Keystone logo
University Of South Florida Tampa

University Of South Florida Tampa

University Of South Florida Tampa

Tanıtım

Preeminent State Research University olan South Florida Üniversitesi'ne hoş geldiniz! Tampa Körfezi'nin kalbinde yer alan Güney Florida Üniversitesi, öğrencileri yaşam boyu başarı potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için güçlendirmeye adanmıştır.

USF; Tampa, St. Petersburg ve Sarasota-Manatee'deki kampüsleri ile canlı ve çeşitli Tampa Bay bölgesinde yer almaktadır. Bu kampüsler birlikte 50.000'den fazla öğrenciye hizmet verir ve lisans, yüksek lisans, uzmanlık ve doktora dereceleri sunar.

14 kolejimizde, lisans öğrencileri işletme ve mühendislikten sanata ve USF Health'e kadar 180'den fazla ana dal ve konsantrasyon arasından seçim yapmaktadır. Öğrencilerimizi gelişmeleri için güçlendirmeye adadık ve ırk, geçmiş veya sosyoekonomik durumdan bağımsız olarak başarı açığını kapatmak için ulusal olarak kabul gördük.

Son beş yıl içinde USF, US News ve World Report'un en iyi üniversiteler listesinde devlet veya özel sektörde en hızlı yükselen üniversite oldu. USF, Amerika'daki 46. en iyi devlet üniversitesi olarak yer almaktadır.

US News and World Report'a göre, lisansüstü programlarımız 2018'de ilk 50'de yer alan sekiz programla en iyiler arasında yer almaya devam ediyor.

Florida Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, eyaletteki tek büyükşehir Preeminent Research University olarak, yüksek etkili küresel araştırma USF'nin misyonunun merkezinde yer almaktadır. 2018'de USF, araştırma harcamaları açısından en iyi 25 devlet üniversitesine, devlet ve özel üniversiteler arasında da ülke genelinde 42. sıraya ulaştı. 2017-2018 yıllarında 592 milyon dolarlık toplam araştırma harcamasıyla USF, tıp, bilim, mühendislik, sanat ve daha birçok alanda en son araştırmaların ön saflarında yer almaktadır.

1956'da kurulan USF, genç üniversiteler arasında liderdir. Kampüs içi Teknoloji İnkübatörümüz yerel olarak 230'dan fazla iş yarattı ve Girişimcilik Merkezimiz ulusal ölçekte ilk 15'te yer alıyor. Uluslararası alanda da lideriz ve 2018'de, Fulbright Scholars'ın ülkedeki bir numaralı yapımcısıyız, üst üste ikinci kez.

İleriye dönük, girişimci ruhumuz, öğrencilerimiz için olağanüstü bir ortam oluşturmamıza yardımcı oldu. USF, 2018 yılında öğrencilerimizin sağlığını ve refahını ön planda tutan ve geliştiren başarımızın takdiri olarak verilen Aktif Zihinler Sağlıklı Kampüs Ödülü'nü kazandı. Ve şimdi, ülkedeki en prestijli ulusal onur örgütü olan Phi Beta Kappa'nın bir bölümüne ev sahipliği yapan USF, bu öğrencilerin en büyük potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaya hazır.

Fırsat verilirse her öğrencinin başarılı olacağına olan inancımız, USF'de yaptığımız her şeyi burada bilgilendiriyor. Üniversitemiz hakkında - yüz yüze ve çevrimiçi - daha fazlasını keşfetmenizi ve USF'de nasıl başarılı olabileceğinizi keşfetmenizi bekliyoruz.

Konumlar

  • Tampa

    East Fowler Avenue,4202, 33620, Tampa

    programlar

    sorular