Keystone logo
University of Verona

University of Verona

University of Verona

Tanıtım

University of Verona öğretim, araştırma ve inovasyonda mükemmellik için çaba göstermektedir. 22.000 öğrencisi ve üniversiteyi sürekli iyileştirmek ve büyütmek için çalışan öğretim üyeleri, araştırmacılar, teknik ve idari personel dahil 1.500 personeli bulunmaktadır.

Derece dersleri ile gerçek iş dünyası arasındaki bağı sürekli olarak güçlendirmeye çalışan ileri görüşlü bir kurum olan üniversitenin yakın gelecek için ana hedefi, giderek daha sıcakkanlı ve öğrenci ihtiyaçlarına uyarlanmış olmaktır.

İstatistik

Öğrenciler - 2021/2022 Akademik Yılı

Lisans dereceleri 16.117
Birleşik Lisans+Yüksek Lisans/Tek Döngü dereceleri 3.085
Yüksek lisans dereceleri 5.350
Doktora derece 435
Tıp ve Hukuk lisansüstü uzmanlık programları 1.942
Profesyonel yüksek lisans programları 669
Toplam 27.598

Personel - Yıl 2021

Akademik Personel HAYIR. dişi % ortalama yaş
Grup I: Tam Profesörler 175 %25,14 58.39
Grup II: Doçentler 365 %40,82 51.10
Araştırmacılar 252 %53,57 44.94
Toplam 792 %41,41 50.75
Teknik ve idari personel HAYIR. dişi % ortalama yaş
Kadro 729 %66,53 49.10
hangisi hayır. laboratuvar personeli 113 %60,18 48.09

Öğretim ve Araştırma Alanları

HAYIR. yer
derslikler 146 10.805
Laboratuvarlar 22 467
Çalışma odaları 21 1.038

  Mezun İstatistikleri

  Sıralamalar

  Üniversiteler son birkaç yıldır hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çeşitli sıralama çalışmalarına tabi tutuluyor. Bu sıralamalar farklı hesaplama metodolojilerine dayanmaktadır ve bu nedenle bazen birbirinden çok farklı sonuçlar üretebilmektedir. Uluslararası sıralamalarda İtalyan üniversiteleri, sıralamayı yapan kurumların esas olarak Anglo-Sakson gerçekliğine atıfta bulunan kriterleri benimsemeleri nedeniyle her zaman üst sıralardan uzaktır, ancak durum statik görünmemektedir ve üniversitelerin iyileştirmeye yönelik uyguladığı politikalar itibarları meyvelerini vermiş gibi görünüyor. Bu nedenle University of Verona ana ulusal ve uluslararası sıralamalarda yer alan konumunu incelemek ilginçtir.

  QS - Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması

  2022 baskısının sonuçları

  QS tarafından Londra'da yayınlanan QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022'de Verona, diğer 36 İtalyan üniversitesiyle birlikte sıralamada yer alarak kendisini "801-1000" grubunda dünya sıralamasında konumlandırıyor.

  metodoloji

  Bu sıralama, dünyanın en iyi 500 üniversitesini, onlara bireysel konumlar atayarak tanımlar; geri kalan üniversiteler 501. sıradan başlayarak 1000. sıraya kadar puan aralıklarına yerleştirilir.

  Bu konumlandırma, her kurumun dört ana alanla ilgili verilerinin incelenmesinden elde edilen sonuçtur: Araştırma, Didaktik, İş olanakları, Uluslararası profil.

  Bu kilit alanların kalitesi, biri akademisyenleri (ağırlık %40) ve diğeri işverenleri (ağırlık %10) hedef alan iki küresel anket kullanılarak değerlendirilmektedir; ancak öğretmen sayısı ile personel sayısı arasındaki oran gibi nesnel göstergeler de kullanılmaktadır. öğrenci sayısı (ağırlık %20); fakülte bazında alıntılar (ağırlık %20), yabancı öğrenci oranı (ağırlık %5), yabancı öğretmen oranı (ağırlık %5).

