Keystone logo
© University of Arts Helsinki
University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

University of the Arts Helsinki

Tanıtım

University of the Arts Helsinki (Uniarts Helsinki), Finlandiya'da müzik, güzel sanatlar, tiyatro ve dansta en yüksek düzeyde eğitim sağlar. Uniarts Helsinki, sanat alanında eğitim ve araştırmada uluslararası bir öncüdür ve toplumu reforme eden bir güç olarak sanatın rolünü güçlendirir. 2013 yılında kurulan Uniarts Helsinki, Güzel Sanatlar Akademisi, Sibelius Akademisi ve Tiyatro Akademisi'nden oluşmaktadır.

Güzel Sanatlar Akademisi, Sibelius Akademisi ve Tiyatro Akademisi'nde bulunan, cesur reformcular ve gelenek uzmanları için sanat için açık bir buluşma yeri ve eleştirel bir üniversite topluluğuyuz.

Birinci Sınıf Eğitim ve Araştırma

Uniarts Helsinki'nin Sibelius Akademisi, 2022 QS Dünya Üniversite Sıralaması'nda sahne sanatları alanında 22. sırada yer aldı. 2022'de yedinci kez açıklanan sıralama, Sibelius Akademi sıralamanın ilk yılından bu yana en iyi üniversiteler arasında yer alıyor.

Öğrencilerden mükemmel geri bildirimler.Finlandiya'da okumak için en çok aranan yer biziz: Başvuranlarımızın yaklaşık yüzde 8'i öğrenci olarak kabul edilmektedir.

Araştırmalara göre lisans, yüksek lisans ve doktora mezunlarımız aldıkları eğitimin içeriğinden ve kalitesinden, öğretmenlerle etkileşimlerinden ve mevcut kaynak ve hizmetlerden memnunlar. Sonuçlar, 2021'de gerçekleştirilen lisans mezunları anketlerine ve kariyer izleme anketlerine dayanmaktadır.

2018'de mezun olan lisans öğrencileri, Uniarts Helsinki'nin yüksek kaliteli eğitim sağladığını görüyor. 2013'ten yüksek lisans mezunları ve 2015'ten doktora mezunları, Uniarts Helsinki derecelerinin kendilerini profesyonel hayata iyi hazırladığını görüyorlar.

Değişim öğrencilerinden olumlu yorumlar.Değişim öğrencilerimiz de eğitimlerinden oldukça memnun kaldılar ve üniversitemiz değişim öğrencisi uygulamalarıyla takdir topladı. Bu geri bildirim, 2016–2017'de Erasmus değişim programına katılmış olan öğrencilerden toplanmıştır.

Uniarts Helsinki, Erasmus hareketliliği söz konusu olduğunda ulusal En İyi Uygulama Üniversitesi olarak seçilmiştir. Özellikle müzik okumak için başvuran değişim öğrencilerinin sayısında ciddi bir artış oldu.

Denetlenmiş kalite sistemi.Uniarts Helsinki, operasyonlarımızın yüksek kalitede olmasını sağlamamıza yardımcı olan bir kalite sistemi kullanır.

Sistem 2018 yılında denetlenmiştir. Faaliyetlerimizde benimsediğimiz gerçekten değer temelli ve öğrenci merkezli yaklaşımımız için özellikle olumlu eleştiriler aldık. Verdiğimiz eğitimin çalışma hayatıyla güçlü bir bağı vardır ve mezunlarımız eğitimimizin gelişimine dahil olurlar.

İstatistik

Çalışmalar

 • Öğrenci sayısı: 1.958 öğrenci (2021'de)
 • Tamamlanan derece sayısı: 278 yüksek lisans, 203 lisans, 13 doktora (2021'de)
 • Başvuran sayısı: 4.887 başvuran, 322 öğrenci olarak kabul edildi (2021'de)
 • Üniversite sıralaması: QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022'de sahne sanatları alanında Uniarts Helsinki Sibelius Akademisi için 22. sıra.
 • Uluslararası öğrenciler: Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin %17'si ve doktora öğrencilerinin %20'si Finlandiya dışından gelmektedir (2021'de)

Araştırma

 • Dış araştırma fonu miktarı: 1,3 milyon avro (2021'de)
 • Araştırmacı sayısı: 65 profesör (misafir profesörler dahil), 19 araştırmacı (Finlandiya Akademisi araştırma görevlisi, araştırmacı, doktora sonrası araştırma görevlisi, üniversite araştırmacısı), 209 doktora adayı (2021'de)
 • Yayın sayısı: 122 hakemli bilimsel makale, 85 diğer bilimsel yayın (2021'de)

personel

 • Çalışan sayısı: 773 tam zamanlı eşdeğer çalışan (2021'de)
 • Uluslararası personel: Öğretim ve araştırma personelinin %12'si Finlandiya dışından gelmektedir (2021'de)

  Kampüs Özellikleri

  Uniarts Helsinki'nin Helsinki'de Sörnäinen ve Töölö olmak üzere iki kampüsü vardır ve ayrıca Seinäjoki ve Kuopio'da da faaliyet göstermektedir.

  Töölö Kampüsü

  Müzik için öğretim tesisleri ve performans mekanları öncelikle Uniarts Helsinki'nin Töölö Kampüsü'nde bulunmaktadır. Binalar Helsinki'nin kalbinde yer almaktadır.

  Tesisler (Helsinki Müzik Merkezi, N Binası ve R Binası), özellikle Uniarts Helsinki'nin Sibelius Akademisi öğrencileri için Helsinki şehir merkezinde çeşitli uygulama odaları ve sınıflar sağlıyor.

  Helsinki Müzik Merkezi ve Nervanderinkatu ve Pohjoinen Rautatienkatu'daki binalar, çeşitli amaçlara yönelik salonların yanı sıra Uniarts Helsinki personeli için çalışma tesislerine sahiptir.

  Web sitemizde Töölö Kampüsümüz hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Sörnäinen Kampüsü

  Helsinki'nin merkezindeki Sörnäinen Kampüsü, özellikle güzel sanatlar, tiyatro ve dans öğrencileri için ilham verici bir öğrenme ortamı sunar.

  Tiyatro Akademisi'nin bulunduğu Kookos Binası, özellikle dans ve tiyatro öğrencilerine kolaylıklar sağlıyor. 2021 yılında tamamlanan Mylly binası, güzel sanatlar, ışık ve ses tasarımı ve sahne sanatları tasarımı öğrencilerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Sörnäinen kampüsünde iyi stoklanmış bir kütüphane ve bir öğrenci restoranı bulunmaktadır.

  Web sitemizde Sörnäinen Kampüsü hakkında daha fazla bilgi edinin.

   Konumlar

   • Helsinki

    Töölönkatu, 3, 00100, Helsinki

   • Helsinki

    Sörnäisten rantatie 19, 00530, Helsinki

    sorular