Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
University of Pittsburgh Graduate School of Public & International Affairs

University of Pittsburgh Graduate School of Public & International Affairs

University of Pittsburgh Graduate School of Public & International Affairs

Tanıtım

Tutkuları amaç ve etki haline getirin

Kamu hizmeti yoluyla topluma önemli katkılarda bulunmaya kendini adamış fakülte, personel, öğrenci ve mezunlardan oluşan çeşitli bir topluluğuz. Pittsburgh Üniversitesi'nin bir parçası olarak GSPIA, eğitimde lider, araştırmalarda öncü ve bölgemizde ve dünya çapında ilgili bir ortaktır. 60 yılı aşkın bir süredir mirasımız, mezunlara kamu kurumlarını daha iyi hale getirme, kamu çıkarlarını geliştirme ve daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir toplum gerçekleştirme konusunda ilham vermiştir.

Neden GSPIA'yı Seçmelisiniz?

GSPIA, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski, en büyük ve en kapsamlı kamu ve uluslararası ilişkiler okullarından biridir. İç ve dış politikadaki güçlü programları tek bir çatı altında birleştiren ve size politika analizi, şehir planlama, uluslararası güvenlik, insan hakları ve çevre politikası gibi çeşitli alanları çalışma fırsatı veren birkaç lisansüstü okuldan biridir. aynı derece.

Bir GSPIA öğrencisi olarak, Pitt'in saygın siyaset bilimi, ekonomi, tarih ve sosyoloji bölümlerinde (diğer disiplinler arasında) ders alma, Üniversite Sosyal ve Kentsel Araştırma Merkezi'nin çalışmalarına katılma ve devam etme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Pitt Hukuk Fakültesi, Katz İşletme Enstitüsü, Halk Sağlığı Enstitüsü, Sosyal Hizmet Okulu ve Bilgi Bilimleri Okulu ile ortak dereceler.

Çeşitlilik, Eşitlik ve Katılım

GSPIA, ırk, etnik köken, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, engellilik, yaş, din, siyasi inanç, sosyoekonomik durum, coğrafi bölge, milliyet, göçmen/göçmen/mülteci statüsü ve Emekli durumu. Daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir toplum yaratma taahhüdümüz, ifade özgürlüğüne sarsılmaz destekle ve sağlam ve sivil tartışmaların geliştiği bir ortamı teşvik ederek başlar.

Çeşitliliğe Bağlılığımız

Çeşitlilik Stratejik Planı

Okulun çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık için stratejik planı, ana işlevler ve faaliyetler arasında kapsamlı bir rehber görevi görür. Bu, Ziyaretçiler Kurulumuz, işverenler ve kapsamlı mezunlar ağımız dahil olmak üzere kilit paydaşlarla çeşitlilik konularını ele almayı içerir. Uygulama öncelikleri yıllık olarak belirlenir.

Kapsayıcı Müfredat Planı

GSPIA'nın kapsayıcı müfredat planı, herkesin başarılı olabileceği çeşitli, eşitlikçi ve kapsayıcı bir okul topluluğu sağlamayı amaçlar. Dünya çapında geleceğin liderlerini yetiştirmeye, çeşitli fakülte, öğrenci ve personeli işe almaya ve araştırma, eğitim ve katılımda mükemmellik standartlarımızı ilerletmeye inanıyoruz.

Çeşitlilik Odaklı Kuruluşlar

GSPIA'nın çeşitlilik odaklı organizasyonları, çeşitlilik, sosyal adalet, eşitlik ve kapsayıcılık üzerine çalışmaların kalıcı değişimin temelini oluşturduğu sıcak ortamlardır. Bu önemli girişimler, çok kültürlü bir bakış açısını teşvik eder ve olumlu bir topluluk bağlantısı oluşturur.

Görevimiz

Pittsburgh Üniversitesi Kamu ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nün (GSPIA) misyonu, öğrencileri devlette, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda veya özel sektörde kamu hizmetinde liderlik yoluyla topluma önemli katkılarda bulunmaya hazırlamaktır. Bu misyonu, kaliteli öğretim, titiz araştırma ve topluluklara ve seçmenlere - en yüksek etik ve profesyonel davranış standartlarında - yurtiçinde ve dünyanın her yerinde hizmet vererek gerçekleştiriyoruz.

