Keystone logo
University of Tuscia

University of Tuscia

University of Tuscia

Tanıtım

İtalya'da eğitim: Kültür ve tarih açısından zengin, dostane bir bölgede seçkin bir üniversite seçin

2022/23 Akademik Yılı için Uluslararası Burs Çağrısı şimdi açık!

University of Tuscia (UNITUS), uluslararası öğrencilerin 2022/2023 Akademik Yılı için 2. Döngü Uluslararası Derece Kurslarına (2 Yıl Yüksek Lisans Dereceleri) kabulü için halka açık bir seçim olduğunu duyurdu. Üniversite, bir İtalyan Üniversitesine ilk kez kayıt yaptıran ve en çok hak eden İtalyan olmayan öğrencilere, üniversite ücretleri de dahil olmak üzere ayrılma maliyetlerinin çoğunu kapsayan 59 bursu tahsis edecektir.

Bizim üniversite

UNITUS, Viterbo'da (Roma'nın 80 Km kuzeyinde) bulunur ve bölge ve gerçek dünya sorunları ile ilgili konulara odaklanan kurslar sunan eğitim ve öğrenim için bir referans yeridir.

Eğitim faaliyetleri, 23 Lisans derecesi dersi, 25 Yüksek Lisans derecesi dersi ve 2 tek aşamalı Yüksek Lisans derecesi dersi (beş yıl süren) sunan altı Bölüm tarafından yönetilmektedir. Yüksek Lisans Kurslarımız arasında, tamamen İngilizce olarak öğretilen 4 Uluslararası Program sunuyoruz: Döngüsel Ekonomi, Ormancılık ve Çevre Bilimleri, Makine Mühendisliği ve Güvenlik ve İnsan Hakları.

Üniversite ayrıca Fiziksel Bilimler ve Mühendislik, Yaşam Bilimleri ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler gibi alanlarda çeşitli araştırma alanlarında uzmanlaşan 7 Doktora araştırma (PhD) programı sunmaktadır. Tüm lisans programları, ulusal ve uluslararası iş piyasalarının ihtiyaçlarını karşılamak için kalite güvencesi için Avrupa standartlarına uygun olarak oluşturulmuştur.

Neden UNITUS'ta eğitim almalısınız?

Viterbo şehri İtalya'da okumak isteyenler için ideal bir yerdir: yüksek yaşam kalitesi, düşük maliyetler, yüksek kaliteli üniversite eğitimi ve Roma metropol alanına yakınlık bu bölgenin temel özelliklerinden sadece birkaçıdır. University of Tuscia bölge ile olan güçlü bağı sayesinde öğrencilerimiz, son teknoloji laboratuvarlarda ve “Saline di Tarquinia'daki Deneysel Didaktik Çiftlik, Botanik Bahçesi, Deneysel İhtiyati Merkez gibi tesislerde eğitim alabilirler. ” tabiatı koruma alanı, Büyük Tesisler Merkezi, Üniversite Müze Sistemi ve Alp Araştırmaları Merkezi. University of Tuscia , her zaman iş piyasasının taleplerine uyarlanmış zengin bir Kurs Kataloğu sunmasını sağlar.

İtalyan devlet üniversiteleri arasında öğrenci memnuniyeti en yüksek olan üniversite biziz. Öğretim ve özel ders kadromuz, öğrencilerimizin eğitimsel gelişimine kendini adamış tutkulu profesörlerden ve her gün öğrenci sorunlarını çözmeye kendini adamış, iyi hazırlanmış ve yüksek düzeyde erişilebilir teknik-idari profesyonellerden oluşan özel bir ekiptir. Aslında, çeşitli uluslararası sıralamalar, University of Tuscia dünya çapındaki üniversitelerin ilk %5'i arasına yerleştirmektedir. Kısa süre önce Unitus, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine adanmış Times Higher Education (THE) uluslararası sıralamasına eklendi ve Eşitsizliklerin Azaltılması ve Kaliteli Eğitim Hedefleri için en yüksek sıralamaya ulaştı.

Öğrencilerimiz çok sayıda ulusal ve uluslararası araştırma projesinde yer alabilirler; Üniversitemiz, Avrupa fonlarını çekerek 10.000'den az öğrencisi olan İtalyan üniversiteleri arasında ilk sırada yer almaktadır ve dört Bölüm (altıdan) Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MUR) tarafından Mükemmellik Bölümleri ile ödüllendirilmiştir. UNITUS, AB fonlarını çekme yeteneğimiz ve dünya çapında üniversiteler ve araştırma kurumlarıyla 450'den fazla işbirliği anlaşması sayesinde yurtdışında eğitim almak için birçok programı olan uluslararası bir üniversitedir.

Burslar ve fon sağlama

2022/2023 Akademik Yılı için Burs Çağrısı şimdi açık!

University of Tuscia (UNITUS), Uluslararası Öğrencileri ağırlıyor ve burslar dahil olmak üzere araçlar ve hizmetler sağlayarak onları destekliyor.

Bölgesel Burs

Haziran 2022'de Yüksek Öğrenim Hakkı Bölgesel Otoritesi LazioDisco tarafından Başvuru Çağrısı yayınlanacak, aşağıdakiler için başvurabilirsiniz:

Burs (Yerleşik olmayanlar için yıllık 5,257,74 Euro)

Konaklama (Üniversite yurtları veya özel daireler)

Milli Eğitim Bakanlığı Bursu

Üniversitenin vergi ve harçlar yönetmeliğine göre, ilave AB öğrencileri için kayıt ücreti yıllık 1000 € olarak sabitlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı listesindeki ülkelerden birinden gelen öğrenciler yılda 533,79€ ödeyeceklerdir.

Konumlar

 • Viterbo

  Via Santa Maria in Gradi,4, 01100, Viterbo

  • Civitavecchia

   Piazza Giuseppe Verdi, 1, 00053, Civitavecchia

   sorular