Keystone logo
University of Sussex

University of Sussex

University of Sussex

Tanıtım

Hakkımızda

University of Sussex Brighton yakınlarındaki önde gelen araştırma yoğun bir üniversitedir. 100'den fazla ülkeden personel ve öğrencilerle ve toplum faaliyetlerine ve hizmetlerine sık sık katılımla hem uluslararası hem de yerel bir bakış açısına sahibiz.

129753_129711_LEW-6.jpg

Yenilikçi araştırma ve burs

Sussex, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'nde (REF) yansıtıldığı gibi önde gelen bir araştırma üniversitesidir.

Sussex'teki araştırma faaliyetlerinin% 75'inden fazlası özgünlük, önem ve titizlik açısından dünya lideri (4 *) veya uluslararası düzeyde mükemmel (3 *) olarak sınıflandırılmıştır.

REF 2014 sonuçlarının bireysel özellikleri şunları içerir:

  • Sussex History, araştırma çıktılarının kalitesi için İngiltere'deki en yüksek puan alan Tarih sunumuydu
  • Sussex İngilizce sunumu, 2008'deki son araştırma değerlendirme çalışmasından bu yana Birleşik Krallık'ta 31'den 9'a yükseldi.
  • Üniversitenin Psikoloji üzerindeki araştırma etkisinin% 84'ü mümkün olan en yüksek not olarak derecelendirilmiştir, 4 *
  • Sussex Coğrafyası, İngiltere genelinde herhangi bir Coğrafya sunumunda en fazla 4 * araştırma etkisine sahipti.

Genel olarak, üniversite not ortalaması (GPA) ile 36. sırada yer aldı (çok disiplinli kurumlardan).

Öğretmek ve öğrenmek

University of Sussex yaklaşık dörtte biri lisansüstü olan 16.820 öğrencisi (2017-18 tam zamanlı eşdeğer rakam) bulunmaktadır. Öğrenci nüfusumuzun% 76'sı Birleşik Krallık veya AB öğrencileri,% 24'ü ise yurtdışında öğrenciler.

Yaratıcı düşünme, öğretimimizdeki çeşitlilik, entelektüel meydan okuma ve disiplinlerarasılık bir Sussex eğitimi için her zaman temel olmuştur.

Amacımız, tüm sosyoekonomik ve kültürel geçmişlerden gelen ve yaşam için beceri kazandıran güncel araştırmalarla bilgilendirilen öğretim ve öğrenme programları sunmaktır.

Bizim personel

Sussex, yenilikçilik ve ilham için bir üne sahiptir ve önde gelen düşünürleri ve araştırmacıları cezbetmektedir.

Yaklaşık 300 öğretim ve araştırma personeli dahil olmak üzere 2.100'den fazla çalışanımız var ve bunların 300'ü sadece araştırma amaçlıdır.

Üç Nobel Ödülü sahibi, 12 İngiliz Akademisi Üyesi ve kadromuzda prestijli Crafoord Ödülü sahibi olduk.

129755_129709_Mootlg-13.jpg

Uluslararası Sussex

Kuruluşundan itibaren Sussex akademik faaliyetlerine ve bakış açısına uluslararası bir bakış açısı getirmiştir.

100'den fazla ülkeden personel ve öğrencileri kampüsümüze çekiyoruz ve personelin yaklaşık üçte biri İngiltere dışından geliyor.

Araştırmamız, iklim değişikliği ve kalkınma çalışmaları gibi önde gelen uzmanlık alanlarıyla dünyadaki önemli meseleleri ele almaktadır.

Peking Üniversitesi, Ulusal Tayvan Üniversitesi ve Harvard-Sussex programı gibi dünya çapındaki kurumlarla kapsamlı bağlantılarımız var.

Kampüs hayatı

Sussex, İngiltere'deki en güzel kampüs yerlerinden birine sahiptir.

Brighton'ın kenarındaki tekerlekli park alanında yer alan kampüs, ödüllü mimariyi yeşil açık alanlarla birleştiriyor.

Kampüs, South Downs Milli Parkı ile çevrilidir, ancak hareketli Brighton kentinden sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Sir Basil Spence tarafından tasarlanan kampüsün kalbini oluşturan binalara 1993 yılında listelenmiş bina statüsü verildi. Falmer House, Birleşik Krallık'ta olağanüstü ilgisini kabul ederek Sınıf I listesinde yer alan sadece iki eğitim binasından biridir.

129754_129710_CLB-03.jpg

İşletme ve toplum

Sussex, Sussex İnovasyon Merkezi, halka açık konferanslar ve topluma hizmet gibi faaliyetlerle bugün de devam eden iş ve toplumla uzun bir geçmişe sahiptir.

Hedefimiz, bölgedeki işletmelerin ve kuruluşların eğitim yoluyla daha yüksek personel beceri düzeyleri geliştirmelerine yardımcı olmak ve daha geniş topluma fayda sağlamak için Sussex dışındaki diğer kurumlarla ortaklık yoluyla yeniliği teşvik etmektir.

Sussex İnovasyon Merkezi, Sussex'te teknoloji ve bilgi tabanlı şirketlerin oluşturulması ve büyümesi için destek sağlar.

Merkez şu anda yaklaşık 80 yüksek büyüme oranına sahip şirket için gelişen bir iş ortamıdır.

Merkezde 160'tan fazla şirket kurulduğundan bu yana; kümülatif gelirleri 250 milyon £ aşıyor ve yerel olarak yüzlerce insanı istihdam ediyorlar.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Konumlar

  • Brighton

    Brighton, Birleşik Krallık

sorular