Keystone logo
University of Trieste

University of Trieste

University of Trieste

Tanıtım

75718_school1.jpg

1924'te kurulan University of Trieste , yaklaşık 16.000 öğrenci nüfusu olan orta ölçekli bir üniversitedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde geniş bir lisans programı sunmaktadır. Ayrıca çoğu tıp alanında bulunan kısa meslek yüksek okulu, ileri düzey yüksek lisans ve uzmanlık programlarıdır. Bazı lisans programları İngilizce olarak verilmektedir .

Üniversitenin şu anda 10 bölümü var: Ekonomi , İşletme, Matematik ve İstatistik Bilimleri ; Mühendislik ve Mimarlık ; Beşeri bilimler; Hukuk, Dil, Sözlü Çeviri ve Çeviri Çalışmaları ; Matematik ve Jeoloji ; Tıp, Cerrahi ve Sağlık Bilimleri ; Yaşam Bilimleri ; Farmasötik ve Kimyasal Bilimler ; Fizik; Siyasal ve Sosyal Bilimler .

Üniversite, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok araştırma projesine katılır. Ayrıca, AB'deki üniversitelerle çeşitli öğrenci ve personel değişim programlarında yer alır ve Doğu Avrupa ve diğer AB dışı ülkelerden çeşitli üniversitelerle işbirliği yapar.

75719_school.jpg

University of Trieste Uluslararası Hareketlilik

Üniversiteler bilgi kavşağıdır.

Daha rekabetçi ve dinamik bilgi temelli bir toplum yaratılmasının altını çizen Lizbon stratejisinin ardından, üniversitelerin uluslararası hareketliliği ve uluslararasılaşması, bir ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimi için stratejik bir araç oluşturabilir. Bunlar, ilgili Yükseköğretim Kurumları için sunulan derslerin kapsamını genişletme ve zenginleştirme konusunda bir meydan okuma ve bir fırsat olarak düşünülebilir.

Uzun süredir University of Trieste tarafından başlatılan sisteminin uluslararasılaşması, bu noktalara mükemmel bir şekilde uymaktadır ve aynı zamanda Trieste şehrinin stratejik konumu ve tarihi uluslararası meselesinde de yatmaktadır.

University of Trieste Avrupa seviyesinde (LLP Erasmus, Leonardo da Vinci, Alpe Adria, Bovec Yaz Okulu) ve daha geniş Avrupa (Tempus) ve uluslararası çerçevelerde (ISEP Programı, Uluslararası Hareketlilik Hibe Programı, Marco Polo) farklı programlarda aktif olarak yer almaktadır. Projesi).

75720_school2.jpg

Konumlar

  • Trieste

    Piazzale Europa, 1, 34127, Trieste

sorular