Keystone logo
University of Turku

University of Turku

University of Turku

Tanıtım

Multidisipliner. Uluslararası. Araştırma Üniversitesi

University of Turku çığır açan ve disiplinlerarası araştırmalar yürüten 25.000 öğrenci ve çalışandan oluşan aktif bir akademik topluluktur. Daha parlak bir geleceğin yolunu açan Fin ve uluslararası eğitim ve yeniliklerin geliştirilmesine katılıyoruz.

Turku'ya ek olarak, Rauma ve Pori kentlerinde kampüsler ve Laponya'dan Takımada Denizi'ne kadar uzanan tüm Finlandiya'da faaliyet gösteriyoruz.

Etkili araştırma

Daha iyi bir gelecek ve refah için araştırma yapar ve çalışırız.

Özgür, etkili ve açık bilimi destekliyoruz. Araştırmamız multidisipliner ve uluslararası olup , yeni, disiplinler arası girişimleri hedeflemektedir.

Araştırmamız altı tematik alandan oluşturulmuştur:

 • Biyoçeşitlilik ve sürdürülebilirlik
 • Geleceğin teknolojileri ve dijital toplum
 • Kültürel hafıza ve sosyal değişim
 • Çocuklar, gençler ve öğrenme
 • Sağlık, teşhis ve ilaç geliştirme
 • Deniz ve denizcilik çalışmaları

UTU'yu seçmek için en iyi 10 neden

 • UTU, Finlandiya'daki en uluslararası üniversitelerden biridir.
 • Araştırmadaki güçlü yönlerimize dayanan programlar.
 • Mezunlar için mükemmel kariyer olanakları.
 • Yetenekli öğrenciler için cömert burslar mevcuttur.
 • Sizi öğrenmek için zorlayan profesörler ve öğretim görevlileri.
 • Çalışmalarınız boyunca kişisel destek ve hizmetler.
 • Modern tesisler ve öğrenme ortamları.
 • Çok çeşitli isteğe bağlı ve küçük çalışmalar.
 • Aktif öğrenci hayatı ve çok yönlü etkinlikler.
 • Hepsinin yakın olduğu kompakt kampüs.

Daha fazlasını okuyun: utu.fi/degrees

Görev beyanı

University of Turku Üniversitesi, gücü yüksek kaliteli, çok disiplinli araştırmada yatan uluslararası düzeyde aktif ve çekici bir araştırma üniversitesidir.

Eğitimi ve özgür bilimi destekliyoruz ve araştırmaya dayalı yüksek öğrenim sağlıyoruz. Fin toplumu ile yakın işbirliği yapıyoruz ve bölgenin kalkınmasına aktif olarak katılıyoruz.

Stratejik hedefler

Benzersiz öğrenme deneyimlerine ve olağanüstü öğrenme sonuçlarına ilham veriyoruz

Karmaşık bilimsel soruları ve sosyal sorunları çözecek ve sürdürülebilir bir dünya inşa edecek geleceğin uzmanlarını eğitiyoruz. Verdiğimiz eğitim, öğrencileri bağımsız eleştirel düşünmeye ve kapsamlı öğrenme hedeflerine ulaşmaya teşvik eder. Mezunlarımız mükemmel işbirliği becerilerine, kendileri ve başkaları için iş yaratma becerisine ve toplumun farklı sektörlerine uygulanabilecek uzmanlığa sahiptir.

İlgi çekici ve olağanüstü bir araştırma ortamı geliştiriyoruz

University of Turku yürütülen araştırma etik ve bilimsel olarak mükemmel. Araştırmamızın önemli bir etkisi vardır ve gelecekteki küresel zorlukları karşılamaktadır. Yakın ulusal ve uluslararası araştırma işbirliği, Üniversitenin dünyanın önde gelen araştırma üniversiteleri arasındaki konumunu güçlendirir.

Proaktif ve dinamik bir ortağız

University of Turku küresel sorumluluk taşır ve gelişimde proaktif bir ortaktır. Mükemmel araştırma ve eğitim, artan etkimizin temelini oluşturur. Toplumun farklı sektörlerinde sürdürülebilir bir gelecek inşa eden, değişim kapasitesine sahip uzmanlar yetiştiriyoruz.

