Keystone logo
University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

University of Wroclaw - Faculty of Historical and Pedagogical Sciences

Tanıtım

Wrocław Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi üç asırdan zengin bir tarihe sahiptir. Leopold I Habsburg tarafından kurulan üniversite, Cizvitler tarafından işletilen ılımlı bir okuldan Polonya'daki en büyük akademik kurumlardan birine dönüşmüştür. 19. yüzyılın başında üniversitenin beş fakültesi vardı: felsefe, Katolik teolojisi, evanjelik teolojisi, hukuk ve tıp. Daha sonra, günümüze kadar birçok bölüm, laboratuvar ve doğal bir müze tarafından genişletildi.

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Lvov'dan bir grup Polonya profesörü, Wrocław Üniversitesi'nde öğretim ve araştırma faaliyetlerine başladı. Başlangıçta, hukuk, yönetim, sanat, doğa bilimleri, tarım, veterinerlik, tıp, matematik, fizik ve kimya fakülteleri yarattılar. Bu fakültelerin bazıları yakında diğer üniversitelere dönüştü.

20. yüzyılın başından beri Wrocław Üniversitesi Theodor Mommsen, Philipp Lenard, Eduard Buchner, Paul Ehrlich, Fritz Haber, Friedrich Bergius, Erwin Schrödinger, Otto Stern ve Max Born gibi 9 Nobel Ödülü sahibi oldu.

Bugün, Wrocław Üniversitesi'nin ilk ve en önemli odağı bilimsel araştırmadır. Akademisyenlerimiz, Polonya'daki ve diğer ülkelerdeki yüksek öğrenim kurumlarındaki araştırmacılarla çok sayıda bağlantıya sahiptir. Araştırmacılarımızın başarısı yakın geçmişte Polonyalı yetkililer tarafından kabul edildi. Polonyalı yetkililer, üniversitemizdeki ekipman ve araştırma finansmanını önceki yıllara göre% 80 oranında önemli ölçüde artırdı.

Çoğu ülkede olduğu gibi, Polonya'da da ulusal kalite değerlendirme sistemi, eğitim kalitesini yükseltmek için ulusal bir stratejinin parçasıdır. Eğitim Bakanlığı dört yılda bir Polonya'daki tüm üniversitelerin fakültelerini değerlendirmektedir. Geçen yıl Fakülteden 10'umuzun 9'u en yüksek kategoride, 1'i en yüksek kategoride seçildi.

Girişimciliğin Akademik İnkubatöresi, öğrencilere ücretsiz girişimci öneriler sunarak, konferanslar, seminerler düzenleyerek, seçilen yatırımları sübvanse ederek ve ofis alanını sunarak öğrencilerine yardımcı olmak için tasarlanan Wrocław Üniversitesi'nin yeni bir birimi. Girişimciliğin Akademik İnkubatörü, laboratuarlar, büro alanları, konferans merkezi ve modern multimedya ekipmanlarıyla teknolojik bir merkez olan Wrocław Teknoloji Parkı ile işbirliği yapıyor. Teknoloji Parkı'nın amacı, Wrocław ve bölgenin bilimsel ve endüstriyel potansiyelinin kullanımı için koşullar yaratmak ve ileri teknoloji endüstrisini teşvik etmektir. Wrocław Üniversitesi, hissedarlarından biri olmaktan gurur duyuyor.

Bugün Wrocław Üniversitesi, bölgedeki en büyük üniversitedir ve 26 Fakülteden yaklaşık 26.000 öğrenci ve yaklaşık 1300 doktora öğrencisi öğretir. Her yıl 9000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor.

Tarih ve Pedagoji Bilimleri Fakültesi

Tarih ve Pedagoji Fakültesi, yedi enstitü halinde organize edilir ve tarih, psikoloji, pedagoji, arkeoloji, kültür ve antropoloji dahil olmak üzere çalışma alanlarında tam zamanlı ve yarı zamanlı kurslar sunar. Fakülte, tarih, psikoloji ve pedagoji alanlarında 250'yi aşkın öğretim üyesine ve yaklaşık 6400 öğrenciye ve 260'dan fazla doktora öğrencisine sahiptir.

Çalışma Alanları:

 • Arkeoloji
 • Etnoloji
 • Tarihçe
 • Sanat Tarihi
 • Kültürel çalışmalar
 • pedagoji
 • Psikoloji
 • müzikbilim

Araştırma:

Uzmanlık alanları şunlardır:

 • Polonya, İsrail, Kazakistan, Ukrayna, Sudan, Çek Cumhuriyeti ve Almanya'da arkeolojik kazılar
 • Polonya Tarihi ve Orta Doğu Avrupa Tarihi
 • Tarihi eserler ve anıtlar listesi
 • Modern kültür ve medeniyet
 • Pedagoji ve yetişkin eğitimi
 • Psikoloji
 • Antropoloji

Uluslararası bağlantılar:

Her enstitü, Avrupa, Asya ve ABD'deki diğer üniversitelerle işbirliği yapar. Öğrenciler ve personel uluslararası değişim programlarına katılabilir.

Tesisler:

multimedya projektörlü derslik, bilgisayar laboratuarı, engellilik erişimi, görsel-işitsel donanım

Konumlar

 • Wrocław

  Pl. Uniwersytecki 1, 50-137, Wrocław

programlar

Kurum ayrıca şunları sunar:

sorular