Keystone logo
University of Turin

University of Turin

University of Turin

Tanıtım

UniTo'da 2020-2021 için href = "https://apply.unito.it

Başvuru prosedürü ve son başvuru tarihleri hakkında bilgi için buraya tıklayın.

-------------------------------------------------- ------

University of Turin , en eski ve prestijli İtalyan Üniversitelerinden biridir .

Turin'deki farklı bölgelerdeki 120 bina ve Piedmont'daki önemli yerlerde yaklaşık 70.000 öğrenci , 4.000 akademik, idari ve teknik personel , 1800 lisansüstü ve doktora sonrası öğrenci barındıran Turin University of Turin "şehir içi eğitim" kültürü teşvik etmek, araştırma, yenilikçilik, eğitim ve istihdam üretmek için bir "şehir" olduğunu söyledi.

132080_012_campus_luigi_einaudi.jpg

University of Turin bugün uluslararası araştırma ve eğitime açık en büyük İtalyan Üniversitelerinden biridir. Mühendislik ve Mimarlık hariç tüm disiplinlerde bilimsel araştırmalar yürütür ve kurslar düzenler. Kentsel ve banliyö alanlarını canlandırmak, kültürel etkileşimi, sosyal bütünleşmeyi ve gelişmeyi teşvik etmek, diyaloğu teşvik etmek ve güncel gerçeklerle ilgili içgörüyü teşvik etmek için hareket eden topluluğun ayrılmaz bir parçasıdır.

Uluslararası Öğrenciler için Burslar

Bilgi: en.unito.it/international-solarships

Dersler

University of Turin neredeyse her bilgi alanını kapsar; Tıbbi Teşhis, Biyosensöristik ve Nanoteknoloji araştırma merkezleri İtalya'nın en iyileri arasındadır.

Sunulan derece derslerinden bazıları İtalya'da Askeri Strateji, Biyoteknoloji, Spor Bilimleri, Restorasyon ve Koruma (Venaria'da) gibi benzersizdir.

University of Turin tarih, felsefe, hukuk, ekonomi ve tıp gibi geleneksel konularda dikkat çekici bir araştırma geleneğine sahiptir ancak şu anda gıda bilimi, sosyal politika, bilişim teknolojisi, gösteri sanatı ve iletişim bilimleri gibi önemli modern sektörlere ayrılmıştır. .

132081_019_graf_library.jpg

Hazırlık programı

(Lisans öğrencileri)

İtalyanca birinci derece derecesine kabul genellikle ortaöğretime en az 12 yıl devam eder.

Ortaokul Diplomasını 12 yıldan daha kısa bir süre sonra alan lisans öğrencileri, Temel Programına katılabilir: Temel olarak İtalyan dili ve kültürü ile diğer ilgi alanlarından oluşan 60 kredilik bir yıllık çevrimiçi kurs. Uluslararası öğrencilerin, University of Turin yapılacak final sınavı dışında tüm programa kendi ülkelerinde çevrimiçi olarak katılmalarına izin verilmektedir.

Hazırlık Programı ayrıca, İtalyanca eğitim ve öğretim yılı bitiminden altı ay sonrasına denk gelen ve daha fazla Üniversite kredisi alması gerekmeyen öğrencilere İtalyanca ve kültürde en fazla 30 krediye açıktır.

Https://foundationprogramme.unito.it/ adresindeki bilgiler

Kütüphaneler ve müzeler

Yaklaşık iki milyon kitaptan oluşan 70'den fazla üniversite kütüphanesi bulunmaktadır: 100.000'i antik cilttir. Botanik Bahçesi ve "Cesare Lombroso" - Cezai Antropoloji Müzesi ve "Luigi Rolando" - İnsan Anatomi Müzesi gibi pek çok Üniversite Müzesi de iyi bilinmektedir.

Üniversite, Mısır'dan Çağdaş Sanat'a uzanan konularda yerel müze ağına yakından ilgi duyuyor ve kendi medya, radyo, televizyon ve film yapım birimlerini işletiyor.

Güçlü bir taahhüt

Üniversite, çevre, uyuşturucu, eşit fırsatlar ve özel ihtiyaç sahibi kişilerin hakları gibi bir dizi sosyal meselede aktif bir duruş sergiliyor. Ayrıca, Hindistan, Çin, Asya, Latin Amerika, Doğu Avrupa, Akdeniz Bölgesi ve bölgede faaliyet gösteren bir dizi uluslararası örgütte gelişmekte olan ülkelerle ortaklık düzenlemeleri yoluyla uluslararası bir düzeye sahiptir.

Piedmont Üniversite Eğitimi Bölgesel Ajansı (EDISU) - öğrencilere yardım sunan bölgesel bir kurum - üniversite öğrencilerine, hak ve ön koşullara dayalı burslar verir: Burs miktarı, öğrencinin maddi durumuna bağlıdır.

University of Turin","author_url":"","source":""}" alt="132082_020_palazzo_rettorato.jpg" />

132082_020_palazzo_rettorato.jpg

Konumlar

  • Turin

    Via Giuseppe Verdi 8, 10124, Turin

    sorular