Sıralamalar

Ülkenin en iyilerinden biri

GSPIA, ülkedeki kamu ve uluslararası ilişkiler alanında en üst düzey okullardan biridir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin neden GSPIA'yı tercih ettikleri yer haline getirdiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Halkla İlişkiler Okullarının En İyi %15'i
  GSPIA, Halkla İlişkiler programları arasında genel olarak 39. sırada yer aldı (halkla ilişkiler programları için US News ve World Report 2023 sıralaması)
 • Devlet üniversiteleri arasında 1 Numaralı Uluslararası/Küresel Politika
  GSPIA, Uluslararası/Küresel Politika ve Yönetim uzmanlık sıralamasında genel olarak 8. sırada yer aldı (halkla ilişkiler programları için ABD Haberleri ve Dünya Raporu 2023 sıralamaları)
 • Devlet üniversiteleri arasında 17 Numaralı Kent Politikası
  GSPIA, Kentsel Politika uzmanlık sıralamasında genel olarak 27. sırada yer aldı (halkla ilişkiler programları için ABD Haberleri ve Dünya Raporu 2023 sıralamaları)
 • En üst sıralarda yer alan bir kamu araştırma üniversitesi
  Pittsburgh Üniversitesi, kamu kurumları arasında 20. sırada yer almaktadır (devlet okulları için US News ve World Report 2023 sıralaması)
 • En iyi 25 Yerel Yönetim Yönetimi programı
  GSPIA, genel olarak kamu üniversiteleri arasında Yerel Yönetim Yönetimi uzmanlık sıralamasında 21. sırada yer aldı (devlet okulları için US News ve World Report 2023 sıralaması)
 • 20'den fazla ülkeden toplam 300'ün üzerinde öğrenci
  Yaklaşık. Toplam 350 öğrenci (134 yeni öğrenci)
  %81 tam zamanlı, %19 yarı zamanlı
 • 2020 İstihdam Sonuçları Sınıfı
  %94 Çalışan veya ileri eğitime devam eden

Kampüs Özellikleri

Pittsburgh

Pittsburgh dünyanın en canlı, kozmopolit şehirlerinden biridir ve 8.000'den fazla GSPIA mezununun da keşfettiği gibi; kamu ve uluslararası ilişkiler okumak için ideal bir yerdir.

Pitt öğrenci kimliği ile otobüs ve metrolarda toplu taşıma ücretsizdir. Ayrıca yerel müzelere, sanat galerilerine ve tiyatro gösterilerine ücretsiz veya büyük indirimlerle giriş hakkı da kazanabilirsiniz!

 • En Yaşanabilir Şehir
  Forbes ve The Economist tarafından En Yaşanabilir Şehir seçildi.
 • 180 kilometrelik parkur
  Allegheny İlçe Parkları, dokuz park boyunca 180 milden fazla parkur sunmaktadır.
 • En İyi Amerika Nehir Kıyıları sıralamasında 5. sırada
  Şehir merkezindeki nehir kıyıları, USA Today'in En İyi 10 anketi tarafından En İyi Amerikan Nehir Kıyıları listesinde 5. sırada yer aldı.
 • ABD'deki en sıcak iş piyasaları arasında 1 numara
  Geçtiğimiz yıl Glassdoor, Pittsburgh'u ABD'deki en sıcak iş piyasaları arasında 1. sırada gösterdi
 • Yaşam Maliyeti Ulusal Ortalamanın %13 Altında
  Forbes'a göre Pittsburgh'da yaşamanın maliyeti ulusal ortalamanın %13 altında.
 • “Amerika'nın En İyi 25 Potansiyel 15 Dakikalık Şehri” arasında üçüncü
  MoveBuddha'nın yeni bir raporu, Pittsburgh'u "Amerika'nın En İyi 25 Potansiyel 15 Dakikalık Şehri" arasında üçüncü sıraya koyuyor. 15 Dakikalık Şehir, bir ailenin günlük ve haftalık ihtiyaçlarının 15 dakikalık yürüyüş veya bisiklet yolculuğu mesafesinde yer aldığı yer olarak tanımlanıyor.

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Pittsburgh

   Pittsburgh, Amerika Birleşik Devletleri

  sorular