Keystone logo
University of Southern California Leonard Davis School of Gerontology

University of Southern California Leonard Davis School of Gerontology

University of Southern California Leonard Davis School of Gerontology

Tanıtım

Ne Yapıyoruz

USC Leonard Davis School of Gerontology, insan gelişimi ve yaşlanmanın tüm yönlerini araştırıyor. Biyoloji, psikoloji, sosyoloji, politika ve yaşlanma hizmetlerinde kurs ve zengin araştırma fırsatları benzersiz, çok disiplinli bir müfredat sunar.

Öğrenciler Ne Kazanıyor?

Yaşam boyu gelişimi hakkında geniş bir teorik anlayışla başlayalım. Ardından, başarıyı destekleyen benzersiz bir deneyim ekleyin. Staj programlarımız öğrencileri çarpıcı bir dizi sektöre maruz bırakır: sağlık, tıp, işletme, finans, doğrudan hizmetler, program geliştirme, kamu politikası ve danışmanlık, bunlardan sadece birkaçı. Ve bir de mezuniyet sonrası kariyer yerleştirmemiz var - paha biçilmez!

Teklifimiz

Lisans derecelerimize ve programlarımıza ek olarak, USC Leonard Davis birleşik beş yıllık bir lisans ve yüksek lisans derecesine, dört yüksek lisans derecesine (kampüste veya çevrimiçi olarak tamamlanır), yedi çift yüksek lisans programına, bir lisansüstü sertifikasına ve Doktora derecesine sahiptir. Gerontoloji ve Yaşlanma Biyolojisi programları.

USC Leonard Davis Avantajı

1975'te kurulan USC Leonard Davis School of Gerontology, dünyadaki türünün en eski ve en büyük okuludur. Her yerde bulunan en kapsamlı gerontoloji lisans programları, çeşitli olağanüstü araştırma fırsatları ve zorlu ancak destekleyici bir akademik ortam sunuyoruz.

Dünyanın en önemli şehirlerinden birinin kalbinde yer alan birinci sınıf bir araştırma üniversitesine dayanan küçük bir okul olarak, USC Leonard Davis Gerontoloji Okulu ve onun araştırma ve hizmetler kolu Ethel Percy Andrus Gerontoloji Merkezi ev sahipliği yapmaktadır. bugünün sahadaki liderlerine ve yarının liderlerine.

Programımız, yetişkin yaşamının biyolojik, psikolojik, sosyolojik, politik, tıbbi ve ticari boyutlarını keşfederek insan ömrünü inceler. Müfredat, yaşlanma alanındaki geleceğin profesyonellerini, yaşlanan bir nüfusun ihtiyaçlarına etkili bir şekilde yanıt vermek için gerekli olan belirli beceriler ve bilgilerle donatmayı amaçlamaktadır.

Okul, çeşitli disiplinleri temsil eden seçkin bir fakülte ile öğrencilere çok çeşitli bilimsel ve profesyonel gerontoloji kursları sunabilmektedir.

Uzaktan eğitim eğitiminde bir öncü olan USC Leonard Davis School of Gerontology yüksek lisans programları ve lisansüstü sertifika programları tamamen çevrimiçi olarak mevcuttur.

Okulumuzun misyonunu yerine getiren birçok canlı, etkili enstitü ve merkez oluşturduğumuz, büyüdüğümüz ve barındırdığımız için gurur duyuyoruz: araştırma, hizmet ve eğitim yoluyla tüm yaşlı yetişkinler için yaşam kalitesini artırmak.

Bilgi ve topluluğun uzun ömürlülüğün temel taşları olduğuna inancımız tamdır. Çeşitli sosyal medya platformlarımız aracılığıyla, gelişen, küresel bir gerontoloji topluluğu oluştururken öğrencilerimize, öğretim üyelerimize, mezunlarımıza ve arkadaşlarımıza önemli araştırma atılımlarına ve yaratıcılık ve teknolojideki yeni trendlere daha fazla erişim sağlamayı umuyoruz.

