Keystone logo
University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business

University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business

University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business

Tanıtım

Fakülte Hakkında

Rijeka'daki İktisat ve İşletme Fakültesi, 1961'in ortalarında kuruldu. 1 Kasım 1961'de başlayan ilk derslerle Fakülte, özellikle Hırvat Littoral ve Istria bölgesinin ekonomik kalkınmasını arttırmak için ekonomik uzmanlar yetiştirmektedir. 2001 yılında Fakülte, I. Filipovića 4, Rijeka'nın yeni adresine taşındı.

2005/2006 akademik yılından bu yana, Rijeka Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi (EFRI), Ekonomi ve İşletme Ekonomisi eğitim programları için Bologna Deklarasyonu doğrultusunda üniversite eğitim programları yürütmektedir. Fakülte, öğrenim programlarının gelişimini artırırken, uluslararası düzeyde tanınan bir 3 + 2 + 3 modelini benimsemiştir, böylece üç yıllık bir üniversite lisans eğitim programını tamamladıktan sonra öğrenciler (işletme) iktisat alanında Lisans derecesi alırlar. ardından iki yıllık bir lisansüstü eğitim programı gelir ve mezun olduktan sonra öğrencilere yüksek lisans derecesi verilir. Daha sonra, üç yıllık bir lisansüstü doktora çalışmasının tamamlanması, bir doktora akademik unvanının alınmasına yol açar.

Fakültenin farklı alanlarda işbirliği anlaşması imzaladığı yabancı üniversitelerin çokluğu, öğretim sürecinde yer alan misafir öğretim üyesi sayısı ve yabancı üniversitelerde kalan Fakülte hocalarının sayısı ile gelen ve hareketlilik programları kapsamında giden öğrenciler, İktisat ve İşletme Fakültesi'nin uluslararası yüksek öğrenim ve araştırma alanındaki katılımının mevcut hacmini göstermektedir.

Akreditasyonlar

AACSB ile akredite değiliz, ancak bu derneğe üyeyiz ve başvuru sürecindeyiz.Ancak, lisans programımız EFMD ve doktora programımız tarafından akredite edilmiştir. Program EDAMBA tarafından akredite edilmiştir:Akreditasyonlar ve üyelikler | University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business .

Misyon

Uluslararası iş ve bilimsel çevrede ve toplumla işbirliği içinde, girişimci odaklı ve sosyal olarak sorumlu liderleri, yöneticileri ve araştırmacıları eğiterek ve geliştirerek, toplum ve bilimin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Vizyon

Avrupa yüksek öğretim alanına ve Avrupa araştırma alanına entegrasyon ve buna ek olarak ekonominin gelişimi için büyük destek. Entegrasyon, çalışma programlarının rekabet gücü, öğrenci değişimi, akademik ve idari personel ve ortak uluslararası çalışma ve araştırma projeleriyle görülebilir. Ekonomiye kredi desteği, ekonomi için faydalı eğitim programları, ortak, karşılıklı yarar sağlayan araştırma projeleri ve öğrenci kapasitesinin yaygın olarak dahil edilmesi yoluyla sağlanır. Fakülte, aranan ve güvenilir bir yüksek öğretim kurumu, ekonominin yanı sıra diğer ulusal ve uluslararası bilim ve eğitim kurumları ve öğrencilerle bir ortak olarak tanınacaktır. Fakülte, çalışma programlarını, araştırmalarını ve kadrosunu sürekli geliştirecek ve geliştirecek bir kurum olacaktır.

Konumlar

  • Rijeka

    Ivana Filipovića 4 51000 Rijeka Croatia, , Rijeka

    sorular