Biz aktif bir uzman topluluğuyuz

Güçlü bir değerler kümesine sahip, eşit ve çeşitli bir Üniversite topluluğuyuz. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerini takip ediyoruz. Üniversite topluluğumuzun refahı, başarımızın temelidir. Refah, motivasyona, sorunsuz işbirliğine ve iyi sonuçlara yansır.

Üstün hizmetlerimiz, kompakt kampüs ve aktif öğrenci yaşamımız sayesinde, uluslararası öğrenciler kaldıkları ilk andan itibaren kendilerini evlerinde ve güvende hissederler.

İlham verici araştırma kariyerleri

Tüm Üniversite topluluğunun refahı bizim için önemlidir. Genç araştırmacıları kariyerlerinde desteklemek ve onlara benzersiz başarılara ve sonuçlara ilham veren bir araştırma ortamı ve topluluğu sunmak istiyoruz.

Ksilitolün diş çürümelerini önleyici etkisi ilk University of Turku Diş Hekimliği Enstitüsü'nde keşfedildi. Üniversitede yapılan araştırmalardan her yıl yüzün üzerinde farklı yenilik ve onlarca buluş açıklaması ortaya çıkıyor. Araştırmadan gelen yenilikler

Yaratıcı, çevik ve yenilikçi

Tüm Üniversite'de girişimci tutum ve etkinlikler geliştiriyoruz. En üst düzey araştırmalardan kaynaklanan girişimler ve spinofflar için bir büyüme platformu sunuyoruz.

Gelecekteki kariyerinizi bizimle oluşturun

University of Turku değişim, yüksek lisans ve doktora çalışmaları için popüler bir destinasyondur. Dünya çapında 400'den fazla üniversite ile işbirliği yapıyoruz ve öğrencilerimize İngilizce öğretilen çok çeşitli kurslar ve programlar sunuyoruz.

Turku Öğrenci Şehri'ne Hoş Geldiniz

University of Turku Turku Kampüsü, şehir merkezine ve diğer yüksek öğretim kurumlarının, Turku Bilim Parkı şirketlerinin ve Turku Üniversite Hastanesinin yakınında Aura nehrine yakın bir konumdadır. Kampüs alanı, Turku Katedrali'nden Kupittaa tren istasyonuna kadar uzanır.

Öğrenciler, personel ve ziyaretçiler için tüm önemli hizmetler kampüse yakın konumdadır. Her yerde dolaşmak ya yürüyerek, bisikletle ya da Föli şehir otobüsleri ile kullanışlıdır.

Turku ve Turku Şehri yüksek öğretim kurumlarının ortak hedefi Finlandiya'nın en iyi öğrenci şehri olmaktır! Aktif öğrenci hayatı, kolay ve iyi işleyen toplu taşıma araçları ve uygun fiyatlı konutlar Turku'nun büyük varlıklarıdır. Şehrin yüksek öğretim kurumları öğrencilerinin% 99'u Turku'yu arkadaşlarına öğrenci şehri olarak tavsiye ediyor.

Öğrenci şehri Turku hakkında daha fazla bilgi edinin Turku Youtube kanalında Okuyun !

Birçok konut seçeneği, tam ölçekli kamu ve özel hizmetler, canlı kültürel yaşam ve çevredeki Takımadalar Denizi'nin çeşitli açık hava rekreasyon olanaklarıyla makul yaşam maliyetleri, Turku'nun en iyi yaşam kalitesini sunduğunu ve öğrenciler için de kazançlı bir yer olduğunu garanti eder. yetenekli profesyoneller için gelince.

Şehrin belirlediği stratejik hedefe göre, 2029'da Turku, hem sanatta hem de bilimde güçlü bir temele sahip olan Kuzey Baltık'ın en ilginç şehri olacak. Turku, kümelenme kolaylıkları ve sinerjileriyle yaratıcı üretim endüstrisi, biyoteknoloji, lojistik uzmanlığı gibi benzersiz varlıklar inşa ediyor.

Finlandiya Turku'ya Hoş Geldiniz!

Ayda bir kez son tarih hatırlatıcıları, etkinlik davetleri ve ipuçlarını e-postanıza almak ister misiniz?

University of Turku Kabul Hizmetleri tarafından UTU Haber Bülteni ile Geleceğe abone olun.

Konumlar

 • Turku

  Student and Admissions Services University of Turku 20014 Turun yliopisto, , Turku

 • Rauma

  Department of Teacher Education Seminaarinkatu 1, 26100, Rauma

  sorular