  QS Konu Sıralaması

  University of Verona aynı zamanda QS Konu Sıralaması 2020'de de yer almaktadır. Üniversite özellikle Yaşam Bilimleri ve Tıp Konusunda ve özellikle Bireysel Konu Tıpında elde ettiği sonuçlarla öne çıkmaktadır.

  metodoloji

  Ana Dünya Sıralamasının yanı sıra QS, 48 farklı konu alanını değerlendiren Konuya Göre QS Dünya Üniversite Sıralamasını da yayınlar.

  Konuya göre bu sıralamalar, QS tarafından yönetilen ve her konuda kurumların uluslararası itibarını değerlendiren akademisyenleri ve işverenleri hedef alan iki küresel anket kullanılarak derlenmiştir; ancak araştırmanın dünya üzerindeki etkisini ölçmek için iki nesnel gösterge de kullanılmaktadır. söz konusu konudaki makale ve h-indeksine göre yapılan alıntıların esası. Bu en son veriler, dünyanın en kapsamlı araştırma alıntı veritabanı olan Elsevier'in Scopus veritabanından gelmektedir. Bu dört bileşenin tümü daha sonra her disiplin için uyarlanmış ağırlıklandırmalarla birleştirilir ve her konu sıralaması için nihai sonuçlar üretilir.

  THE - Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması

  1.600'den fazla kurumun oluşturduğu THE - Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022 dünya sıralamasında Verona, alıntı sayısı, uluslararası bakış açısı, uluslararası perspektif gibi göstergelerde en iyi sonuçları alarak 401 ile 500'üncü sıralar arasında yer almaktadır. ve sanayi sektöründen elde edilen gelir.

  metodoloji

  Sıralamada yalnızca 5 tematik alanda gruplandırılmış 13 performans göstergesi temelinde belirlenen en iyi 1.000 pozisyon dikkate alınır: Öğretmenlik (ağırlık %30); Araştırma (ağırlık %30); Alıntılar (ağırlık %30); Sanayi sektöründen elde edilen gelirler (ağırlık %2,5); Uluslararası perspektif (ağırlık %7,5).

  THE tarafından kullanılan göstergeler esas olarak değerlendirilen her kurumun büyüklüğüne göre parametrelendirilmiş göreceli değerlerdir: bu şekilde niceliksel olarak daha tutarlı mutlak sayılara sahip büyük üniversiteler tercih edilmez.

  THE - Avrupa'nın En İyi Üniversiteleri

  THE - Avrupa'nın En İyi Üniversiteleri 2022 sıralamasında Verona, sınıflandırılan 51 İtalyan üniversitesi arasında yer alıyor ve İtalyan üniversiteleri arasında kesin olarak 6., Avrupa'da ise 190. sırada yer alıyor. Bu sıralama, THE - Dünya Üniversite Sıralaması tarafından halihazırda kullanılan verilere ve metodolojiye dayanmaktadır ancak en iyi Avrupa kurumlarına odaklanmaktadır.

  metodoloji

  Avrupa üniversitelerinin spesifik özelliklerini temsil eden Dünya Üniversite Sıralamalarıyla aynıdır. Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2021, dünya çapında 1.600'den fazla üniversiteyi küresel olarak sıralamaktadır; bunların 550'den biraz fazlası Avrupa üniversiteleridir.

  THE - Genç Üniversite Sıralaması

  THE - Genç Üniversite Sıralaması 2021, 50 yaşın altındaki üniversiteleri dikkate almaktadır ve 2021 baskısında 475 kurum yer almaktadır. University of Verona dünya genelinde 93'üncü, İtalyan üniversiteleri arasında ise 5'inci sırada yer alıyor.

  metodoloji

  Bu sıralama, dünyanın 50 yaşından küçük en iyi üniversitelerini listeliyor. Kullanılan yöntem, THE Dünya Üniversite Sıralamasındaki aynı 13 performans göstergesini dikkate almaktadır, ancak metodoloji, itibara daha az ağırlık vermek ve öğretim, araştırma, uluslararası perspektifler ve bilgi aktarımına daha fazla yer ayırmak için yeniden ayarlanmıştır.

  Konumlar

  • Verona

   Via dell'Artigliere, 8, 37129, Verona

   sorular