Keystone logo
University of Perugia, Department of Civil and Environmental Engineering

University of Perugia, Department of Civil and Environmental Engineering

University of Perugia, Department of Civil and Environmental Engineering

Tanıtım

İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü, Perugia Üniversitesi'nin Mühendislik kampüsünde yer almaktadır. Okula araba, tren, otobüs ve minimetrò ile kolayca ulaşılabilir ve şehir merkezinden uzak olmayan yeşil bir ortamda yer alır.

Öğrenciler ve araştırmacılar için aralarında yapısal dinamik laboratuvarı, su mühendisliği laboratuvarı (dünyanın en büyüklerinden biri) ve yepyeni yapısal test laboratuvarının da bulunduğu birçok laboratuvar mevcuttur.
İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü, deprem mühendisliği, yapısal sağlık izleme, yığma yapıların güçlendirilmesi, akıllı ve sürdürülebilir malzemeler, geoteknik, hidroloji ve hidrolik mühendisliği gibi birçok alanda seçkin araştırmalarıyla dünya çapında tanınmaktadır. İtalyan Bakanlığı tarafından 2018 yılında Mükemmellik Bölümü unvanını almıştır.

Kampüste bir kütüphane, öğrenci ofisi, kafeterya ve kantin ile öğrenciler için çok sayıda iş istasyonu bulunmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Yapısal Mühendislik, şehrin eteklerinde bulunan, özel bir kütüphane, bilgi işlem tesisleri, laboratuvarlar, yemek alanı ve özel bir tren istasyonu ile birden fazla mühendislik okuluna dağıtılmış modern bir yapı olan Perugia Üniversitesi Mühendislik Kampüsü'nde düzenlenmektedir. Ulusal ve uluslararası geniş bir işletme ağının coğrafi merkezindeyiz. Ağımız, öğrenci değişim fırsatları için birçok seçeneğe sahip, birden fazla ülkeyi kapsamaktadır.

  kabul

  Kayıt prosedürleri

  Yabancı yeterliliğin değerlendirilmesine yönelik ön prosedürlerden ve kabul alındıktan sonra, çevrimiçi kayıt başvurusunu tamamlayabilir ve şu şekilde devam edebilirsiniz:

  • Gerekli tüm belgeleri (aşağıda listelenmiştir) yükleyerek kayıt talebini çevrimiçi olarak doldurun
  • İlk taksiti PAGO PA ile ödeyin
  • Uluslararası Öğrenci Ofisine e-posta gönderin. Daha fazla bilgi için lütfen üniversiteyle iletişime geçin.

  Dikkat: İki yıllık Yüksek Lisans Derecesi kurslarına kayıt yapılması durumunda, kurs tarafından verilen “nullaosta”ya sahip olmak gerekmektedir (aşağıya bakınız).

  Zorunlu belgelerin tamamlanması, teslimi ve idari kontrolleri gibi kayıt işlemleri online ön prosedür ile gerçekleştirilecektir.

  İdari kontrolün ardından kayıt işlemi tamamlanacaktır. Kayıt olduktan sonra, orijinal belgeleri teslim etmek için derece programınızın Öğrenci Ofisine gitmeli ve belgelerin değerlendirilmesi için şahsen randevu almalısınız.

  Bu nedenle adayların çağrıldıklarında aşağıda belirtilen tüm belgelerin asıl basılı kopyalarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  Öğrenci Ofisi, gönderilen tüm belgelerin gerçek olduğunu doğrulamanın yanı sıra, gönderilen niteliklerin doğruluğunu ve giriş şartlarına sahip olduğunu doğrulamak için gerekli görülen ek belgeleri talep etme hakkına sahiptir.

