Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
University Of West Bohemia - Faculty of Electrical Engineering

University Of West Bohemia - Faculty of Electrical Engineering

University Of West Bohemia - Faculty of Electrical Engineering

Tanıtım

Fakülte hakkında

Pilsen'deki eski Makine ve Elektrik Mühendisliği Üniversitesi (VŠSE), 1949 sonbaharında Prag'daki Çek Teknik Üniversitesi'nin bir parçası olarak kuruldu. 1950'den beri ayrı bir fakülte oldu ve 1953'te Rektör başkanlığında bağımsız bir üniversite pozisyonu aldı ve hızla gelişmeye başladı. Şu anda, "Elektrik Mühendisliği Bölümü" adı verilen sadece bir elektroteknik bölümü fakültenin bir parçasıydı. Elektrik Mühendisliği Fakültesi (kısayol FEE), 1960 yılında Makine Mühendisliği Fakültesi ile aynı zamanda Pilsen'deki Makine ve Elektrik Mühendisliği Üniversitesi'nin bir bölümü tarafından kuruldu. Elektrik mühendisliği, elektronik ve bilgisayar odaklı yeni şubeler eklendi.

Halen, 28 Eylül 1991'de kurulan Pilsen'deki West Bohemia Üniversitesi'nin bir parçasıdır.

Ana araştırma ve geliştirme faaliyetlerine göre, Elektrik Mühendisliği Fakültesi beş bölüme ve bir Ar-Ge merkezine ayrılmıştır:

 • Uygulamalı Elektronik ve Haberleşme Bölümü (KAE),
 • Elektrik Enerjisi Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği Bölümü (KEE),
 • Teknoloji ve Ölçme Bölümü (KET),
 • Elektromekanik ve Güç Elektroniği Bölümü (KEV),
 • Elektrik Mühendisliği Teorisi Anabilim Dalı (KTE),
 • Elektrik Mühendisliği Bölgesel Yenilik Merkezi.

Eğitim faaliyetleri alanında, fakülte lisans, yüksek lisans ve doktora çalışma programlarında üniversite eğitimi vermektedir. Aynı zamanda yaşam boyu eğitim alanında da hizmet vermektedir.

Araştırma, geliştirme ve yenilik alanında, fakülte temel ve uygulamalı araştırma projelerini çözmeye odaklanmaktadır. Fakülte, çok sayıda ulusal ve uluslararası hibe projesinin ve sözleşmeli araştırma projelerinin çözülmesinde uzun süreli deneyime sahiptir. Fakülte, uzun vadede araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin sonuçlarını pratikte başarıyla uygulama yeteneğini göstermiştir - bu, önemli şirketlerle uzun vadeli işbirliğine dayanarak oluşturulan bir dizi endüstriyel uygulama ile belgelendirilebilir. Pilsen bölgesinin ötesinde.

Konumlar

 • Pilsen 3

  8 Univerzitní, 301 00, Pilsen 3

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular