Keystone logo
University Of Washington - Rome Center

University Of Washington - Rome Center

University Of Washington - Rome Center

Tanıtım

Roma'daki Centro Storico'nun kalbinde, 15. yüzyıldan kalma tarihi Palazzo Pio'da yer aldığımız için son derece şanslıyız. Palazzo Pio, Jül Sezar'ın MÖ 44'te suikasta kurban gittiği antik tiyatro kompleksinin tam anlamıyla üzerine inşa edildi. Konum ve tarihsel bağlam kesinlikle benzersizdir.

Profesör Emerita Astra Zarina tarafından 1970 yılında küçük bir yurtdışı mimarlık eğitimi programı olarak başlayan şey, 1985 yılında UW'nin Roma'daki resmi koltuğuna dönüştü. 2018'de, tabii ki mimarlık da dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerden yaklaşık 400 UW öğrencisini ağırlayacağız. ve klasikler, aynı zamanda mühendislik, matematik, sinema çalışmaları, sanat tarihi, antropoloji, edebiyat ve daha fazlası.

Ve bu sayının daha yüksek olmasını istiyoruz. Daha fazla UW öğrencisinin yurtdışında kendi dönüşümlerini deneyimlemesi, küresel farkındalık, diğer kültürler için takdir, özgüven ve bağımsızlık geliştirmesi için fırsatları genişletmek için aktif olarak çalışıyoruz. Araştırmalar bize, yurtdışında okuyan üniversite öğrencilerinin mezun olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu ve tüm eğitim deneyimleriyle daha fazla meşgul olduklarını söylüyor. UW Rome Center, 2000 yılı aşkın bir tarihe sahip bir şehirde dalmak ve dönüşüm için ideal bir ortamdır.

Daha fazla sayıda öğrenciye ve programa daha iyi hizmet verebilmek için UW Roma Merkezi, Palazzo Pio'daki alanımızda büyük bir yenileme çalışmalarına başlıyor. Yurtdışında eğitim, araştırma ve uluslararası işbirliği gibi dönüştürücü deneyimin uzun vadeli devamını sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca, büyük konferans salonumuzda ve yeni sergi alanımızda UW Roma Merkezini sık sık ziyaret eden uzman öğretim üyelerimizden ve misafir öğretim üyelerimizden öğrenmeye katılmaya davet ederek, kapılarımızı topluma daha fazla açmayı planlıyoruz. Bu, UW programlarının ve daha geniş topluluğun bilginin yaratılması ve sunulmasında paylaşacağı ve tüm kültürel sınırlarımızı genişleteceği bir yer olacak.

Konumlar

  • Rome

    Piazza del Biscione,95, 00186, Rome

    sorular