  Kayıt için zorunlu belgeler

  • geçerli pasaport (veya kimlik kartı, yalnızca AB vatandaşları için);
  • mali kod (konuyla ilgili bilgi için ikamet-belgeler sayfasına bakın);
  • Öğrenim amaçlı giriş vizesi olan AB üyesi olmayan öğrenciler için: Adayın ikamet ettiği Ülkedeki İtalyan Diplomatik Misyonu (Büyükelçilik veya Konsolosluk) tarafından verilen “Üniversite kaydı” için öğrenim Vizesi ve oturma izni makbuzlarının bir kopyası talep (konuyla ilgili bilgi için ikamet-belgeler sayfasına bakınız);
  • Düzenli olarak İtalya'da yaşayan AB üyesi olmayan vatandaşlar ve Marco Polo Projesi'ndeki Çinli öğrenciler için: geçerli oturma izni kartı. İkamet izni kartınızı yeniliyorsanız, ikamet izni talebinizin yenileme başvuru makbuzlarının postane makbuzları ile birlikte süresi dolan izninizin bir kopyasına ihtiyacınız olacaktır;
  • Yabancı yeterliliğin tüm belgeleri, çalışma belgeleri listesi sayfasında listelendiği gibi önceden değerlendirilmiştir.
  • CIMEA tarafından akademik yeterliliğin karşılaştırılabilirliği beyanı veya Değer Bildirgesi, bölge için yetkili Diplomatik/Konsolosluk temsilciliği veya ENIC/NARIC ağının Yabancı Merkezlerinin Sertifikasyonu veya (Lizbon Tanıma Sözleşmesini imzalayan 55 ülke için) ARDI veri tabanından (Otomatik Tanıma Veri Tabanı Italia) indirilebilir yazışma beyanı;
  • Akademik yeterliliğin CIMEA tarafından doğrulandığına dair beyan. Yeterlilik ülkesi için Doğrulama Sertifikası verilmesi mümkün değilse, yeterliliğin kendisinin yasallaştırılması/apostili gerekli olacaktır;
  • gerekirse, CLIQ tarafından belirlenen B2'den düşük olmayan İtalyanca dili bilgi düzeyini doğrulayan sertifika ;
  • Gerekirse, İngilizce dili bilgi seviyesini doğrulayan sertifika (tamamen İngilizce öğretilen lisans derslerine kayıt için).

  İki yıllık Yüksek Lisans Derecesi kursları için Nullaosta

  Çevrimiçi “nullaosta” için başvuru prosedürü olan Yüksek Lisans derslerinden birine kaydolmak istiyorsanız (ders listesinin bulunduğu sayfaya bakın) , kayıt talebini doldurmadan önce çevrimiçi başvuru formuna geçmelisiniz .

  • SOL'a girin (Servizi On Line)
   • HİÇ Perugia Üniversitesi öğrencisi olmadıysanız ve SOL-OnLine Sekreterliğine hiç kaydolmadıysanız, "kayıt"a tıklayın;
   • Zaten kimlik bilgileriniz varsa (Kullanıcı adı ve şifre), "kimlik doğrulama"ya tıklayın ve "giriş" yapın.
   • Nullaosta isteğini SOL aracılığıyla doldurun.

  Vize Gereksinimleri

  Yurt dışında ikamet eden Avrupa Topluluğu üyesi olmayan yabancı vatandaşlar, üniversite öğrenimi/kayıt vizesi için ikamet ettikleri ülkedeki İtalyan konsolosluk diplomatik misyonuna başvurmalı ve yurtdışında vize başvurusu yapanlar ve ikamet edenler için ayrılan belirli sayıdaki kontenjana erişim sahibi olmalıdır.

  Vize başvurusunda bulunmak için UNIVERSITALY portalına girerek ilgili “ön kayıt talebini” çevrimiçi olarak doldurmaları gerekmektedir.

  Daha fazla bilgi için, lütfen bizle temasa geçin.

  Dikkat: Öğrenim amaçlı vize verilmesine ilişkin nihai karar, diplomatik/konsolosluk Misyonunun münhasır yargı yetkisindedir. Bir eğitim kursuna yönelik ön kayıt talebinin yükseköğretim kurumları tarafından onaylanması, otomatik olarak vizenin verildiği anlamına gelmez.

  Konumlar

  • Perugia

   Via G. Duranti, 93, Perugia, 06125, Perugia

   sorular