Öğrencilerimiz, her yaştan, geçmişten ve ilgi alanlarından olağanüstü kadınlar ve erkeklerdir. Paylaştıkları şey derin şefkat, ilham verici bir coşku ve dünyanın tüm yaşlanan nüfusu için daha iyi bir gelecek vizyonudur. Öğrencilerimizin farklı hedefleri, güçlü yönleri ve bakış açıları vardır, ancak bu çeşitlilik bizi sadece alanın en ileri noktasında tutmaya hizmet eder.

Topluluk katılımı ve etkileşimi, USC Leonard Davis Okulu'nun misyonu için çok önemlidir ve "gerçek dünyada" olduğu kadar sınıfta da bağlantılar - ve bir fark - kurmaktan gurur duyuyoruz. Çalışmalarımızı toplulukla paylaşmak ve onlardan bir şeyler öğrenmek için bir dizi heyecan verici program, etkinlik ve fırsata ev sahipliği yapıyoruz.

Sadece yaşlanma sürecinin bizi birleştirdiğini kabul ederek, paylaştığımız insanlığın harikulade ve bazen gizemli armağanını daha iyi anlayabiliriz.

Misyon

USC Leonard Davis School of Gerontology'nin misyonu, araştırma, eğitim ve uygulamada liderlik ve yenilik yoluyla çeşitli bireyler, topluluklar ve toplumlar için sağlıklı yaşlanmayı teşvik etmektir.

Bu misyon, nörobiyoloji, moleküler biyoloji, biyodemografi, bilişsel psikoloji, sosyoloji, şehir planlama ve sağlık hizmetleri araştırması gibi çeşitli alanlardan yaşlanmaya yaklaşan, oldukça disiplinler arası bir fakülte tarafından yürütülmektedir. Bu uzmanlık, USC Leonard Davis Okulu'na temel biyolojik, sosyal davranışsal ve politika bilimlerindeki güçlü yönleriyle uluslararası bir ün kazandırmıştır. Ayrıca, programın etkinliğini sistematik olarak test etmek için tasarlanmış uzun bir uygulamalı araştırma geçmişine sahiptir. Aile çalışmaları, barınma, uzun vadeli hizmetler ve destekler, düşmeyi önleme, yaşlı istismarını önleme, bakım verme, teknoloji ve yaşlanma dahil yaşlanmayla ilgili bir dizi alanda disiplinler arası uygulamalı ve çeviri araştırmaları yürütülmektedir.

Ek olarak, okul, üniversitenin dört bir yanından fakülte ve öğrenciler için işbirlikçi merkezler ve enstitüler, ortak atamalar ve ikili dereceler aracılığıyla yaşlanmayı teşvik eden ortaklıklar konusunda temel ve uygulamalı araştırmalar üzerinde işbirliği yapmak için bir odak noktası görevi görür. USC Leonard Davis Okulu, yaşlanma araştırmalarının merkezi olarak ve üniversite genelinde ek güçlü programlarla, USC gerontoloji alanını tanımlamada öncülük ediyor. Okul ve üniversitenin her yerindeki meslektaşları ile disiplinler arası ilişkiler, USC Leonard Davis araştırmalarını bir sonraki seviyeye taşıyacak ve USC'yi dünya lideri olarak daha sıkı bir şekilde kuracaktır.

Gerontoloji Derecesi için Kariyer Yolları

Yaşlanan bir nüfus, ekonominin her sektöründe bir fırsat dalgası etkisi yaratır. Mezunlarımız bu mekanlarda ve daha pek çok yerde kariyer yapmaya devam ediyor: Hukuk ve akademi Bilim, tıp, sağlık hizmetleri, akıl sağlığı, ilaç ve sigorta Yerel, eyalet ve federal hükümet İşletme, yönetim, danışmanlık, gelişen teknoloji ve girişimcilik Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, sosyal hizmetler, toplum temelli ve inanç temelli kuruluşlar Pazarlama ve savunuculuk Konut, şehir planlama ve ulaşım.

Burslar ve fon sağlama

Yüksek lisans ve lisansüstü sertifika programlarımız için öğrencilerimize her yıl sunulan liyakate dayalı burs fonlarında 500.000 doların üzerinde.

Konumlar

  • Los Angeles

    3715 McClintock Ave., CA 90089, Los Angeles

sorular