Keystone logo
University of Technology

University of Technology

University of Technology

Tanıtım

University of Technology genç, yükselmekte olan bir üniversitedir. Moskova bölgesinde, Rus astronotunun beşiği ve Rusya'nın en büyük bilim kenti Korolev şehrinde bulunuyor. Üniversite, 1998'den bu yana eğitim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir ve bu alandaki en son başarılar tarafından yönlendirilmektedir.

Çok kısa bir sürede University of Technology devlet dışı eğitim kurumunun kademeleriyle devlet üniversitesine yükselen önemli bir başarı elde etti. Dengeli eğitim, araştırma, uluslararası ve ders dışı faaliyetler University of Technology 2018 ve 2019'da Rusya'nın TOP-100 en iyi yükseköğretim kurumlarına dahil University of Technology izin verdi (RAEX sıralaması).

130840_DSC_1033.jpg

University of Technology izniyle

University of Technology , Moskova bölgesindeki en büyük devlet üniversitelerinden biridir. Üniversite kampüsü 6 akademik bina ve 2 yurttan oluşmaktadır - hepsi birbirine yürüme mesafesindedir.

University of Technology şu alanlarda eğitim sunmaktadır:

  • Enstitüler: Mühendislik ve Dijital Teknolojiler Enstitüsü, Proje Yönetimi ve Mühendislik İşletmesi Enstitüsü, Uluslararası Eğitim Enstitüsü, Ek Eğitim Enstitüsü ;
  • Üniversiteler: Uzay Mühendisliği ve Teknoloji Yüksekokulu , Teknoloji ve Tasarım Yüksekokulu
  • Çocuk Teknoloji Parkı "Quantorium"

Yükseköğretim kurumunun 26 bölümü vardır ve bunlardan 14'ü bölgenin önde gelen işletmelerinde kurulmuştur ve öğrencilerin uygulamalı eğitimine yöneliktir. Üniversite lisans, yüksek lisans ve yüksek lisans dereceleri için 50 ana dal sunmaktadır. Üniversite kütüphanesi, herhangi bir temada 1.300.000'den fazla basılı ve elektronik baskıya sahiptir. Gerekli olanaklarla donatılmış geniş oditoryumlar, öğrencilerin yaratıcı becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur.

University of Technology 11 ülkeden yaklaşık 600 yabancı öğrenci dahil 6.000'den fazla öğrenci kaydoluyor. Öğretim kadrosu 350 üyeden oluşur, bunların% 80'i akademik derecelere ve unvanlara sahiptir.

2015 yılında University of Technology temelinde “Kuzey-Doğu” Bölgesel Bilim ve Eğitim Kümesi kuruldu. Moskova bölgesinin kuzeydoğu kesiminde yer alan küme, yüksek teknoloji işletmelerinin ihtiyaçlarını kalifiye personel uzmanlarıyla karşılamak için birleşik bir bilim ve eğitim alanı oluşturmuştur.

Üniversite ayrıca üç kümenin bir üyesidir: Moskova bölgesi, Tataristan Cumhuriyeti ve Saratov bölgesi üzerinde kurulan Federal Bölgeler Arası Küme «Sınırsız kompozitler»; Moskova Bölgesi Elektrik Mühendisliği Kümesi "Elektrik Mühendisliği XXI" ve Nükleer-Fiziksel ve Nano-Teknolojilerin Yenilikçi Bölgesel Kümesi (Dubna).

Reel ekonominin işletmeleriyle yakın işbirliği içinde, en son yüksek hassasiyete sahip tesislerle donatılmış modern laboratuarlarla "Yüksek Sıcaklık Kompozitleri" Mühendislik Merkezi University of Technology JSC "Kompozit" ile ortaklaşa kuruldu. Öğrenciler, yüksek lisans ve JSC "Kompozit" önde gelen uzmanları, roket biliminde devam eden uygulamaları için Merkezde yeni yüksek teknoloji malzemeleri araştırır ve geliştirir.

130835_DSC_5676JPG.jpg

University of Technology izniyle

Üniversitede küçük yenilik girişimleri, Gençlik Bilimini Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Öğrenci Bilim Derneği ve Öğrenci Tasarım Ofisi kurulmuştur.

University of Technology her yıl uluslararası ve bölgesel konferanslar da dahil olmak üzere çeşitli bilimsel etkinlikler için bir platform haline gelir.

University of Technology 3 akademik süreli yayın bulunmaktadır. Bunlardan 2'si Devlet Akademik Dereceler Komisyonu tarafından onaylanan bilimsel konular listesine dahil edilmiştir.

University of Technology , Moskova bölgesinin sosyal ve ekonomik kalkınmasına aktif olarak katılmaktadır. Yükseköğretim kurumunun öğrencileri, şehrin ve bölgenin çeşitli ekolojik forumlarının, gönüllü hareketinin, sporun ve kültürel etkinliklerin düzenli katılımcılarıdır.

Eğitimin uluslararasılaşması University of Technology uluslararası faaliyetinin ayrılmaz bir parçasıdır. Şu anda, dünyadaki yabancı üniversitelerle 45'ten fazla uluslararası anlaşma imzalanmaktadır. University of Technology , ERASMUS hareketlilik programında aktif bir katılımcıdır. Akademik hareketlilik yabancı üniversitelerle yapılan ikili anlaşmalar kapsamında da uygulanmaktadır.

University of Technology "H" statüsüne sahip, uluslararası bir yükseköğretim kurumları tanıma sistemi olan ANABIN veritabanına kayıtlıdır. Bu statü, üniversite mezunlarının AB'deki diplomalarını onaylamalarına ve Avrupa araştırma ve eğitim hibelerine başvurmalarına izin verir.

Rusya Federasyonu Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından yapılan yüksek öğrenim kurumlarının yıllık izlemesi temelinde, University of Technology tüm göstergeler tarafından etkili bir yükseköğretim kurumu olarak kabul edildi.

University of Technology kısa vadeli planları, teknik branşların genişlemesi, uzay endüstrisi işletmeleri ile bilimsel işbirliğinin derinleştirilmesi ve yabancı ortaklarla eğitim ve araştırma alanlarında işbirliği genişlemesini amaçlamaktadır.

Konumlar

  • Korolyov

    141070 Московская область, г. Королев, ул. Гагарина, 42, , Korolyov

sorular