Keystone logo
University Of Tuebingen Faculty Of Medicine

University Of Tuebingen Faculty Of Medicine

University Of Tuebingen Faculty Of Medicine

Tanıtım

Yenilikçi, disiplinler arası, uluslararası: Bu üç kelime Tübingen Üniversitesi'ni özel kılan özellikleri özetliyor. Mükemmel araştırma ve öğretim, Tübingen'in küreselleşmiş bir dünyada geleceğin zorluklarına cevabıdır. Hem yüksek öğrenim kurumlarında hem de üniversite dışı araştırma kurumlarında dünya çapındaki ortaklarla değişimler sürdürüyoruz. Fakülte ve konu sınırları boyunca ağlar ve işbirliği, başarılı stratejimizin temel taşlarıdır. Bu, uluslararası sıralamadaki iyi konumumuza yansımıştır. Ayrıca, “mükemmel” ünvanıyla öne çıkan on bir Alman üniversitesinden biriyiz.

Uzun gelenekler

500 yıllık tarihe sahip olan Tübingen Üniversitesi, Almanya'nın en eski ülkelerinden biridir. Birçok büyük entelektüel, Kübler, Hegel, Hölderlin ve Schelling'in de aralarında bulunduğu Tübingen'de eğitim gördü ve çalıştı. Dahi yer - yerin ruhu - artık her zamankinden daha güçlüdür.

Değerler ve vizyonlar

Tübingen dünyanın önde gelen üniversiteleri arasındadır ve ortak Avrupa değerlerini açıkça desteklemektedir. Bunlar, bir kişinin kökeninden, dininden, sosyal statüsünden, cinsiyetinden veya cinsel yöneliminden bağımsız olarak araştırma ve akademi özgürlüğü, ifade özgürlüğü, tüm insanların eşitliği ve insan onuruna saygıdır. Tübingen Üniversitesi, toplumdaki olumlu gelişmeleri ve barış içinde bir arada yaşamayı, sürdürülebilir kalkınmayı ve çevrenin korunmasını aktif olarak destekler.

Öğrencilerimizin ve çalışanların çeşitliliğini büyük bir güç olarak görüyoruz. Onları bilgi ve eğitim arayışlarında desteklemek en büyük görevimizdir. Bir üniversitenin başarısında önemli bir faktör, çalışanlarının motivasyonudur. Bunu göz önünde bulundurarak, Üniversite öğrencilerinin ve çalışanlarının ailenin taleplerini kendi çalışmalarıyla ve çalışma hayatlarıyla bağdaştırabilmeleri için her türlü çabayı göstermektedir.

Konumlar

 • Tübingen

  Geissweg 5, 72076, Tübingen

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular