

Nisan 1949 28, Roma'da 44 IOC Oturum oybirliğiyle IOA kurulmasını onayladı ve IOC himayesinde, Hellenic Olimpiyat Komitesi'ne uygulanmasını ve işleyişini atanır. Birkaç yıl sonra ve uzun bir mücadeleden sonra, ilk IOA Oturum masrafları sağlamış Carl Diem inisiyatifi, sayesinde kazılmıştır Olympia antik stadyumun açılış töreni ile denk 1961 yazında planlandı bu proje.

Uluslararası Olimpiyat Akademisi resmen Haziran 1961 14 açıldı ve ilk Oturum tutanakları Cleanthis Palaeologos, Atina Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Direktörü ve Alman Profesör Lotz tarafından yollandı.

1962 yılından 1990 yılına kadar Akademi'nin akademik takipçiliği onun geç Dean, kimin katkısı Akademi gelişimine çok değerli Otto Szymiczek tarafından koordine edildi; Akademi Onursal Başkan Yardımcısı yapıldığını Profesör Palaeologos ile birlikte, onlar, üç yıl boyunca kurs manyak, hem N. Nissiotis, din felsefesi profesörü Academy.The katkısının Altın Madalyası verildi Ayrıca IOA bilimsel gelişiminde etkili oldu. 1986 yılında ölümüne kadar 1977 Akademi başkanlık etti.

Operasyonun ilk on yılında, IOA faaliyetleri Genç Katılımcılar için Uluslararası Oturumu ile sınırlı kalmıştır. 1970, IOA giderek olimpiyat hareketinin konularına adamış ek eğitim programları uygulanmaktadır. Bugün, birçok farklı etkinlikler Antik Olympia tesislerinde her yıl gerçekleşecek. 1966 yılına kadar, katılımcılar çadırlarda yaşamış ve Oturumlar çam ağaçlarının altında gerçekleştirildi. İlk binalar 1967 yılında tamamlanmış ve yavaş yavaş spor tesisleri ve yeni binalar ile eklenmiştir. Yeni konferans merkezi katılımcıların hizmetine sanat tesislerin devlet getiren 1994 yılında tamamlanmıştır.

Hizmet verdiği hümanist amaca ve olimpiyat hareketinin gelişimine olan katkılarından ötürü, IOA 1981 yılında 1961 ve 1970 yılında Bonacosa Ödülü ve Olimpiyat Kupası'nı kazandı.

VİZYON KEŞFET VE 21 YÜZYILDA İNSANLIĞA Olimpizm KATKI ARTIRMAK İÇİN

Okuyan zenginleştirici ve Olimpizm yaygınlaştırılmasını hedefleyen çok kültürlü bir disiplinlerarası merkezi olarak Uluslararası Olimpiyat Akademisi fonksiyonları. Böyle bir kurumun temeli uyum, irade beden ve zihin yetiştirilmesi Olimpiyat ideal şeklindeki kadim Gymnasium, esinlenilmiştir.

Atina 21. yüzyılın ilk Olimpiyat Oyunları organizasyonu, insan düşünme ve activity.We, bizim kültür ve bizim medeniyetler her yönüyle etkileyen uluslararası düzeyde değişimler bağlamında gerçekleşti zaten büyük bir geçiş dönemini girmiş olduğu hafife almak için kullanılan, dünyanın görüntüleri değişmiş edilmektedir.

üçüncü bin yönelik insanlık dersi karakterize birbiriyle bilimsel, teknolojik, ekonomik, siyasi ve sosyal gelişmeler her etkileyen ve uluslararası community.This her fikri, norm ve kurum dinamik dalga da için diyalog yeni formlar açılıyor Olimpizm geleceği. Onun yaşı uzun tarihin çalışma ile görülebilir Üstelik, Olimpiyat İdeal her zaman farklı dönemlerde hakim geniş koşullara göre tasarlanmış ve oluşturulmuştur.

Doğum, refah, düşüş ve Olimpiyat Oyunları canlanma bütün her döneme şeklinde geniş kültürel koşulların yansıması olmuştur. spekülasyonları ve hala Olimpiyat Hareketi dışında gelişen potansiyelleri gibi doğal bir Ideal gerçekleşme sürecinde ortaya çıkıyor.

"Olimpizm", tüm sonra, Pierre de Coubertin sözleriyle, "bir sistem değil, bir ruh halidir. Bu, "bunun tekelini sahip olduğunu iddia edemez ifade ve tek ırk ya da dönemin modları çeşitli nüfuz edebilir.

Uluslararası Olimpiyat Akademisi Antik Olympia bu "ruh halini" fikir alışverişinde ve paylaşmak için öğrenciler, akademisyenler, sporcular, sanatçılar ve tüm dünyadan yetkilileri için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Eğitim oturumları, akademik programların ve sunulan derinlemesine araştırma çalışmalarında çok çeşitli, tüm yeni yüzyıl için Uluslararası Olimpiyat Akademisi'nin vizyonunu hizmet yolunda amaç: keşfetmek ve insanlığa Olimpizm katkısını artırmak için.

MİSYON ULUSLARARASI OLİMPİYAT ACADEMY MİSYONU

Uluslararası Olimpiyat Akademisi amacı, Olympia uluslararası bir kültür merkezi oluşturmak için esaslara uygun korumak ve Olimpiyat Ruhu, çalışma yaymak ve Olimpizm eğitim ve sosyal ilkelerin uygulanması ve Olimpiyat Ideal bilimsel temeli sağlamlaştırmak için eski Yunanlılar ve Baron de Coubertin girişimi ile çağdaş Olimpiyat Hareketi'nin yeniden dirilenler tarafından yatırdı. IOA misyonu: 1.. Uluslararası Akademik Olimpiyat Araştırmalar Merkezi, Eğitim ve Araştırma olarak işlev.

 1. Özgür ifade ve Olimpiyat Ailesi, aydınlar, bilim adamları, sporcular, spor yöneticileri, eğitimciler, sanatçılar arasında fikir alış verişi ve dünyanın gençlere yönelik bir Uluslararası Forumu olarak hareket etmek.
 2. Dostluk ve işbirliği ruhu içinde, dünyanın her yerinden insanları bir araya getirmek.
 3. Kendi ülkelerinde Olimpiyat İdealler teşvik, verimli IOA kazanılan tecrübe ve bilgi kullanmak için insanları motive etmek.
 4. Hizmet ve Olimpiyat Hareketi İdealler ve ilkelerini teşvik etmek.
 5. Olimpiyat Eğitime ayrılan Ulusal Olimpiyat Akademileri ve diğer kurumların işbirliği ve yardım etmek.
 6. Daha fazla keşfetmek ve insanlığa Olimpizm katkısını artırmak için.

kabul

Konumlar

 • Athens

  52, Dimitrios Vikelas Avenue, 152 33, Athens

 • Diethnis Olimpiaki Akadimia

  Diethnis Olimpiaki Akadimia, Yunanistan

  • Archaia Olympia

   Archaia Olympia, Yunanistan

   • Sparti

    Plateon 20, Sparti 231 00, Greece, 231 00, Sparti

    sorular